| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Filomatów 30-32
Obiekty w okolicy
Wieża ciśnień
55
m
Częstochowa
Filomatów 16
84
m
Częstochowa
Filomatów 14
122
m
Częstochowa
Pierwszy Urząd Skarbowy
122
m
Częstochowa
Filomatów 22
163
m
Częstochowa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Filomatów 30-32

Zbudowano: 1887
Dawniej: Fabryka Peltzera, Wełnopol
WEŁNOPOL
Towarzystwo Akcyjne Przemysłu Włókienniczego w Częstochowie stanowiące oddziały Francuskiej Spółki Akcyjnej z siedzibą w Paryżu posiadało dwie fabryki: czesalnie, przędzalnie, i farbiarnię wełny oraz garbarnie skór baranich. Obie były położone w Częstochowie przy ulicy Stradomskiej 19/21 obecna ulica 1 Maja. Czesalnia, przędzalnia i farbiarnia wełny istniały od 1887 roku, a garbarnia skór od 1897 roku. Stanowiły one dawniej własność Spółki "Peltzer i Synowie", która to spółka w końcu 1910 roku przekształcona została w spółkę akcyjną pod nazwą Towarzystwo Akcyjne Przemysłu Włókienniczego w Częstochowie [Archiwum PAŃSTWA, Towarzystwo Włókiennicze Częstochowa]. Francuska Spółka Akcyjna była oddziałem francuskiej Spółki Akcyjnej "Societe
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mamik
 
Nie tylko ogłoszenia, jest także tablica poświęcona ofiarom obozu pracy w w fabryce amunicji Hasag
2012-10-15 19:58:09 (13 lat temu)
Spróbuj jeszcze porównać na planie czy to "Stradom", czy "Wełnopol".
2015-08-17 16:20:16 (10 lat temu)
Piekne...szkoda źe tak male :-(...Nie boj sie z wiekszym rozmiarem...
2016-08-21 14:20:58 (9 lat temu)
do vetinari: gdybym 7 lat temu wiedziała, że foty, które tam zrobiłam wrzucę kiedykolwiek na taki portal to uwierz :) zrobiłabym większe :)
2016-08-21 18:50:35 (9 lat temu)
do Silverka: Ehm....no nie zauwaźylem źe to zdjiecie ma 7lat..wiec przeprośam za uwage...seria zdjiec z tej fabriky jest naprawde super.
2016-08-21 19:18:49 (9 lat temu)
Silverka
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dziękuję :) Wełnopol ma niesamowity klimat. Zdjęcia wykonałam przy okazji kręcenia teledysku nieistniejącego już niestety zespołu NeLL :) Gdzieś się tam przewijam :D
2016-08-22 08:27:52 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 9 lat temu)
Filomatów 30-32 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet