| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Dom Studencki "Riviera"

Widoki z Riviery

OBIEKTY - Dom Studencki "Riviera"

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
maj
 
+2 głosów:2
Proponuję dopisać do alei Niepodległości
2014-11-21 22:26:01 (11 lat temu)
† ML
 
+1 głosów:1
Pozwoliłem sobie dopisać do GUS-u, bo właściwie on jest najlepiej widocznym obiektem. Al. Niepodległości to tyle, co widoczne skrzyżowanie z Wawelską po prawej stronie zdjęcia. Głównym tematem zdjęcia jest jednak zaplecze jakiejś budowy. Domyślam się, że "Riwiery". :-)
2014-11-21 23:12:41 (11 lat temu)
Balbina
 
do maj: Nie zdążyłam. :-) Dzięki.
2014-11-21 23:10:01 (11 lat temu)
Jarosław Budyta
 
+1 głosów:1
do † ML: A to nie te domki fińskie co budowniczowie Pałacu Kultury w nich mieszkali? Było tego chyba ze 100 i stały do lat 80-tych. Do tej pory pozostały dwa w pobliżu Biblioteki Narodowej (lewy górny róg zdjęcia).
2015-01-20 14:12:50 (11 lat temu)
do † ML: Znalazłem taka mapkę Są te budynki na mapie i prowadziła do nich linia kolejowa. Domki były tylko za Al. Niepodległości.
2015-01-20 14:35:00 (11 lat temu)
do † ML: Ze znalezionej opowieści " Zaraz po wojnie bocznica dochodziła do dużej „fabryki” pomiędzy Polną a Al.Nieogległości, przerabiającej odpady cegieł z rozbiórki ruin na kruszywo do gruzobetonu, chyba także do budowy MDM („nie rób drugiemu MDMu” – a chodziło m.in. o zasłonięcie kościoła Zbawiciela poprzez zwężenie Marszałkowskiej). Pracowała tam potężna kruszarko-przesiewarka."
2015-01-20 14:46:14 (11 lat temu)
Balbina
 
do Jarosław Budyta: O tych domkach niewiele wiem, znam tylko te ujazdowskie i na Bemowie. Dzięki za ciekawostki.
2015-01-20 18:14:44 (11 lat temu)
† ML
 
+1 głosów:1
do Balbina: Domki fińskie są świetnie widoczne na tym zdjęciu Jako dziecko uczyłem się jeździć na rowerze pomiędzy nimi po żużlowych uliczkach. Do tej pory mam w kolanie zarośnięty kawałek tego świństwa wbity przy kolejnym upadku. :-) Bocznicy kolejowej nie pamiętam, ale pewnie dla tego, że do niej nie docierałem. Był to jednak spory kawałek od Wawelskiej. Ciekawostką również jest to, że w rejonie GUS-u przed wojną była prywatna wytwórnia samolotów. Może nawet w tych barakach? :-)
2015-01-20 21:43:12 (11 lat temu)
1 Dyskusja (ostatnia 11 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet