| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rynek
2
2
4
6
8
10
10a
12
12a
14
22
26
30
32
34
36
38
40
42
42a
44

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Hellrid
 
Poprzednie zdjęcie z bankiem było przełomowe, bo daje nam wgląd w zabudowę północnej części Rynku - charakterystyczny jest tutaj budynek na prawo z dwoma wieżyczkami przy dachu - widoczny na fotce: . Rynek część północna. Jedynie kamienica po lewej (maxymalnie) zachowana z balkonem:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-12-06 12:28:48 (6 lat temu)
do Hellrid: Vzy ten budynek z wieżyczkami pełnił może funkcję żydowskiej bożnicy? Budynek przy okólnej 33 (kiedyś ZURT, dzi dklep MyCenter, pełnił funkcję łaźni. Wcześniej gmina żydowska miała siedzibę w Bobrownikach, potem wraz z migracją i utratą praw miejskich przeniosła się do Ireny, ale nie wiem gdzie mieli bożnicę/synagogę?
2020-01-02 17:12:22 (6 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
Rynek - widoczna część północna, charakterystyczny budynek z wieżyczkami przy dachu za drzewem.
2019-12-06 12:37:58 (6 lat temu)
do Hellrid: Czy ten budynek z wieżyczkami pełnił może funkcję żydowskiej bożnicy? Budynek przy okólnej 33 (kiedyś ZURT, dziś sklep MyCenter, pełnił funkcję łaźni. Wcześniej gmina żydowska miała siedzibę w Bobrownikach, potem wraz z migracją i utratą praw miejskich przeniosła się do Ireny, ale nie wiem gdzie mieli bożnicę/synagogę?
2020-01-02 17:15:13 (6 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Dodam, że zdjęcie, jak szereg innych znalazło się w albumie wysłanym marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu z okazji jego imienin 19 III 1931. Zostało jednak zrobione wcześniej, prawdopodobnie latem 1930, być może z okazji 10 rocznicy Bitwy Warszawskiej i manewru znad Wieprza.
2020-01-01 21:22:01 (6 lat temu)
Rado-NDM
 
+1 głosów:1
To jest Urząd Miasta w Dęblinie. Budynek obecnie rozbudowany, ale rozpoznawalny.
2018-02-27 22:17:03 (8 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1

Zdjęcie pochodzi z albumu z 19 III 1931, z zasobów muzeum marszałka Piłsudskiego, przechowywanych w Archiwum Akt Nowych.
2020-01-01 21:49:28 (6 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
do Rado-NDM: Dzięki. Poprawiłem znacznik tak aby budynek był widoczny.
2018-02-28 08:17:47 (8 lat temu)
Hellrid
 
W 2012 odkopano ten pomnik w jakimś miejscu, nie wiem jaki jest jego los obecnie:
2019-12-06 11:30:12 (6 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Pomnik został odkopany podczas rewitalizacji rynku, czyli w miejscu gdzie stał. Po wojnie, nawet jak wiedziano o nim, to raczej nikt go nie odgrzebywał, w końcu Piłsudski nie był przez komunistów kochany. Płyty z pomnika są przy wejściu na cmentarz wojenny przy ulicy Balonna, a repliki płyt wmontowano w Pomnik Niepodległości znajdujący się też na rynku, po rewitalizacji.
2020-01-01 21:06:01 (6 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Zdjęcie pochodzi z albumu z 19 III 1931, z zasobów muzeum marszałka Piłsudskiego, przechowywanych w Archiwum Akt Nowych.
2020-01-01 21:48:36 (6 lat temu)
Zdjęcie oczywiście zrobione na Rynku. Od prawej widać budynki z północnej strony Rynku od lewej budynki przy ulicy Okólnej. Szkoła przelokowała się z Grudziądza do Dęblina w kwietniu. Najbliższą okazją do paradowania było święto 3 maja 1927 roku.
2020-01-02 19:07:08 (6 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Tablice oryginalne widać na przedwojennym zdjęciu
2020-08-04 01:05:06 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Górna tablica widoczna na dawnym budynku poczty na tym zdjęciu
2020-08-04 01:07:10 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Widzę, ze nie zdążyłem być pierwszy, po zdjęciu rusztowań z ratusza ;-)
2020-08-31 21:34:17 (5 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Darek Pawlak: Czasem taką niespodziankę zrobi Fotopolanin który przyjechał z drugiego krańca Polski :)
2020-08-31 22:33:53 (5 lat temu)
Potwierdzam. Północna pierzeja Rynku widziana od ulicy Ordynackiej (dziś PCK) w kierunku ulicy Okólnej
2025-01-04 18:31:20 (rok temu)
Pokaż na mapie
15 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Rynek - obiekty i wydarzenia
12 12a
44
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet