| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Filharmonia Narodowa
Obiekty w okolicy
Wnętrze
19
m
Warszawa
Filharmonia Warszawska
34
m
Warszawa
Kino Rialto
50
m
Warszawa
Sienkiewicza 10
50
m
Warszawa
Jasna 12 - Moniuszki 3
61
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Filharmonia Narodowa

Architekci: Eugeniusz Szparkowski (1 realizacja), Henryk Białobrzeski (1 realizacja)
Zbudowano: 1955
Nowy budynek Filharmonii Narodowej został otwarty 21 lutego 1955 roku, co połączone zostało z inauguracją V Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina. Odbudowana wg projektu Eugeniusza Szparkowskiego i Henryka Białobrzeskiego zatraciła swój pierwotny wystrój, zastąpiony aranżacją w stylu surowego socrealizmu.

W Filharmonii została nagrana muzyka do różnych serii anime. Najważniejsze z nich Gankutsuou: The Count of Monte Cristo, Cowboy Bebop, Soukyuu no Fafner, Giant Robo: The Animation, Ah! My Goddess: The Movie, Princess Nine, Vision of Escaflowne, Wolf's Rain, Hellsing Ultimate, i ostatnio, Genesis of Aquarion. Oprócz tego nagrano w niej ścieżkę dźwiękową do gry Namco pt. Ace Combat 5: The Unsung War, a we współpracy z Hollywood Session Orchestra, do gry
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
yani
 
Na pewno nie 1968, raczej jakieś 10 lat wcześniej.
2024-04-16 19:58:29 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do yani: Na pewno przed 1964 - wtedy już nie było tego budyneczku z tyłu:
2024-04-16 20:05:02 (2 lata temu)
do yani: W dodatku nie ma napisu nad kolumnami. Pytanie, kiedy napis się pojawił...
2024-04-16 20:08:04 (2 lata temu)
yani
 
do verbensis:
Pewnie razem z neonowym logiem FN na elewacji...
2024-04-16 20:24:14 (2 lata temu)
Balbina
 
2017-10-30 22:18:23 (8 lat temu)
yani
 
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: podmiana
2021-04-23 15:03:42 (5 lat temu)
yani
 
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: podmiana
2021-04-28 17:00:01 (5 lat temu)
yani
 
Teraz lepiej...
Ale zdaje się, że obecnie obowiązuje reguła, że zdjęć się nie podmienia, a usuwa.
Dziwne, że jako admin o tym nie wiesz i kolejny raz to samo robisz...
2021-04-29 01:39:48 (5 lat temu)
maj
 
+2 głosów:2
do yani: Jaka reguła, to tylko zalecenie a nie obowiązująca norma !!!. W śmietniku oprócz Ciebie nikt ? nie głosuje nawet zgłaszane duble nie są głosowane przez zgłaszającego. Inna sprawa że dla dubli powinna być jakaś prostsza eliminacja (utylizacja) ich.
2021-04-29 21:22:20 (5 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do yani: Czyli jeżeli mam dawno temu dodane przez siebie zdjęcie w małym rozmiarze to mam je usunąć i dodać jeszcze raz w większym rozmiarze? Przecież to absurd. To zalecenie dotyczy raczej obcych zdjęć czyli sytuacji gdyby Balbina zamieniła zdjęcie dodane np. przez Ciebie.
2021-04-30 08:20:14 (5 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do maj: Brak głosu na "nie" - również usuwa zdjęcie z kosza.
A co do prostszej eliminacji dubli, to zdarzało się nieraz że zgłaszane duble wcale nie były dublami i proponowana prostsza eliminacja nie dawałaby wtedy możliwości ich uratowania.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: spacja
2021-04-29 22:01:59 (5 lat temu)
maj
 
do fantom: Jaśniej proszę.Brak głosu na nie ....
2021-04-29 23:04:12 (5 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do maj: Samo skierowanie fotki do kosza powoduje że zostanie ona usunięta, bez dodatkowego głosowania na "nie". To apropo tego, że nikt nie głosuje za usuwaniem dubli.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litery
2021-04-29 23:17:29 (5 lat temu)
maj
 
do fantom: Niby proste a opcja głosowania nas (obcych nie z orientowanych w temacie) nie informuje.
2021-04-29 23:45:25 (5 lat temu)
maj
 
do fantom: A czytając w skrócie Twój komentarz "zgłaszasz do usunięci i wylatuje.
2021-04-29 23:49:10 (5 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do mamik: Podejrzewam że yani'emu chodziło o nie podmienianie dubla na zupełnie inne zdjęcie (gdy okazało się że jest dublem) - tylko o jego usuwanie.
2021-04-30 08:27:35 (5 lat temu)
yani
 
do mamik:
Tak jak napisał fantom, nie dotyczy to wymiany zdjęć na identyczne o lepszej jakości!
Myślałem, że to oczywiste...
2021-04-30 11:46:02 (5 lat temu)
Balbina
 
+1 głosów:1
do fantom: To nie był dubel, a bardzo podobny kadr do już wcześniej zamieszczonego, ale z błędnym datowaniem Stolicy. Nie widzę powodu aby nie podmienić własnego zdjęcia na inne zdjęcie tego samego obiektu. Uważam, że nadgorliwy "dyżurny" powinien bardziej zająć się budowaniem swojej własnej galerii i tam spożytkować swój nadmiar energii zamiast szukać sensacji tam gdzie jej nie ma, że nie wspomnę o pogardliwym komentarzu odnośnie redaktorów Stolicy.
2021-04-30 19:54:20 (5 lat temu)
yani
 
do Balbina:
Mam wrażenie, że Twoje podmienianie zdjęć, to tylko pretekst do usuwania komentarzy które są nie po Twojej myśli. Nagminnie olewasz poprawianie lokalizacji, dat, autorów i opisów. Niektóre Twoje zdjęcia z rozpoznanymi lokalizacjami wisiały tygodnie, a nawet miesiące. Powiem więcej - usuwałaś korekty, które inni robili, np.:

Gdy ja poprawiłem błędy w nazwisku autora, to w proteście wrzuciłaś te zdjęcia do kosza:



Dochodzę do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli w ogóle nie będę Cie informował o korektach w zdjęciach wrzucanych przez Ciebie. Oszczędzę ci stresu...

PS. Co do rzekomo "pogardliwego komentarza odnośnie redaktorów Stolicy", to powtórzę: dla mnie, ci co opisywali zdjęcia, to pismaki - w opisach zdjęć roi się od bzdur i przekłamań.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2021-05-01 23:34:38 (5 lat temu)
Moim zdaniem trochę wcześniej - 63-5.

2024-04-16 18:58:13 (2 lata temu)
do nyskadolniak: Jest to możliwe. Jedyne ograniczenie w przesuwaniu datacji w dół widzę w zasadzonych drzewkach, ale nie wiem, kiedy konkretnie się pojawiły...
2024-04-16 19:00:31 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Można jeszcze zawęzić datowanie - Wartburgi (po lewej) pojawiły się dopiero w 1956.
2024-04-16 18:53:41 (2 lata temu)
yani
 
Flagi wskazują na ważne wydarzenie. Do głowy mi przychodzi tylko Konkurs Chopinowski i Warszawska Jesień.
Czyli 1956, skoro Wartburg, odpada. Co prawda Wikipedia twierdzi, iż produkowano go od 1955, a w 1956 była prezentacja na Targach Lipskich.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: int.
2024-04-16 19:49:31 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Podniesione o oczko.
2024-04-16 18:55:12 (2 lata temu)
do yani: Produkcję Wartburgów uruchomiono w grudniu 55. W Polsce pierwsze egzemplarze pojawiły się już kilka miesięcy później.
2024-04-16 22:10:25 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do yani: Warszawska Jesień wystartowała w X 1956
2024-04-16 22:17:52 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
No, to jasne - grudzień to raczej nie jest.
2024-04-16 22:12:15 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Dokładnie tak. Chyba nie wykluczasz października na zdjęciu?
2024-04-16 23:05:47 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: Raczej ją sugeruję :)
2024-04-17 16:52:02 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
:)
2024-04-17 17:29:32 (2 lata temu)
yani
 
Trochę obniżyłem datację.
2024-05-25 18:19:17 (2 lata temu)
yani
 
Jeśli źródło jest "inne", to powinno się je podać w opisie zdjęcia.
2024-05-25 18:20:45 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
7 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Filharmonia Narodowa od ulicy Moniuszki.
Narożnik zachodni Filharmonii Narodowej.
1954
-
1956
1954
-
1958
1956
-
1958
1958
-
1970
1963
-
1970
1967
-
1975
1967
-
1980
1970
-
2013
2012
-
2015
2015
-
2015
Filharmonia Narodowa na innych zdjęciach
1
1955-1956
1955
-
1958
1955
-
1959
1959
-
1961
1959
-
1964
1961
-
1964
1966
-
1970
1966
-
1979
1971
-
1993
1983
-
2025
2001
-
2025
Filharmonia Narodowa - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet