Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A1%3A%224%22%3Bi%3A1%3Bs%3A9%3A%22%C5%9Bl%C4%85skie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A2%3A%2221%22%3Bi%3A1%3Bs%3A12%3A%22Cz%C4%99stochowa%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A4%3A%221324%22%3Bi%3A1%3Bs%3A12%3A%22Cz%C4%99stochowa%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia w Częstochowie należąca do dekanatu św. Wojciecha BM w Częstochowie w archidiecezji częstochowskiej.
14 maja 1982 roku biskup Stefan Bareła powołał w miejscu dzisiejszej parafii wikariat terenowy. Pierwszą mszę świętą (pasterkę) odprawiono tu 25 grudnia 1983 roku pod gołym niebem przy krzyżu. Od 1 stycznia 1984 odprawiano regularne msze święte. W kwietniu 1984 r. rozpoczęto budowę domu katechetycznego z miejscem na kaplicę mszalną i mieszkania dla księży. W czasie pasterki w 1985 kaplicę poświęcił biskup Stanisław Nowak. 12 marca 1987 biskup Nowak wydał dekret erekcyjny powołujący do istnienia parafię pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Częstochowie. Pierwszym proboszczem został mianowany organizator życia parafialnego od podstaw – ks. Stanisław Jasionek. 8 listopada 1990 r. parafia otrzymała pozwolenie na budowę kościoła. Po zatwierdzeniu projektu, w roku 1992 rozpoczęto budowę świątyni. 24 września 1994 r. pierwszego proboszcza ks. Stanisława Jasionka zastąpił ks. Gabriel Maciejewski. Nowy proboszcz w pierwszym słowie do wiernych zobowiązał się do jak najszybszego wybudowania kościoła. 6 czerwca 1996 r. W uroczystość Bożego Ciała, ks. Arcybiskup dokonał wmurowania aktu z kamieniem węgielnym w nowym kościele. Pierwszą odprawioną Mszą świętą w nowym kościele była już tradycyjnie pasterka 25 grudnia 1998 r. 18 marca 2002 r. ks. Arcybiskup Stanisław Nowak dokonał uroczystej Konsekracji kościoła. W ołtarzu wmurowane zostały relikwie św. Maksymiliana. Ojcowie Franciszkanie przekazali również pośrednie relikwie tj. cząstkę habitu św. Maksymiliana. W 2014 roku ukończono budowę i oddano do użytku nowe 19-głosowe organy piszczałkowe. wikiwpedia (fantom)
więcej 
|
proszę czekać...
|