| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (3)
Obiekty w okolicy
"Magiczna Kraina" - centrum zabaw ...
96
m
Częstochowa
Kościół św. Rafała Kalinowskiego
119
m
Częstochowa
Niepodległości 34
200
m
Częstochowa
Niepodległości 26
229
m
Częstochowa
Kryta pływalnia
510
m
Częstochowa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mirekjot
 
+2 głosów:2
Jak na styczeń to coś mi ta zieleń za bardzo bujna, a ci goście w za cienkich kozuchach :) Napis na dachu wozu wskazuje na lipiec 1970 i tak należy to zdjęcie datować. Poza tym - nie chodzi tu o otwarcie nowej linii, tylko o prezentację pierwszego wagonu tramwajowego typu 102Na w Częstochowie. Dla tamtejszego MPK dwa takie wozy (nr 618 i 619) Konstal wyprodukował w czerwcu 1970.
2015-06-16 22:51:57 (11 lat temu)
Tak, wozy o tych numerach pojawiły się w Częstochowie na przełomie 1970/71. W sumie wozów 102Na trafiło tam całkiem sporo, bo 18 (ostatni był 635). Dawkowano je małymi porcjami do roku 1973.
2015-06-17 11:19:30 (11 lat temu)
do mirekjot: Pamiętam też wozy nr 620 i 621. Spisywałem wtedy numery tak nowoczesnych pojazdów.
2015-06-17 02:07:17 (11 lat temu)
do mirekjot: Być może jest błąd w książce, faktycznie zieleni na zdjęciu sporo.
2015-06-22 18:48:41 (11 lat temu)
do Mikołaj Rembikowski: Nie być może, ale na pewno jest to błąd. Tu można rzucić okiem na zdjęcie ze stycznia 1971
2015-06-22 19:00:04 (11 lat temu)
do mirekjot:
poprawiłem podpis pod zdjęciem :-)
2015-06-22 19:16:21 (11 lat temu)
do Mikołaj Rembikowski: Teraz jest gucio :)
2015-06-22 19:22:34 (11 lat temu)
cm
 
+2 głosów:2
Syrena Bosto! :) Niesamowite, że w '94 jeszcze można było ją tak po prostu spotkać na ulicy. Wydawało mi się, że wyginęły wraz z nastaniem lat 90. Jednak pamięć jest zawodna, dobrze że są zdjęcia :)
2017-01-26 08:42:39 (9 lat temu)
,,Maluchy" robią wrażenie tych ,,puszczanych" w latach `90 - tych, choć są bardzo daleko i trudno określić szczegóły. Dodatkowo pobrałem sobie fotkę w celu zobaczenia tych właśnie szczegółów. "Bostonka" cudna.
2017-01-26 09:11:46 (9 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
Tramwaje w Częstochowie.. OK.. ale gdzie ten tramwaj? Torowisko nie jest pojazdem, Do worka z napisem "Tramwaje w...." dodajemy tylko i wyłacznie zdjęcia taboru.
2017-01-26 14:36:45 (9 lat temu)
do cm: Tylko, czy zdjęcie jest dobrze datowane? Biorąc pod uwagę niewielką ilość samochodów, w dodatku chyba same PRL-owskie, wózek, wygląd znaków drogowych, spokojnie sądziłbym że to 1984, a nie 1994
2017-01-26 08:56:40 (9 lat temu)
cm
 
do Pomuchelskopp: Trafna uwaga. Trochę mało jest szczegółów na zdjęciu, po których można by stuprocentowo zweryfikować datowanie. Znawcy Częstochowy musieliby się wypowiedzieć.
2017-01-26 08:59:51 (9 lat temu)
Paulus
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Uściślam datowanie: 26 sierpnia 1994 r. godz 12:04 ;-)))
2017-01-26 18:58:05 (9 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
do cm: Znalazłem dowód, że to jednak lata 1990-te. Mianowicie do 1991 częstochowskie przedsiębiorstwo komunikacyjne nazywało się MPK
2017-01-26 09:41:27 (9 lat temu)
cm
 
do Pomuchelskopp: No to mamy jasną sprawę.
2017-01-26 10:40:24 (9 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
do esski : Właśnie nie tylko. Dodajemy również infrastrukturę.
2017-01-26 16:28:16 (9 lat temu)
Paulus
 
do esski : Podpinając pod tramwaje miałem na myśli całą infrastrukturę służącą komunikacji tramwajowej łączne z rozetami na budynkach...
2017-01-26 19:00:21 (9 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do augiasz: Od tego są zajezdnie, podstacje zasilania, kozły oporowe i czort wie co jeszcze. Na 80 procentach zdjęć każdego centrum z miast gdzie kiedykolwiek kursowały tramwaje można dopatrzyć się torowiska ... No to jak dopisujemy?
2017-01-26 16:34:57 (9 lat temu)
esski
 
do Paulus: No to załóż waść obiekt.. Infrastruktura.. Zaglądając do worka z napisem "Tramwaje w Częstochowie" lub gdziekolwiek indziej, spodziewamy się ujrzeć uwieczniony zdjęciem wagon motorowy lub doczepę, W życiu bym nie pomyślał by wrzucać do takiego zbioru ujęcia samego torowiska. Są takowe ujęcia, choćby we wrocku, - nieużywane torowiska - mają swój własny zbiór, wyraźnie oddzielony od jeżdżacego niegdyś lub dziś taboru. Czy zamierzasz też wrzucać zdjęcia jezdni, choćby z Częstochowy, po której to jezdni na codzień jeżdża autobusy?
2017-01-26 19:07:30 (9 lat temu)
Paulus
 
+1 głosów:1
do esski : To by było zbyt duże uproszczenie. Niebawem założę infrastrukturę.
2017-01-27 00:06:13 (9 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
Prośba o weryfikację, czy to zajezdnia Zawodzie.
2023-07-26 00:59:07 (2 lata temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
do zygmunt_ra: To Częstochowa.
2023-07-26 09:11:21 (2 lata temu)
do mirekjot: Dzięki piękne - to zmieniam przypisanie. Zdjęcie robione chyba gdzieś z tego miejsca
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2023-07-26 16:06:11 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet