| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Sklep Blaszak
36
m
Dęblin
Ścibiora 9
45
m
Dęblin
Ścibiora 3
45
m
Dęblin
Rogowskiego 2
47
m
Dęblin
Ścibiora 5
57
m
Dęblin

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Szukam fotografii z tego zbioru z podobnego okresu czyli 1915 jeszcze przed odwrotem Rosjan i z tą samą sygnaturą, czyli BK w owalu. Znam jeszcze tylko jedno z 4 lipca 1915 roku przedstawiające obóz wojskowy w Wąwolnicy o numerze 356 którą portal Dawne Puławy pozyskał gdzieś w Rosji. Może ktoś się spotkał z tak opisanymi zdjęciami niekoniecznie z tych miejscowości. Może uda się namierzyć cały zbiór?
2021-05-08 20:41:59 (5 lat temu)
Po drugiej stronie stacjonował w Zajezierzu Piułk Artylerii Lekkiej, może to budynki magazynowe na terenie tamtejszych koszar? Niemcy składowali tam chyba zdobyczną artylerię, ale topografii koszar w Zajezierzu nie znam.
2020-06-08 14:31:26 (6 lat temu)
Rado-NDM
 
+2 głosów:2
2024-10-16 21:09:24 (rok temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
do Rado-NDM: Znanych jest parę zdjęć z koszar w Zajezierzu, choć najczęściej uparcie określane jako Dęblin. Niestety brakuje tam takich budynków.
Jeśli zdjęcie przedstawia Kleeberczyków, to wiadomo że spod Kocka przemaszerowali do twierdzy Dęblin, a potem po uszkodzonym moście do koszar w Zajezierzu i z tamtejszej rampy kolejowej ładowani do pociągów i rozwożeni do obozów jenieckich.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2024-10-17 15:59:44 (rok temu)
ylooC
 
do Darek Pawlak: Te zabudowania wyglądają prawie identyczne, jak zabydowanie fabryki celulozy Feldmuhle w Lubawce, na "szarej stronie" ..
2024-10-17 17:55:55 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do ylooC: Czyli trop koszar raczej można porzucić..
2024-10-17 20:46:12 (rok temu)
do ylooC: Do tropu koszar przywiązany nie jestem, ale co jest podobnego w tym zdjęciu z Lubawką nie mam pojęcia?
2024-11-07 15:14:02 (rok temu)
ylooC
 
do Darek Pawlak: Identycznie zabudowania wyglądają, pod względem, komina, dziwnej wieży, i długiego budynku obok..
2024-11-07 15:14:45 (rok temu)
do ylooC: Wieża podobna ale reszty podobieństwa nie widzę, chyba że traktujemy wszystko jak klocki bez szczegółów.
2024-11-07 15:16:46 (rok temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Kamień jest związany z Dęblinem tylko pośrednio. Dałem historię w opisie obiektu. Był ustawiony gdzieś pod Zwoleniem.
2020-09-15 19:32:37 (5 lat temu)
do Darek Pawlak: Pospieszyłem się z przeniesieniem obiektu oraz zdjęć i nie mogę teraz edytować. Kamień został postawiony w pobliżu wsi Sosnów niedaleko Góry Puławskiej. Dokładniejszy opis wydarzenia które upamiętniał:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2021-04-10 23:05:13 (5 lat temu)
W najbliższym czasie mam zamiar rozszczepić oba zdjęcia, dla pierwszego mam zlokalizowana ulicę, w drugim nadal w grę wchodzą dwie ulice.
2020-09-08 19:17:12 (5 lat temu)
Tak sobie myślę ze względu na hangar? po lewej, że to może być Podlodów lub Zajezierze. W samym Dęblinie takich nie było. Borowina i Ułęż miały podobne ale nie takie. Niestety z Podlodowa zdjęć nie ma, z Zajezierza może jedno niewyraźne.
2020-09-05 18:03:34 (5 lat temu)
Po lewej stronie na 100% są to motocykle CWS M111 Sokół 1000, aż żal... i to wersje z koszem
2020-10-07 08:44:18 (5 lat temu)
fantom
 
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: nieaktualne
2020-09-23 20:20:34 (5 lat temu)
Aparat /urządzenie/ do dezynfekcji.
2020-09-23 21:01:21 (5 lat temu)
do fantom: Ekspertem z niemieckiego nie jestem oryginalny podpis zdjęcia to: "Desinfizierungsapparat"
2020-09-23 20:25:07 (5 lat temu)
Dana
 
do Darek Pawlak: Urządzenie do sterylizacji?
2020-09-23 20:43:42 (5 lat temu)
Dana
 
2020-09-23 20:45:47 (5 lat temu)
do Dana : W warunkach polowych to nie wiem, czy materiał byłby całkiem jałowy (sterylizacja), więc mimo wszystko dezynfekcja nadal bardziej mi pasuje.
2020-09-23 20:53:00 (5 lat temu)
Dana
 
do Darek Pawlak: W tym przypadku też tak uważam.
2020-09-23 20:58:04 (5 lat temu)
ylooC
 
do Darek Pawlak: Pamiętajcie, że między dezynfekcją a sterylizacją jest taka przepaść jak między jeziorem a morzem.
Dezynfekujemy rzeczy, np. rece za pomocą środków na bazie alkoholu. Sterylizacja jest procesem np. wysokotemperaturowym, suchym lub mokrym.
Dezynfekcja niektóre rzeczy "zabija", sterylizacja - wszystko wybija. Ot takie zboczenie moje zawodowe :)
2020-09-23 21:48:29 (5 lat temu)
do ylooC: Przecież to właśnie napisałem, że w warunkach polowych nie liczyłbym na sterylizację, czyli całkowite wyjałowienie materiału. Dlatego zostało przy dezynfekcji.
2020-09-23 23:28:26 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Mundury lotnicze (ktoś na pewno uściśli po nich datowanie), tak więc odpada twierdza. Najbardziej prawdopodobny byłyby wydział szkolenia, albo któreś z bocznych skrzydeł, albo frontowe wejście, jeszcze sprzed przebudowy, bo teraz wygląda dużo lepiej. Stawiałbym na lata wcześniejsze z tymi mundurami ale to intuicyjnie, bo wiedzy nie mam.
2021-06-10 22:25:07 (5 lat temu)
Soravia
 
+1 głosów:1
1957 - W marynarce wojennej zrezygnowano z naramienników i białych wypustek.
1961 - Idąc "za modą" skrócono płaszcz i zwężono spodnie
-
Na zdjęciu marynarze nie mają naramienników, a spodnie, poza jednym wyjątkiem, nie wyglądają na zwężane.
2021-06-10 23:18:45 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+3 głosów:3
Tak jeszcze zupełnie poza konkursem. Coś co dla dębliniaków jest oczywiste, co robią w tej grupie marynarze? Otóż po zakończeniu szkoły lotniczej i promocji każdy z pilotów otrzymywał przydział do jednostki. Jeśli była nią jednostka lotnictwa morskiego, to przysługiwał mu mundur marynarki wojennej, tak więc rzekomi marynarze są w rzeczywistości pilotami lotnictwa morskiego.
2021-09-19 00:56:11 (4 lata temu)
do Soravia: Końcówka lat pięćdziesiątych pasuje mojej intuicji i stanowi budynku (wtedy goła cegła musiała wystarczyć za całą ozdobę ściany) Mnie te jasne patki na kołnierzach wyglądają staro ale nie wiem kiedy wyszły z użycia. Tak jeszcze jakby było wiadomo czy to juz mundury stalowe przywrócone w 1958 czy jeszcze zielone, to by nawet z dokładnością do roku dało się ustalić ;-)
2021-06-10 23:29:37 (5 lat temu)
Soravia
 
do Darek Pawlak: Mundury zielone, przy stalowych byłyby czarne krawaty. Czyli 1957 r.
2021-06-11 01:14:23 (5 lat temu)
do Soravia: Wszystko przy założeniu że zmiany umundurowania wprowadzano od razu w życie. Niemniej i tak precyzja duża.
2021-06-11 01:23:20 (5 lat temu)
do Darek Pawlak: Zmieniłam datowanie.
2021-06-11 07:37:21 (5 lat temu)
Soravia
 
do Darek Pawlak: Skoro marynarz nie ma naramienników, to jest to, co najmniej, rok 1957.
2021-06-11 08:42:31 (5 lat temu)
Wózek dla Tereski :)
2021-06-10 20:25:08 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
do Marek W : Jestem ciekaw czy komuś uda się dokładniej przypisać, do ulicy? Za pierwszą parą spośród drzew widać wystającą wieżę ciśnień przy ul. Spacerowej, a właściwie przy ul. Dywizjonu 303. Ach, no i Masów to dziś osiedle Dęblina, prosiłem kiedyś o skasowanie miejscowości, albo chociaż przepisanie jej do powiatu ryckiego. Do puławskiego moje uprawnienia nie sięgają.
2021-06-10 20:36:44 (5 lat temu)
TW40
 
do Marek W : Bardzo dziękuję!
2021-06-10 21:26:02 (5 lat temu)
do Darek Pawlak: Jeśli będzie wiadomo jaka to ulica to przeniosę zdjęcie. Lotnicze również trzeba przenieść.
2021-06-10 20:40:57 (5 lat temu)
do da signa: Ciężko określić, Krasickiego czyli droga do Masowa od strony "Pekinu" albo droga od ostatnich zabudowań masowskich w kierunku rzeki np. wylotówka Wiejskiej lub Wesołej. Nie wiem, czy istnieje jeszcze ten dom ze zdjęcia.
2021-06-10 20:47:08 (5 lat temu)
do Darek Pawlak: Ok w takim razie przeniosę do Dęblina NN póki co.
2021-06-10 20:48:13 (5 lat temu)
do da signa: Co to za dziwne przypisanie? Folder zdjęć niezidentyfikowanych zamiast do samego Dęblina przypisany jest do jakiegoś domu?
2021-06-10 23:39:33 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Z jakiegoś powodu przypięło wszystkie niezidentyfikowane jako podobiekt budynku, już poprawiłem.
2021-06-11 00:20:36 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+2 głosów:2
Nowy pawilon? Możliwe, że w 1962 roku był nowy, a starym określano dawną oficynę kuchenną pałacu, gdzie po wojnie był sklep. Za tym pawilonem był teren ogródka jordanowskiego "Słowik". Z prawej strony blok Rogowskiego 4 na przedłużeniu za nim Rogowskiego 2, czyli w dawnej numeracji 39 i 37, a ten niski budynek w prześwicie w oddali, to hangar lotniska. Przypisałem do obiektu pawilonu.
2021-06-10 23:03:06 (5 lat temu)

2021-06-12 18:05:27 (5 lat temu)
Wózeczek dla Tereski
2021-06-12 18:18:27 (5 lat temu)
TW40
 
do Dürgoy Marcin : ;-)
2021-06-13 00:18:11 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
20 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet