| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Obiekty w okolicy
Mały Młyn - Polski Związek Wędkars...
78
m
Gdańsk
Cukiernia Pellowski
95
m
Gdańsk
Hotel "Mercure - Hevelius"
95
m
Gdańsk
Szkoła Dokształcająca
98
m
Gdańsk
Klasztor OO. Karmelitów
125
m
Gdańsk

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dom Technika NOT

Architekci: Szczepan Baum (22 realizacji), Danuta Olędzka (2 realizacje)
Zbudowano: 1968-1974
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Nie ma choć jednego zdjęcia z wnętrza księgarni? Piętro w dół i fontanna.
2013-07-30 21:14:17 (12 lat temu)
† Yanek
 
+2 głosów:2
O 7 pisałem komentarz ale mi się ostatecznie nie wkleił. Z mej strony to jest tak że techniczne historie to nie mój konik ani potrzeby, więc do rzeczonej księgarni nie zachodziłem, natomiast o ile pamiętam, to w połowie a w każdym razie w II połowie lat 80-tych, ze względu na spore ogólne problemy wydawnicze, księgarnia w tej postaci i na takiej powierzchni traciła rację bytu. Została przeniesiona na drugą stronę budynku, tu za widoczną z lewej strony klatką schodową awaryjną i wejście było od strony hotelu Heweliusz. Z początkiem lat 90-tych w pomieszczeniach po dawnej księgarni mieścił się oddział Banku Gdańskiego, potem po przejęciu przez BIG Bank, oddział BIG Bank Gdański a po rebrandingu Bank Millenium. Kiedy w 1998 r. teren wokół budynku NOT-u przejęła warszawska firma Portico Development, powstała "dziura" pod obiekty. Początkowo miało to być centrum rozrywkowe z salami kinowymi itd ale kiedy niedaleko (150-200 m w lini prostej) powstało Multikno "Krewetka", pomysł ten został zawieszony i zaczęto próbować wybudowanie centrum handlowo-biurowego oraz wysokiego apartamentowca. Tu jednak nie było nań zgody ze strony władz miast i powstały wykop nazwano "dziurą wstydu". Część wykopu m.in. właśnie tę cześć parkingowa widoczną na powyższej widokówce, zasypano dopiero w kwietniu br. Z ciekawostek, tę "dziurę wstydu" zakupił "bohater" z ub. roku Marcin P. szef nie mniej sławnego Amber Goldu i w rzeczonej sprawie sprzedaży prowadzone jest postępowanie prokuratorskie. Jeśli zaś chodzi o powierzchnię po dawnej księgarni a później banku, to od lat (bodaj) dwóch (może trzech) mieści się sklep sieci Jeronimo Martins czyli "Biedronka".
2013-07-31 09:35:43 (12 lat temu)
Podmiana jakościowa plus autor.
2015-07-04 19:00:06 (10 lat temu)
do Dariusz Milka: Nie ma księgarni za to dobry artykuł i parę zdjęć
2013-07-30 22:00:52 (12 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: Szkoda że zdjęć nie ma. Przez lata jeżdżąc na wakacje na Hel, obowiązkowo wpadałem do Gdańska w tym do tej księgarni. Zawsze udało się kupić jakąś pozycję, której nie miałem.
2013-07-31 09:12:26 (12 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do † Yanek: Dość porządnie wybudowany był ten Dom Technika, przypomina socjalistyczną architekturę Węgier czy Bułgarii.
2013-07-31 10:39:38 (12 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
do † Yanek: A to szkoda że nie masz "pociągu do techniki" - może by było jakieś zdjęcie.
2013-07-31 12:29:48 (12 lat temu)
Po lewej to chyba SEAT
2017-07-12 11:41:36 (8 lat temu)
elmis
 
do Pomuchelskopp: Heweliusza 11, biurowiec PROREM - ORGANIKA
2017-07-12 12:01:08 (8 lat temu)
do Pomuchelskopp: Może być Seat 850, choć to skóra żywcem ściągnięta z Fiata 850. A tak poza tym tutaj wszystkie auta to Fiaty... i jedna Syrenka :)
2017-07-12 12:12:21 (8 lat temu)
do elmis: Budynek znam, ale pisałem o samochodzie :)
2017-07-12 14:02:39 (8 lat temu)
elmis
 
do Pomuchelskopp: Wiem, jak zwykle byłam za szybka i jak zwykle nie doczytałam. Łudziłam się ,że tego nie zauważysz. :))
2017-07-12 14:21:11 (8 lat temu)
legion
 
+2 głosów:2
Swego czasu była tam fajna ksiegarnia z działem technicznym - co człowiek tam kasy zostawił. Każda wizyta w Gdańku wiązała się z zakupami w tej księgarni. Dawne lata.
2025-10-29 13:15:39 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
1976 r. Trwa budowa biurowca Proremu i hotelu Hevelius w Gdańsku. Na pierwszym planie budynek NOT przy Rajskiej. Zdjęcie ze św. Katarzyny
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-02-09 16:26:51 (4 miesiące temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 4 miesiące temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet