| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Częstochówka-Parkitka

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Budowle
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...121314151617181920następna
WW
 
+1 głosów:1
Jakże charakterystyczna zabudowa. Ma to swój orientalny poniekąd urok, gdyby odpowiednio zadbać...
2012-07-19 14:26:43 (13 lat temu)
Dawniej było mniej zadbane, a uroku było więcej. Szczególnie w piątki.
2012-07-27 20:31:04 (13 lat temu)
erhoren
 
+1 głosów:1
Zdjęcie jest z błędną datą. Prawidłowa - 19 czerwca 1983 r. Na zdjęciu fragment Ołtarza Papieskiego uświetniającego główne uroczystości II Podróży Apostolskiej Jana Pawła II do Polski związane z Jubileuszem 600-lecia obecności Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Autorem projektu ołtarza i oprawy plastycznej: inż. arch. Janusz Tofil.

Serdecznie pozdrawiam
2013-04-26 15:28:44 (13 lat temu)
Figura świętego jest bardzo podobna do figury tegoż świętego z wyspy na Königssee ( ).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2013-11-06 00:06:36 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Stanisław A.: .... i do większości figur tego świętego ;)
2013-11-06 00:11:39 (12 lat temu)
Stanisław A.
 
+6 głosów:6
do pawulon: Faktycznie... Walnąłem jak łysy warkoczem o beton...
2013-11-06 00:19:16 (12 lat temu)
Okazałe baby rozsiadły się w bramie. Jedna nawet lewituje pamiętając dawny poziom.
2013-11-13 08:17:31 (12 lat temu)
Podłoga w tej bramie taka wypukła ? :)
2013-11-14 14:54:47 (12 lat temu)
do Stanisław A.: dawniej na chodniku były malownicze schodki i wjazdy do bram były wypoziomowane..
2013-11-13 09:12:46 (12 lat temu)
do Mariusz Brzeziński: Dla przechodniów to teraz pewnie wygodniej, schodki jednak utrudniały chodzenie. Wiem coś o tym, nogi mam niezbyt zdrowe... :-(
2013-11-13 09:46:52 (12 lat temu)
do Stanisław A.: Wygoda to jest dla saneczkarzy. Taki pochyły chodnik bywa śliski.
2013-11-13 11:34:09 (12 lat temu)
do Mariusz Brzeziński: Może masz rację...
2013-11-13 12:15:46 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
UFO w parku ;)
2013-12-23 10:15:36 (12 lat temu)
To są lusterka boczne. Na poważnie można taką transformatorownie ładnie zabudować. Jak człowiek widzi w koło wszystko ładnie wyremontowane a na środku obskurna budowla użyteczności publicznej ( remontowanej pół wieku temu). Jak znajdę zdjęcie to wyśle taki widok
2013-12-23 10:44:40 (12 lat temu)
Można zmienić nazwę na stacja transformatorowa bo ta jest nieprawidłowa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2013-12-26 09:56:00 (12 lat temu)
Maje skojarzenie biegnie w kierunku mysłowickiej kapliczki Jarlików ;)
2013-12-26 18:52:03 (12 lat temu)
s_mile
 
do ZPKSoft: Z antenkami :-D
2013-12-23 10:26:02 (12 lat temu)
do Eugeniusz S.: Zmieniłem.
2013-12-26 12:58:06 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Dzieki
2013-12-26 14:46:43 (12 lat temu)
W tym sklepiku obok jest piwo?
2013-12-23 11:51:22 (12 lat temu)
do piotr brzezina : Taka dziura nawet na trzeźwo jest niebezpieczna ;)
2013-12-23 12:33:15 (12 lat temu)
do piotr brzezina : W tej piwnicy był kiedyś sklep (sklepiona piwnica).
2013-12-24 01:29:48 (12 lat temu)
pierwotnie zapewne jakiś warsztat.
2014-06-01 09:38:47 (12 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Wygląda to tak jakby budynek powstał zanim powstała ulica Klasztorna.
2014-06-01 11:42:43 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Bardzo możliwe, pozostałe kamieniczki przy Rynku Wieluńskim mają za sobą czasem sześć tego rodzaju "oficyn".
2014-06-01 16:27:12 (12 lat temu)
lucy
 
Jest i "Drzazga" - tuż za drzewem! :)
2014-06-02 00:52:57 (12 lat temu)
do lucy: Zbliżenia "Drzazgi" wyrzuciłem, bo były bardziej reklamą lokalu niż architekturą Czestochówki.
2014-06-02 11:24:50 (12 lat temu)
lucy
 
... i charakterystyczne częstochowskie balkoniki...
2014-06-02 00:30:35 (12 lat temu)
lucy
 
+1 głosów:1
Nie tak dawno tam byłam... zaraz za cukiernią jest restauracyjka o nazwie "Drzazga", w której serwują smakowite jedzonko, zaś żeberka w piwie nie mają sobie równych! Polecam każdemu, kto się tam znajdzie!:)) Jakże miło zobaczyć to miejsce na fotce! :)
2014-06-02 00:21:07 (12 lat temu)
198 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Częstochówka-Parkitka
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet