| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (2)
Obiekty w okolicy
Warszawska 1
18
m
Częstochowa
Warszawska 3
30
m
Częstochowa
Warszawska 5
57
m
Częstochowa
Daszyńskiego 5
59
m
Częstochowa
Kościół św. Zygmunta
62
m
Częstochowa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
WW
 
+3 głosów:3
Trudne piękno Częstochowy.
2012-06-26 10:13:22 (14 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
Podpisuję się oburącz pod tymi komentarzami. Moi rodzice też pochodzą z Częstochowy. Mój kuzyn ilekroć przyjeżdża do Wrocławia to mówi, że czuje się jakby był w innym kraju. Okropna urbanistyka Częstochowy razi przybyszów a natłok tablic reklamowych męczy wzrok. Jednocześnie jest to miasto ludzi przedsiębiorczych, pełnych inicjatywy. Widziałem też brzydsze miasto. To Zagórów.
2012-06-28 22:00:56 (13 lat temu)
s_mile
 
+4 głosów:4
do WW: Zwięzły, ale wyjątkowo trafny komentarz!
Chodzi mi po głowie od czasu gdy go przeczytałem.
Jestem z urodzenia wrocławianinem, ale z Czestochowy pochodzą moi rodzice, więc miasto to nieco znam - bywałem w nim wielokrotnie, w dzieciństwie niejedne wakacje tam spędziłem. A teraz po kilkuletniej przerwie miałem okazję znów ją odwiedzić. I w wolnym czasie po weselu, a przed poprawinami - na ciężkim kacu ;-) - przeleciałem się zdjęć kilka strzelić.
I kolejny raz miałem natłok ambiwalentnych odczuć - czasem duma, a czasem wstyd, zachwyt przemieszany z zażenowaniem. Obok piękna chaos przestrzenny, miejsca odnowione sąsiadujące z zaniedbaniem i - niestety! - wręcz z brudem. Ale i tak wróciło to wspaniałe odczucie swojskości, dobrego samopoczucia w tym otoczeniu... Kwintesencja polskości?
I w ten sposób w wielu słowach powtórzyłem to, na co WW było słów potrzebnych raptem trzy :-D
2012-06-28 20:13:35 (13 lat temu)
do s_mile: Tośmy prawie krajanie:).
2012-06-28 20:39:56 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: No to ja też się chyba mogę do Was dołączyć - mnie jeden stwór tam co jakiś czas ciągnie bo tam ma swoją rodzinę ;)

Częstochowa - miasto kontrastów. Centrum małomiasteczkowe - choć rozległe a poza centrum nieco wielkomiejskości.
2012-06-28 21:05:41 (13 lat temu)
s_mile
 
do Danuta B.: Miło mi :)
2012-06-28 21:37:17 (13 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Pozdrawia kolejny urodzony pod Jasną Górą. Przez Wrocław trafiłem do Szczecina i teraz nie wiem w którym z tych miast mam się rozczulać.
2013-11-20 02:31:50 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do † Andrzej Mastalerz: W Częstochowie daje się odczuć to, że miasto znajdowało dawniej w zaborze rosyjskim a nie pruskim. Taka trochę "bida" architektoniczna w centrum to pewnie właśnie "pamiątka" po zupełnie innym gospodarzu niż w np. odległym o 90km Opolu czy nawet 30km Lublińcu.

Granica prusko - rosyjska znajdowała się w Herbach a po 1920 roku między Lublińcem a Dobrodzieniem - ok.7-9 km bliżej Lublińca niż dzisiejsza granica województw śląskiego i opolskiego.
2012-06-28 22:23:29 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do † Andrzej Mastalerz: Kto by pomyślał, że rzucony od niechcenia komentarz wywoła taki rezonans. Nie ukrywam, że mnie to miasto zawsze fascynuje swoją kongresówkową biedo-brzydotą, ale nigdy nie miałem okazji go dobrze poznać. Andrzeju, Zagórów jest fajny! :)
2012-06-29 10:42:25 (13 lat temu)
do WW: Zagórowa nie znam, ale dla mnie Czersk to paskuda nr 1:).
2012-06-29 11:13:30 (13 lat temu)
4elza
 
Wymiana.
2022-10-14 06:21:35 (3 lata temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Plac Daszyńskiego w Częstochowie (strona północna), po prawej wylot ul. Warszawskiej.
2018-06-10 22:56:07 (8 lat temu)
MichałLew
 
+1 głosów:1
W tych rowach przeciwlotniczych leżą do tej pory zakopane przez niemieckich zbrodniarzy ciala ofiar "Krwawego poniedziałku".
2023-02-24 15:49:44 (3 lata temu)
do ritterswalder: Dopisałem też do kamienicy.
2019-04-16 14:36:41 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet