| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat mławski
TEMATY - Kościół Świętego Krzyża

Detale

Wydarzenia - Odpusty

OBIEKTY - Kościół Świętego Krzyża
Obiekty w okolicy
Cudowne Źródełko św. Franciszka. ...
46
m
Drogiszka
Kapliczka
815
m
Budy Sułkowskie
Budy Sułkowskie 1
822
m
Budy Sułkowskie
Budy Sułkowskie 2
931
m
Budy Sułkowskie
Budy Sułkowskie 3
1054
m
Budy Sułkowskie

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kościół Świętego Krzyża

Zbudowano: 1644,1933
Zabytek: A-99 z 19.12.1961
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Anneob
 
Nie wszystkie elementy Ołtarza są zabytkowe, odmiennie niż sam Kościółek. Jednak, cennym zabytkiem jest XVII wieczny obraz nad ołtarzem - Przemienienie Pańskie. Stąd, nazwa Święta i Odpustu.
2021-06-17 02:11:35 (5 lat temu)
stoik
 
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: usuń
2021-06-13 18:12:36 (5 lat temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
do stoik: Mam nadzieję, że przesłane dziś zdjęcia (oprócz dokument z epoki), pozwolą do końca rozwiać wątpliwości, że ‘’zaczepiamy’’ nawet o wiek XVI, w przypadku Niedzborza i Drogiszki :))
2021-06-16 18:26:06 (5 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do Anneob: NiD twierdzi, że to zabytek z XVII wieku.
2021-06-16 22:12:18 (5 lat temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Jak najbardziej :)
2021-06-16 22:29:33 (5 lat temu)
stoik
 
z tym XVII wiekiem to bym może nie przesadzał. whatever...
2021-06-13 18:15:38 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do stoik: Wg poważnego źródła mamy 1644 lub 1668 czyli wiek XVII ;-)
2021-06-13 19:41:05 (5 lat temu)
Anneob
 
Jak mnie poinformowano (okoliczni mieszkańcy) podobno, produkcją gontów i ich ułożeniem, zajmowała się mała firma ‘’góralska’’.
2021-06-18 19:49:15 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Dlaczego słowo zakrystia jest na kilku zdjęciach pisane z wielkiej litery?
2026-05-06 18:39:56 (miesiąc temu)
Anneob
 
To z powodu wielkiego szacunku dla tej wspaniałej acz skromnej, modrzewiowej Świątyni, będącej świadkiem naszej świetności przed laty i mojego przeoczenia.
2026-05-06 19:35:27 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do Anneob: Zauważyłam, że często używasz wielkiej litery przy pisaniu wydawałoby się typowych rzeczowników, zwyczajowo pisanych literą małą. Maniera językowa a może chęć wyróżnienia obiektu? Takie nadużywanie wielkich liter też bywa uważane za błąd. Jednakże broń Boże nie chcę dyskredytować Twoich tekstów a jedynie pokazać, że ktoś tu je czyta ;-) Może warto przyjrzeć się temu tematowi.
2026-05-06 20:48:51 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Kościół Świętego Krzyża
Kościół Świętego Krzyża
1977
-
2007
1977
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2009
Kościół Świętego Krzyża - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet