| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Wydarzenia

1937 - obchody 700-lecia Elbląga

2012 - zakopanie Skrzyni Czasu

Biennale Form Przestrzennych

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
mag
 
+1 głosów:1
Rzeźba Krystyny Sulewskiej Figieli powstała podczas I Biennale Form Przestrzennych w 1965
2010-10-20 21:11:40 (15 lat temu)
do mag : Skorygowałam datowanie.
2024-04-17 09:19:19 (2 lata temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
Mnie to bardziej na żabę wygląda. Zmieniłem nieco układ katalogów dot. tych pomników - przedtem formy przestrzenne w zbiorczym katalogu podpiętym pod główny, obecnie Wydarzenia -> Bienale -> Formy przestrzenne + osobne linkowanie do właściwego miejsca :). Uporządkowałem także autorów - jeden z nich zaprojektował pomnik Małego Powstańca w Warszawie i Adama Asnyka w Kaliszu -> Jerzego Jarnuszkiewicza - wszystkie rzeźby zostały podlinkowane do autora.
2015-01-07 07:14:24 (11 lat temu)
mag
 
Takie opisowe nazwy obiektów ...? Chyba Pawulon tego nie widział :)
2015-01-07 10:42:21 (11 lat temu)
Hellrid
 
do mag : Takie było pierwotnie, to nie moja inwencja :). Niektóre "formy" nie mają nazw, więc nazywanie każdej Forma przestrzenna będzie trochę nie na miejscu - w tym przypadku Żubr to nazwa potoczna.
2015-01-07 10:51:45 (11 lat temu)
fantom
 
Kiedyś na formę przestrzenną mówiono rzeźba.
2015-01-07 11:00:07 (11 lat temu)
Hellrid
 
do fantom: Wtedy Fantomie straci to swoją nadaną formę, bo impreza artystyczna nazywała się "Biennale Form Przestrzennych", powstawały więc formy przestrzenne, a nie rzeźby i powstało ich całkiem sporo, bo aż 50 - zdjęcia są dostępne, kwestia czasu na wrzucenie.

Tu link lokalizacyjny:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2015-01-07 11:41:56 (11 lat temu)
Dziś byłby z puszek.
2015-01-07 11:44:37 (11 lat temu)
mag
 
do Hellrid: Biennale zdaje się były dwa.... Obiekty tworzyłem to może i ja je tak nazwałem ?!!! Musiało to być dawno.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr
2015-01-07 11:58:30 (11 lat temu)
Hellrid
 
do mag : Biennale były dwa, ale ja znalazłem jeden katalog do którego wrzucono 5-6 obiektów podpisanych w tym stylu co jest. Nie ma więcej, jeśli będę mieć informacje, które kiedy - to wtedy podzielę.
2015-01-07 12:02:13 (11 lat temu)
mike016
 
W oknach wiszą flagi i herb miasta, a na elewacjach girlandy - zdjęcie z sierpnia 1937, zrobione podczas obchodów 700-lecia miasta.
2015-01-18 23:00:11 (11 lat temu)
PEŻ
 
Podmiana na skan + autor.
2014-11-26 20:55:45 (11 lat temu)
PEŻ
 
Podmian na skan + autor.
2015-04-25 20:51:11 (11 lat temu)
Hellrid
 
To jest wjazd na ul. 1 Maja, łódź wpływa na pl. Słowiański: i to zdjęcie
2015-01-06 00:01:39 (11 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
"Shell", + Grosstankstelle, Fahrzeug-Pflegestation, Verwalt Paul Prewitz, Berliner Strassse 30, można by stację spokojnie założyć :).
2015-01-10 02:12:47 (11 lat temu)
trato
 
To jak to jest? Niemcy celebruja, napasc wojsk krzyzackich na miasto Elblag bedace choc w pewnej autonomii jak wielkie miasta pruskie, czescia korony polskiej? Legendarny Piekarczyk obronil miasto przed Krzyzakami vel. niemcami.
2019-05-21 20:05:47 (7 lat temu)
mike016
 
Celebrują nie napaść, a obronę. Praktycznie od XVI w. aż do roku 1772 dzień 8 marca był świętem miejskim, upamiętniającym obronę miasta przed najazdem zakonnych najemników. W ramach parady jubileuszowej przypomniano najważniejsze wydarzenia z dziejów miasta, w tym obronę przed tzw. "Grosse Anlauf", czyli "Wielką napaścią" (pod taką nazwą funkcjonowało to wydarzenie w przedwojennej świadomości elblążan, dla odróżnienia od napaści gdańszczan na Elbląg w 1577 r. podczas wojny Batorego z Gdańskiem, zwanej "Małą napaścią").
2019-05-22 19:34:27 (7 lat temu)
trato
 
do mike016: Ale mike sam rozumiesz, ze Krzyzacy to byli jednak Niemcy, a miasta bronil Elblag bedacy polski. Czy ty chcesz powiedziec, ze parada z 1937r byla apilityczna, ponad podzialami?
2019-05-22 21:52:40 (7 lat temu)
mike016
 
+1 głosów:1
do mike016: Chcę powiedzieć, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i wszystko da się ideologicznie nagiąć. Niemiecka historiografia w pierwszej połowie XX w. przedstawiała ówczesną sytuację w Prusach Królewskich nie z perspektywy przynależności terytorialnej do Korony, a lenna podległego bezpośrednio osobie króla. To postrzeganie autonomii pruskiej poszło nawet krok dalej i niektórzy historycy niemieccy uznali Wielkie Miasta Pruskie za republiki miejskie wzorem włoskich Communi (niezależne państwa-miasta). Bogate i wykształcone mieszczaństwo potrafiło bronić swych przywilejów niemal tak skutecznie jak szlachta, więc idąc dalej tym tropem, gdańszczanie, torunianie i elblążanie byli przede wszystkim obywatelami swojej małej ojczyzny, potem zaś poddanymi króla. Powodów wybuchu Wojny Trzynastoletniej nikt nie negował (dla miast pruskich to przede wszystkim ucisk fiskalny i silna konkurencja gospodarcza), a takie tam awantury i kłótnie z sąsiadami zdarzały się przecież i wśród niemieckich księstewek przed zjednoczeniem Niemiec, kroczących teraz ramię w ramię pod wspólnym sztandarem narodowego socjalizmu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2019-05-28 06:47:24 (7 lat temu)
trato
 
do mike016: Ok teraz to ma sens. Kiedys widzialem jakas sonde z Malborka, pewien pan twierdzil, ze Elblag za polskiego panowania po 1466r, nalezac do woj. malborskiego, byl przez to maloznaczacym miastem vs. siedziba wojewodztwa i zaleznym od Malborka. To tak apropos tej autonomii. Niestety nie mialem okazj z tym czlowiekiem porozmawiac i mu wytlumaczyc jak potezne byly 3 miasta pruskie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2019-05-31 20:53:02 (7 lat temu)
Dana
 
Wózek dla Tereski ;)
2019-05-22 07:09:03 (7 lat temu)
TW40
 
do Dana : !
2019-05-22 19:47:40 (7 lat temu)
mike016
 
Zdjecie wykonano na dziedzińcu gimnazjum von Plauena - dzisiejszy gmach UM.
2021-06-05 11:48:03 (5 lat temu)
12 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Wydarzenia - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet