| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Cieszyńskie Zakłady Przetwórcze "LAS"

Plany

OBIEKTY - Cieszyńskie Zakłady Przetwórcze "LAS"
Obiekty w okolicy
Most I - al. Jana Łyska
106
m
Cieszyn
Most I - al. Jana Łyska
110
m
Cieszyn
Błogocka 64
112
m
Cieszyn
Błogocka 66
115
m
Cieszyn
Błogocka 59
153
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Cieszyńskie Zakłady Przetwórcze "LAS"

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1814
Dawniej: Arcyksiążęca wałkownia i fabryka likieru
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Narazie niebędziemy kombinować, to powyźej i to drógie niech narazie pozostają na głównej, dopuky nie będzie dzalalo dodawanie przedmiotów. Dziękuje za zrozumienie.....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2022-02-06 15:54:12 (4 lata temu)
Askofer
 
No ładne cacko, teraz się otwiera na dużej stronie . Wino ziołowe białe pedzone w CZP LAS pewnie po spozyciu nieźle szumiało.
2022-02-06 17:05:07 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Editowanie na przedmioty dziala...☺
2022-02-06 21:05:13 (4 lata temu)
Margott
 
a nie czasem firma robiąca przeszkody dla koni i tego typu rzeczy z drewna? bardziej to kojarzę niż pracownię reklamy
2022-02-27 22:31:28 (4 lata temu)
stoik
 
do Margott: całkiem możliwe. ale sądząc po całości robili tez inne rzeczy. ( swoja drogą - przeszkody dla koni to chyba nie jest aż tak skomplikowany dział produkcji.... :)
2022-03-01 14:46:41 (4 lata temu)
stoik
 
Wczoraj wypiłem nieco za dużo piwa. Nie bedę przepraszał. Usunąłem co bardziej zbędne komentarze. Znacie taki skecz Monty Pythona o roli głupka w społeczeństwie ? :)
2025-01-06 06:39:02 (rok temu)
Stenek
 
"Skansen" budynków z PRL, są tez stare oprawy oświetleniowe, łyżki (jedną widać po lewej stronie zdj) i papjyrzoki, ale powoli to wszystko obraca się w ruinę, aż żal patrzeć. Ale kto by miał kasę na remont? W sumie cały zakład to niemała działka, może kiedyś tu powstanie jakiś obiekt sportowo rekreacyjny? bo na lofty to się ta ruina raczej nie nadaje
2022-02-11 22:24:56 (4 lata temu)
stoik
 
do Stenek: skansen to jest dopiero w środku... słyszałem, ze wszystko mają niebawem wyburzyć. ciężko powiedzieć, co tam powstanie.
2022-02-12 12:12:35 (4 lata temu)
Askofer
 
do stoik: Zmiany , zmiany, zmiany jak to Stanisław Tym mówił w jednym filmie.
2022-02-12 12:17:46 (4 lata temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
W prawie każdym mieście były firmy tego Wielkiego Zjednoczenia "Las", po 1990 masowo przejmowane, przekształcane, ale sam pomysł na taką firmę nie był zły, np. skupowały oprócz grzybów, jagód itd. np. wszystkie jabłka w ilościach hurtowych...., mój dziadek woził do pobliskiego Wlenia, gdzie była ta firma całe przyczepy, które zbieraliśmy spady, szły na produkcję tzw. u nas "Jabcoka" lub Wina "La Patik", ówczesna nieco mocniejsza wersja obecnego...Cydru.
2022-02-12 12:19:26 (4 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: święta prawda...
2022-02-12 12:21:11 (4 lata temu)
Askofer
 
do Dariusz Łukasik: Nic nie może się zmarnować . I to było jak najbardziej rozsądne. A dzisiaj sadownicy mają ogromne ilości jabłek w bardzo dobrym gatunku i nie mogą tego sprzedać bo przetwórnie nie chcą przyjąć. A nie chcą przyjąć w takiej cenie jakiej żądają sadownicy. Wygląda na to że mamy za mało przetwórni . Sadownicy powinni sprzedawać na targach swoje produkty. Ale ile mozna sprzedać na targu 200 , 300Kg jesli oni mają po kilkanaście ton zapasu. Wygląda na to że powinni się w kilku dogadać i uruchomić własą przetwórnię. A z tymi grzybami też dobry pomysł. Niestety nie znam się na grzybach.
2022-02-12 12:40:54 (4 lata temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do Askofer: Prawda- tylko ..."Krajowi Potrzebny jest Dobry Gospodarz":) ...a o co chodzi- wspomniany Cydr, mógłby być naszą Narodową Specjalnością (jedną z wielu)...rzecz jednak w tym, że np. Minister Finansów nałożył na jego produkcje i sprzedaż taki sam podatek jak na piwo! Podczas gdy producenci wnioskowali aby tak nie było, gdyż są istotne róznice, od mocy alkoholu począwszy, a na ogromnej różnicy w produkcji zakończywszy, do produkcji Cydru potrzeba ogromnej ilości surowca, którego mamy spora nadprodukcję...do napoju Piwopodobnego wystarczają tylko Cysterny, jakie wjeżdzają do Polski codziennie z nie wiadomo czym do "Naszych Polskich Browarów" - z Niemiec i Francji, produkujące niby Piwo dla Ludności Tubylczej.
2022-02-12 12:52:26 (4 lata temu)
stoik
 
do Dariusz Łukasik: nie miałem okazji skosztować, ale wyroby cieszyńskiego Lasu stały się legendarne. i to nie tylko alkohole. asortyment był chyba nieco szerszy. jakieś soki, dżemy itd. i to wszystko oparte na surowcach od miejscowych rolników. obecnie to byłaby bajka. czysta ekologia i miejscowy produkt.... co zrobić. płacz nie pomoże. nie wiem po co to było niszczyć, ale był taki okres, że niszczyło się wszystko co popadnie. winnych oczywiście nie ustalono.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2022-02-12 13:02:33 (4 lata temu)
Stenek
 
do stoik: Może inaczej: - winnych NIKT NIE SZUKAŁ, to jest nasza mądrość dziejowa, niszczyć i udawać, że się nic nie stało .... (a co ja tam mamroczę pod nosem, przesłyszało się Wam, sorry)
2022-02-17 23:02:49 (4 lata temu)
Dej se pozor. W piątek byli tam jedni i drudzy.
2022-03-06 21:25:37 (4 lata temu)
stoik
 
do tatranclimber: Staram sie unikać jednych i drugich. Ale co tam. Chyba mnie nie zastrzelą...
2022-03-06 23:11:10 (4 lata temu)
Margott
 
da się tam wejść bez problemu?
2022-03-07 08:05:56 (4 lata temu)
stoik
 
do Margott: ostatnio teren został ogrodzony prowizorycznym płotem, ale da się bez problemu. oczywiście dyskretnie.
2022-03-07 11:25:27 (4 lata temu)
Askofer
 
do stoik: A ktoś tego pilnuje ?
2022-03-07 16:42:19 (4 lata temu)
stoik
 
do Askofer: bezpośrednio nie, ale trzeba uważać na policję i straż miejską. często przejeżdżają. od kiedy zamieszkali tam bezdomni, wzmożyli czujność
2022-03-07 20:49:31 (4 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
Z serii: przyszedł a potem wyjechał
2022-03-07 07:48:32 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Ciekawe kto szuka zajumanego roweru...
2022-03-07 09:14:37 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Pewnie nikt bo budynki dawno zamknięte. Takich to widywałem na pęczki w rożnych opuszczonych obiektach. San wystawiłem podobny z gabarytami.
2022-03-07 09:22:42 (4 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Ciekawa aranżacja ścian, właśnie szukałam inspiracji.
2022-03-07 09:30:19 (4 lata temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Swego czasu penetrując ostrawskie podziemia natknęliśmy się na całkiem nie stary rower. Albo zajumany i tam ukryty albo właściciel zaginął w labiryntach
2022-03-07 09:33:19 (4 lata temu)
Askofer
 
+1 głosów:1
do da signa: Tak masz rację . Takie może blisko nieba . Takie Lazurowe schody do nieba.
2022-03-07 17:03:49 (4 lata temu)
stoik
 
nie wspominałem . myśmy to nazywali rowerownią. z pięciu rowerów można było zrobić jeden. a w piwniczce czekało wino. austriackie z 97 roku. przykro, że zrównano z ziemią ten zacny obiekt. całkiem bez sensu. udało mi się uratować nieco szkieł laboratoryjnych. oraz kilka win. niestety nie tych owocowych z Lasu. miały krótki termin spożycia.
2024-12-28 22:18:12 (rok temu)
stoik
 
do Askofer: ja stary jestem -
2024-12-28 22:20:27 (rok temu)
slawekh
 
Trzy )):
2022-03-08 21:32:19 (4 lata temu)
stoik
 
do slawekh: 2 i trochę. tak mi sie z poezją skojarzyło :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2022-03-08 21:34:11 (4 lata temu)
GT, Amulet lata 90-te XX w. Ciekawe czemu tak zostały?
2022-03-08 23:55:15 (4 lata temu)
stoik
 
do tatranclimber: Nie wiem. Jest tam jeszcze sporo części luzem. Można urządzić mały warsztat :)
2022-03-09 06:51:38 (4 lata temu)
do tatranclimber: Pewnie użytkowników dziupli wpudlili...
2022-03-09 07:13:46 (4 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do stoik: Chyba w krajach trzeciego świata bo u nas jedynie jakiś koneser retro ; ) Lata świetlne Panie
2022-03-09 08:18:05 (4 lata temu)
stoik
 
do tatranclimber: jakąś rikszę by się z tego poskładało :)
2022-03-09 14:30:18 (4 lata temu)
stoik
 
+1 głosów:1
Chciałem sprawdzić czy wszystko działa. Tego Windowsa 10 to chyba wymyślił jakiś sadysta. Albo ja muszę iść na emeryturę. A mówiąc o niepotrzebnie wyburzonych budynkach Lasu - ciekaw jestem co tam będzie. Jak na razie tzw. teren inwestycyjny. Prawdopodobnie dobrze uzbrojony we wszystkie media.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2024-12-08 17:42:54 (rok temu)
stoik
 
+2 głosów:2
iż tak już będąc którymś tam po Bogu. róbcie zdjęcia i opatrzcie je komentarzem. Wesołych Świąt.
2024-12-24 14:24:42 (rok temu)
stoik
 
co by nie rzec. wino było niezłe. obecnie teren został zrównany z ziemią. może powstanie tam jakieś centrum handlowe.
2024-12-27 19:24:47 (rok temu)
stoik
 
szkoda że nie wiadomo co znaczą te rzymskie cyfry. ale dawne zakłady Las swego czasu dość dokładnie zwiedziłem. Nie zgodziłbym się, że tuż na lewo znajdowała się Sibica. Chyba że Austriacy tak to sobie przygrupowali. Jak byś miał więcej to dawaj. Kocham stare mapy. Co ciekawe był już nawet zalew kajakowy. Od prawej główny bieg Puńcówki. Jeszcze bez zapory. A tam u góry gdzie pisze Teschen Ob. Schl. znalduje się obecnie użytek ekologiczny pod nazwą Łęg nad Puńcówką. Jakoś słabo ze zdjęciami.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-05-13 14:15:31 (miesiąc temu)
stoik
 
do stoik: z przykrością stwierdzam że Vetinari ostatnio nie oświeca nas swoją wiedzą. prywatnie jesteśmy kolegami a tutaj się czasami spieramy na argumenty merytoryczne. ale nikt do nikogo nie strzela. tu mapa jest prosta i zrozumiała. autentycznie jestem ciekaw. bo to się robiło na wielkich arkuszach, a to jedynie mały wycinek. widziałem takie. papier podklejony płótnem. numery działek ewidencyjnych nadal się zgadzają. w dodatku w górach jest bardzo skomplikowana sytuacja co do posiadania gruntu. jakieś roszczenia sprzed 300 lat a ja jako urzędnik musiałem z tym dojść do ładu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-05-13 17:42:06 (miesiąc temu)
stoik
 
do stoik: delikatnie tylko powiem, że - wszystko co tu piszę jest poparte twardymi źródłami. chętnie bym zobaczył dalsze części mapy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2026-05-13 18:13:53 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
22 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Cieszyńskie Zakłady Przetwórcze "LAS" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet