| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Park Prezydenta Ronalda Reagana
Obiekty w okolicy
Dwór Prawdzica
501
m
Gdańsk
Golden Tulip Gdańsk Residence
519
m
Gdańsk
Lewy boczny punkt kierowania ognie...
548
m
Gdańsk
Piastowska x
560
m
Gdańsk
Dzwonnica
615
m
Gdańsk

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pomnik papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana

Architekci: Stanisław Milewski (2 realizacje), Bogusław Szycik (1 realizacja)
Zbudowano: 2012

Pomnik Papieża Jana Pawła II i Prezydenta USA Ronalda Reagana powstał w 2012 roku z inicjatywy i ze środków zebranych przez Stowarzyszenie "Godność".
Stowarzyszenie "Godność" wraz ze sponsorami sfinansowało odlewy figur z brązu, cokół, fundament oraz tablice informacyjne znajdujące się wokół pomnika.
Autorami projektu są gdańscy rzeźbiarze: Stanisław Milewski i Bogusław Szycik. Projekt pomnika oparty jest na zdjęciu Papieża i Prezydenta spacerujących w parku w Miami na Florydzie 10 września 1987 r. Zdjęcie wykonał Scott Stewart z Associated Press. Agencja prasowa AP pozwoliła na wykorzystanie zdjęcia bezpłatnie pod warunkiem umieszczenia przy pomniku jej nazwy.
Odsłonięcie pomnika nastąpiło 14 lipca 2012 roku. Na uroczystości obecni byli Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, biskupi, przedstawiciele darczyńców, przedstawiciel ambasady USA i dziennikarka z Associated Press. Syn Ronalda Reagana przesłał list do uczestniów uroczystości, który odczytano w trakcie uroczystości odsłonięcia pomnika.
Poświęcenie pomnika przez ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia nastąpiło w dniu 15 sierpnia 2012 roku.
We wrześniu 2012 roku Stowarzyszenie "Godność" aktem darowizny przekazało pomnik miastu. http://www.zdiz.gda.pl/zdizgdansk/chapter_76353.asp

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
† Yanek
 
+3 głosów:3
Niecały rok temu, pewien menel odciął Reaganowi lewą rękę i sprzedał na "złomowcu". Jako że pomnik, choć powstały z datków zbieranych przez Stowarzyszenie "Godność", był pod opieką miasta to pierwotnie ZDiZ w Gdańsku ocenił naprawę szkody na ... 105 tys złotych!!! choć pomnik kosztował z projektem, odlaniem, transportem, montażem itp niecałe 220 tys.. Szybko się zreflektowano i wyceniono ponownie w zakresie 15-19 tys zaś ostatecznie gdy na powrót za naprawę wzięło się Stowarzyszenie, to wyszło niewiele ponad 10 tys. Tu także widać było czym jest inicjatywa społeczna i jak kształtują się tu koszty oparte na zaangażowaniu a jak to wychodzi kiedy kilka biurek w urzędzie w tym uczestniczy.
2014-09-02 16:26:29 (11 lat temu)
2020-11-05 09:02:17 (5 lat temu)
do † Yanek: Ciekawe jak wyglądał ten kosztorys na naprawę za 105 tys. złotych :)
2014-09-02 19:24:47 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet