| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Piastowska 8
Obiekty w okolicy
Maszt telekomunikacyjny
31
m
Cieszyn
Makieta obozu niemieckiego Stalag ...
85
m
Cieszyn
Pomnik ofiar obozu niemieckiego St...
100
m
Cieszyn
Wolności 4
106
m
Cieszyn
Piastowska 16
111
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Piastowska 8

Zbudowano: 1896
Dawniej: Willa Linhart
1 subskrypcja
Narożna kamienica przypisana była do dzielnicy Mała Łąka z numerem konskrypcyjnym 14. Numer posesji 8. Wzniesiona została w 1896 r. przez budowniczego Josefa Motikę. (wg planów zachodnie skrzydło miało być rozbudowywane). Właścicielem obiektu był Gustav Linhart (właściciel dawnej restauracji Centralka przy Rynku).
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
marian101
 
+1 głosów:2
Zawsze była nazywana CZERWONA WILLA.
2012-07-19 19:03:23 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Jak dla mnie to ten budynek na tym zdjęciu robi dość przygnębiające wrażenie
2013-06-23 01:36:24 (13 lat temu)
pawulon
 
Ładny budynek :))
2009-11-21 13:08:44 (16 lat temu)
stoik
 
no : )
2009-11-21 13:19:17 (16 lat temu)
pawulon
 
do stoik: On zawsze stał taki samotny, czy przylegały do niego inne kamienice ?
2009-11-21 13:25:27 (16 lat temu)
stoik
 
do pawulon: raczej zawsze; może były w planach.
2009-11-21 13:43:40 (16 lat temu)
czesil
 
do marian101: W austriackich książkach adresowych Cieszyna nazywana jest: Willa Linhart.
2012-07-19 20:00:07 (13 lat temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do czesil: skądinąd architektonicznie niezbyt wygląda na willę. raczej na narożną kamienicę w ciągłej zabudowie. może i miał tam powstać jakiś kwartał. ale nie powstał.
2013-06-22 16:28:28 (13 lat temu)
stoik
 
do Stenek: bo to dom z horroru :) zdjęcie oddaje klimat. a co do tego co chcę Wam przekazać i tak macie to głęboko gdzieś.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-09-09 18:41:43 (9 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: jaki długo macie jeszcze zamiar mówić o moim skandalicznym zachowaniu ? bo robi się nudno.
2025-09-09 19:39:15 (9 miesięcy temu)
Niesamowita predkoścz tej budowy. Za 10 dni od betonaźu fundamentów do montaźu konstrukciji maśtu.....Ucieklo mi sama montaź, bo wczoraj o 14. godzinie sie jeścze nic nieruszylo, i o 18 byl maszt juź namiejscu.....ale...mam jeścze swoje źelazka w ogniu,.....
2019-09-26 12:06:17 (6 lat temu)
4elza
 
Pomijając maszt; który oczywiście szpeci, to jest piękny budynek, muszę o nim poczytać.
2019-09-29 08:25:52 (6 lat temu)
czesil
 
do vetinari: Faktycznie, szybko się uwinęli!
2019-09-26 15:06:35 (6 lat temu)
do czesil: Caly pic polegal na tym, źe od 17. września caly mast byl ukladany na ziemi obok śklarni. Powolutku sobie montowali i skrecali cala konstrukcie na ziemi, opróć samego ciubka z antenami. i wczoraj ciach ciach siekatorem i masz jest nowa atrakcija Cieszyna i Těšína. Cale cacko ma 9 ton wagy....i obecnie jest bardzo nieprzyjaźnie odbierane przez mieśkańców obych dwóch brzegów Olzy. Nik ale nierozmyśla nad tym, źe kaźdy dziśaj chce mieć dostemp do jak najszybsiego internetu....I wszedzie...
2019-09-26 15:51:00 (6 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do 4elza: Jeden z numerów Wiadomości Ratuszowych drukuje wspomnienia oficera angielskiego bodajże, z dawnych lat, on mieszkał gościnnie w tej willi ....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2019-09-30 00:51:07 (6 lat temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2021-05-25 23:16:23 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Czyżby kolega Jozefb powrócił na nasz portal? Byłaby to bardzo miłe.
2025-07-22 10:48:22 (11 miesięcy temu)
Jeźeli daleś pod glosowanie Jozefie, to podaj przynajmniej inny powód jak dubel, naprz jest lepszę. Proponuje lekke przyciciecie po prawej stronie.
2025-07-22 16:17:49 (11 miesięcy temu)
stoik
 
w tej kamienicy jeden z członków rady ambasadorów spisywał swoje wspomnienia z czasów niedoszłego plebiscytu. ciekawa lektura.
2025-07-23 22:52:28 (11 miesięcy temu)
do ZPKSoft: Niestety, dubel trzeba zdecydować który lepszy....
2025-07-22 12:48:47 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do ZPKSoft: Podzielam Twoją radość : )
2025-07-23 20:09:22 (11 miesięcy temu)
stoik
 
fakt najpewniej mało znany. ale czytałem pewną książkę, otóż w tym domu mieszkali obserwatorzy niedoszłego plebiscytu. jest bardzo dokładnie opisany. dość historyczny budynek.
2025-09-09 18:39:49 (9 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: Vet, przestań sie bawić guzikami. Ja tu kogoś proszę o normalne zachowanie, a ty jeszcze bardziej eskalujesz sytuację. Brawo Ty. Ja nie mam takich uprawnień. A gdybym miał to bym nie korzystał.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-09-10 15:25:24 (9 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: A że tu mnie jeszcze nie zblokowali - duście się we własnym sosie :) Dyskusja została zawieszona przez administratora serwisu
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: bo tak
2025-09-10 15:34:49 (9 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: ......... (Moderacja)
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: moderacja
2025-09-10 15:39:17 (9 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
Piastowska 8 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet