| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat rycki

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dęblin - zdjęcia niezidentyfikowane

4 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Po drugiej stronie stacjonował w Zajezierzu Piułk Artylerii Lekkiej, może to budynki magazynowe na terenie tamtejszych koszar? Niemcy składowali tam chyba zdobyczną artylerię, ale topografii koszar w Zajezierzu nie znam.
2020-06-08 14:31:26 (6 lat temu)
Rado-NDM
 
+2 głosów:2
2024-10-16 21:09:24 (rok temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
do Rado-NDM: Znanych jest parę zdjęć z koszar w Zajezierzu, choć najczęściej uparcie określane jako Dęblin. Niestety brakuje tam takich budynków.
Jeśli zdjęcie przedstawia Kleeberczyków, to wiadomo że spod Kocka przemaszerowali do twierdzy Dęblin, a potem po uszkodzonym moście do koszar w Zajezierzu i z tamtejszej rampy kolejowej ładowani do pociągów i rozwożeni do obozów jenieckich.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2024-10-17 15:59:44 (rok temu)
ylooC
 
do Darek Pawlak: Te zabudowania wyglądają prawie identyczne, jak zabydowanie fabryki celulozy Feldmuhle w Lubawce, na "szarej stronie" ..
2024-10-17 17:55:55 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do ylooC: Czyli trop koszar raczej można porzucić..
2024-10-17 20:46:12 (rok temu)
do ylooC: Do tropu koszar przywiązany nie jestem, ale co jest podobnego w tym zdjęciu z Lubawką nie mam pojęcia?
2024-11-07 15:14:02 (rok temu)
ylooC
 
do Darek Pawlak: Identycznie zabudowania wyglądają, pod względem, komina, dziwnej wieży, i długiego budynku obok..
2024-11-07 15:14:45 (rok temu)
do ylooC: Wieża podobna ale reszty podobieństwa nie widzę, chyba że traktujemy wszystko jak klocki bez szczegółów.
2024-11-07 15:16:46 (rok temu)
Takiej ilości zagadek jeszcze nie miałem, zero pomysłu gdzie to było.
2022-08-17 23:38:38 (3 lata temu)
OK. Dotarłem do dokumentacji, z której wynika, że bardzo podobnie wyglądają kazamaty lunety II. Zdjęcie byłoby wtedy zrobione z wału cytadeli pomiędzy II i III bastionem.Drewnianego budynku pewnie już nie ma, a rejon niedostępny dla postronnych.
2023-07-03 01:06:43 (2 lata temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do Darek Pawlak: A tak liczyłem na pomoc największego fachowca od Dęblina na FP ;) Też próbowałem ulokować te zdjęcia i mimo wielu pomocnych znaczników, które zrobiłeś nie udało mi się. Może to nie Dęblin? Tymczasem wrzuciłem kolejne zdjęcia do NN.
2022-08-18 00:03:05 (3 lata temu)
do labeo7: To mogą być jakieś budynki w pobliżu twierdzy, zdjęcie zrobione z wysoka może z wałów/murów twierdzy? Niestety do obiektów wojskowych mało kto może wejść i robić zdjęcia, a spora część obiektów nie istnieje, co stwarza problemy w identyfikacji.
2022-08-18 01:44:36 (3 lata temu)
2022-08-18 01:46:52 (3 lata temu)
Co pisze na tablicy: Arme ??? Lager Dęblin ???
2025-09-01 21:11:22 (9 miesięcy temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do Darek Pawlak: U góry początek to Armee później być może lagerflieger. Na środku na pewno Deblin, na dole pierwsza W, więc może Wachkommando?
2025-09-01 23:45:22 (9 miesięcy temu)
do labeo7: Czyli magazyn wojskowy, może lotniczy, choć nie upierałbym się, bo raczej w okolicach twierdzy, ostatnie słowo też raczej inaczej brzmi ale faktycznie ciężko odczytać.
2025-09-03 17:39:50 (9 miesięcy temu)
Darek Pawlak
 
+2 głosów:2
Jeśli Dęblin i most drogowy, to stary drewniany most na Wiśle. Barierki miał takie same. Widok brzegu nie pomoże, teraz wygląda zupełnie inaczej.
2022-08-18 01:31:43 (3 lata temu)
labeo7
 
do Darek Pawlak: Rzeczywiście podobny, tylko ostatnie zdjęcie kończy się na 1917 r, Nie wiadomo ile lat przetrwał.
2022-08-18 01:52:59 (3 lata temu)
do labeo7: Generalnie most drewniany istniał dość długo do 1990, tylko że był kilkakrotnie niszczony. W zimie 1940 ten też chyba popłynął wraz z krą? Zresztą nie za wysoki, więc raczej kolejny tymczasowy. We wrześniu Niemcy posługiwali się pontonowym ale potem mogli odbudować, tego typu most.
2022-08-18 01:59:33 (3 lata temu)
Muszę przyznać że to zdjęcie mnie zaskoczyło i jest dla mnie zagadką. Nie spodziewałem się aż tak solidnej zabudowy Ireny w 1915. Znana była ona głównie z drewnianych ruder na ulicy Okólnej. Solidniejsze budynki przy ulicy Warszawskiej (czyżby to były one w głębi?). Zdjęcie wedle numeracji (być może chronologicznej) zrobiono pomiędzy zdjęciami fortu Mierzwiączka, a zdjęciem ulicy Okólnej. To ostatnie wskazuje że było robione przy zachodzącym słońcu, czyli patrząc na cienie na tym zdjęciu ulica na pierwszym planie musiała by mieć orientację z zachodu na wschód. Raczej nie jest to Warszawska, bo jest słabo zabudowana, więc co to za okolica?
2023-01-08 21:40:57 (3 lata temu)
Niby tak opisane, nawet gdzieś jest już to zdjęcie przypisane do Dęblina, chyba jako nierozpoznane. Ja z Dęblinem nie kojarzę tego budynku nijak i nie mam pomysłu gdzie miałby stać.
2023-06-13 21:38:53 (3 lata temu)
4elza
 
do Darek Pawlak: W niezidentyfikowanych go nie widzę.
2023-06-14 07:18:42 (3 lata temu)
do 4elza: Też nie widzę, dlatego niech sobie leży, być może poprzednim razem zdjęcie było wyekspediowane wyżej, do lubelskich lub do ogólnopolskich? Albo kojarzę zdjęcie, tylko nie z Fotopolski, a z innego miejsca?
2023-06-14 18:09:14 (3 lata temu)
Lucario
 
+1 głosów:1
Wygląda na most na Wieprzu. na wprost bramy Lubelskiej Twierdzy Dęblin
2024-12-31 15:59:35 (rok temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
2025-07-10 17:28:33 (11 miesięcy temu)
Darek Pawlak
 
+2 głosów:2
do Lucario: Potwierdzam (jeśli opis poprawny) widok w kierunku na Borowę, o ile to co widać to ostroga przeciw krze lodowej, ale chyba niekoniecznie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2025-01-04 18:34:15 (rok temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
Za mało w kadrze ale chodnik może wskazywać że to ulica Warszawska, choć to tylko sugestia.
2025-07-10 16:25:33 (11 miesięcy temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
W tle widać willę, raczej nie jest to park w zespole pałacowym, więc w grę wchodzi willa na terenie garnizonu.
2025-07-10 16:24:23 (11 miesięcy temu)
30 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
1939
-
1939
1939
-
1939
1939
-
1940
1939
-
1940
1939
-
1939
8
1939
1939
-
1940
1939
-
1940
1939
-
1940
3
1939-1940
1939
-
1940
1939
-
1940
1941
-
1941
1941
-
1941
1941
-
1941
1941
-
1941
1941
-
1941
1939
-
1945
1939
-
1945
1943
-
1959
1957
-
1959
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet