Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A2%3A%2210%22%3Bi%3A1%3Bs%3A9%3A%22pomorskie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22194%22%3Bi%3A1%3Bs%3A7%3A%22Gda%C5%84sk%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2233188%22%3Bi%3A1%3Bs%3A7%3A%22Gda%C5%84sk%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Pomnik Papieża Jana Pawła II i Prezydenta USA Ronalda Reagana powstał w 2012 roku z inicjatywy i ze środków zebranych przez Stowarzyszenie "Godność".
Stowarzyszenie "Godność" wraz ze sponsorami sfinansowało odlewy figur z brązu, cokół, fundament oraz tablice informacyjne znajdujące się wokół pomnika.
Autorami projektu są gdańscy rzeźbiarze: Stanisław Milewski i Bogusław Szycik. Projekt pomnika oparty jest na zdjęciu Papieża i Prezydenta spacerujących w parku w Miami na Florydzie 10 września 1987 r. Zdjęcie wykonał Scott Stewart z Associated Press. Agencja prasowa AP pozwoliła na wykorzystanie zdjęcia bezpłatnie pod warunkiem umieszczenia przy pomniku jej nazwy.
Odsłonięcie pomnika nastąpiło 14 lipca 2012 roku. Na uroczystości obecni byli Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, biskupi, przedstawiciele darczyńców, przedstawiciel ambasady USA i dziennikarka z Associated Press. Syn Ronalda Reagana przesłał list do uczestniów uroczystości, który odczytano w trakcie uroczystości odsłonięcia pomnika.
Poświęcenie pomnika przez ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia nastąpiło w dniu 15 sierpnia 2012 roku.
We wrześniu 2012 roku Stowarzyszenie "Godność" aktem darowizny przekazało pomnik miastu. http://www.zdiz.gda.pl/zdizgdansk/chapter_76353.asp
|
proszę czekać...
|