| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Bobrecka 23
Obiekty w okolicy
Bobrecka 21
16
m
Cieszyn
Hajduka 3
24
m
Cieszyn
Podwórze
25
m
Cieszyn
Bobrecka 25
25
m
Cieszyn
Bobrecka 19
30
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Bobrecka 23

Zbudowano: 1898
Dawniej: Kamienica Johanna i Marii Rosbrojów
Kamienica przypisana była do dzielnicy Górne Przedmieście z numerem konskrypcyjnym 439. Numer posesji był 23. Budynek został wzniesiony w 1898 r. przez Antona Jonkischa dla Johanna i Marii Rosbrojów. Johann Rosbroj był restauratorem, dlatego też w pomieszczeniach na parterze mieściła się restauracja. Przed 1909 r. kamienicę oraz restaurację przejął Ludwig Fender. Natomiast przed 1911 r. dom nabył hrabia Larisch von Mönnich - właściciel karwińskiego browaru. Restaurację w tym okresie prowadził Andreas Mamica. W okresie międzywojnia budynek należał do Pawła i Zuzanny Szlauerów. W okresie powojennym działał tu bar kategorii IV "Pokrzep się", a po roku 1990 restauracja-bar "Marco Polo".
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Altair
 
W latach 60/70 XX w. był tu bar 'Pokrzep się". Pamięta jeszcze ktoś?
2022-03-28 14:44:14 (4 lata temu)
do Altair: Oczywiście. Niemiłosiernie zadymiony dymem z "Popularnych", "Klubowych" i innych "Sportów". Wszechobecny zapach skwaśniałego piwa i typowo barowy kiszonej zasmażanej kapusty i gulaszowo - grochówkowy. Chyba na początku 80. też jeszcze funkcjonował. Później już jako "Marco Polo".
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: interpunkcja
2022-03-29 14:24:16 (4 lata temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
Czemu dziwną sławą? Sprawa prosta, chodzili tam też menele i pijacy, (to jacy oni dziwni?) a było tak przede wszystkim wtedy, gdy jeszcze dawniej, bo w PRL.była tam zwykła mordownia, putyka, i ożralców było widać dość często
2021-03-21 16:57:23 (5 lat temu)
stoik
 
do Stenek: a ja tu próbuję być oględny w słowach..... :)
2021-03-21 19:28:06 (5 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do stoik: No jesteś oględny, to fakt, ale powiem: niestety. Sorry - ale czasem "Za Bardzo" ;-) przez to Twoje komentarze są czasem niezrozumiałe, a wyjaśnień udzielasz raczej nie na temat albo znów tak oględnie, że ciężko to ogarnąć. Więcej swobody Stoiku, więcej wolności i luzu w wypowiedziach szczerze Ci życzę, masz bardzo ciekawe spojrzenia na wiele spraw, to lubię ;-)
2021-03-21 20:33:10 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
Bobrecka 23 na innych zdjęciach
2022
-
2022
2022
-
2022
Bobrecka 23 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet