| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Turyńska
100
Obiekty w okolicy
Licealna 12
1946
m
Bieruń
Trafostacja
1946
m
Bieruń
Licealna
1976
m
Bieruń
Macieja 7
2023
m
Bieruń
Macieja 5
2033
m
Bieruń

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stellantis N.V.

Zbudowano: 1975
Dawniej: Fiat Chrysler Automobiles Poland S.A., Fiat Auto Poland, Fabryka Samochodów Małolitrażowych zakład nr 2

Zakład wybudowany został na potrzeby produkcji samochodu Polski Fiat 126p. Oddany do użytku 18 września 1975 roku.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Askofer
 
Najbardziej pożądany samochód w PRL-u,Nówka sztuka nie smigana.
2022-02-25 04:36:16 (4 lata temu)
JanMotak
 
+2 głosów:2
Wydaje się, że to tzw. poprawki podkładu lakierniczego i lakieru. I tylko jedno ale to zakład lakierni w Tychach. Dziś jest to w zamkniętej kabinie z wyciągami. Osobiście pracowałem tam ostatnio w czerwcu 2018 roku. Tyle, że przy poprawkach aut Fiat 500 i Lancia. No i dziś to odbywa się na zawieszkach typu Skid. No i dziś to FCA Poland SA.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisałem dzisiejszą nazwę firmy.
2018-10-20 03:35:58 (7 lat temu)
franek krawczyk
 
+2 głosów:2
A mi się wydaje, że to zdjęcie nie może być z 1978 0 widać na nim model Fiat 126p BIS, produkowany od 1987.
2022-01-19 18:51:51 (4 lata temu)
Nikt nie poprawił daty :)
2022-08-30 11:17:28 (3 lata temu)
JanMotak
 
+3 głosów:3
Owszem jest to FSM, ale zakład nr 2 w Tychach. Czyli to dziś ul.Turyńska. Hala fabryczna w Bielsku nigdy nie była tak długa.
2018-10-20 03:29:12 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Fabrykę zbudowano w 1975 r. data do korekty.
2026-06-11 10:41:59 (16 dni temu)
JanMotak
 
+4 głosów:4
Osobiście byłem pierwszy, który usłyszał dźwięk ich silnika, tzw. pierwsze uruchomienie. Zeszły z linii D , około 19.40. W nocy dokonano przyklejenia naklejek na szyby , a rano na I zmianie wykonano zdjęcie pamiątkowe. Po prostu pozowały do zdjęcia. W tle widać kolejne już auta o ponad 100- 150 większe
2018-10-21 11:18:35 (7 lat temu)
yani
 
Aktualizacja nazwy obiektu.
2023-04-12 00:38:46 (3 lata temu)
w 9.50 minucie filmu wklejanie szklanego dachu. W tym czasie pomagałem tym robotom.
Po 11.40 minucie to stanowiska na Linii D gdzie czasami pracuję w głębi kilka aut dalej. Zabytkowy film jeszcze w kolorowych ubraniach w błękitnych pracował Montaż z napisem Fiat Auto Poland. Żółte to Lakiernia zielone to spawalnia i utrzymanie ruchu. Bordowe to kontrola jakości.
2018-10-21 15:59:35 (7 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
Ten film ma złą datę będzie kręcony za 85 lat.
2022-08-30 09:10:44 (3 lata temu)
Krzyś_
 
+8 głosów:8
Dobrze - mamy bardzo wiele zdjęć z przeszłości, więc przydadzą się dla równowagi jakieś materiały z przyszłości.
2022-08-30 16:37:11 (3 lata temu)
Askofer
 
do Eugeniusz S.: Film science - fiction albo wehikuł czasu.
2022-08-30 16:28:15 (3 lata temu)
Woj11
 
do Krzyś_: Powrót do przyszłości IV.
2022-08-30 17:40:23 (3 lata temu)
esski
 
W Zakładzie numer 2 Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Tychach trwają prace montażowe w salach nowej spawalni, lakierni i nowych linii montażowych. Przygotowanie pomieszczeń dla produkcji nowego modelu samochodu "X" ocenia się na około 80%. Termin zakończenia prac przewiduje się na czerwiec 1991 roku. Na zdjęciu montaż automatów w linii spawalniczej dla nowego samochodu "X"
2020-03-16 22:37:36 (6 lat temu)
Woj11
 
Te same maluchy na pochodzie, przy którym podałeś rok 1977
2022-10-03 19:14:14 (3 lata temu)
momocik
 
W internetowym Archiwum FCA Poland można znaleźć dużo więcej zdjęć z tamtego okresu
2022-10-03 19:26:53 (3 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
Stutysięcznego Fiata 126p wyprodukowano w 1976 roku, czyli tu datowanie prawidlowe.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2022-10-03 19:29:47 (3 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Mogli je trzymać do parady w następnym roku.
2022-10-03 19:18:24 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do yani: Mogli, ale chwalić się starym wynikiem?
2022-10-03 19:20:13 (3 lata temu)
To nie jest ul. Turyńska, to Dzierzynskiego, w glebi skrzyżowanie z ul. Rewolucji Pażdziernikowej
2022-11-19 14:43:59 (3 lata temu)
Woj11
 
Ale żłobek!
2023-03-19 20:16:49 (3 lata temu)
I węglarka podebrana z wahadła.
2023-03-19 20:46:16 (3 lata temu)
pkulka
 
+3 głosów:3
Super zdjęcie, ale nie jest to zakład w Bielsku-Białej. Jestem pewien, że jest to zdjęcie z terenów Fiata w Tychach z parkingu przy ulicy Oświęcimskiej. Pozdrawiam
2023-04-11 19:37:26 (3 lata temu)
yani
 
Skorygowałem przypisanie. Warto by jeszcze uaktualnić nazwę obiektu, a właściwie dwóch obiektów...
2023-04-11 22:35:47 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
16 Dyskusji (ostatnia 16 dni temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet