| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Reduta Wyskok
2
6a
6b
12

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Reduta Wyskok

Dawniej: Bastion Aussprung
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Rynna nie nadążała z odprowadzeniem wody? Bo nie widzę innego, racjonalnego powodu, ale którego podwyższono jednostronnie ścianę, a dach zyskał dziwną geometrię. Kosz rynnowy i urwana rura spustowa jest oczywiście od strony niższej.. Ta robota wyraźnie jest wtórna.
2012-02-07 21:47:46 (14 lat temu)
do Danuta B.: Niestety nie wiem ale możliwe że chodziło właśnie o maksymalne odprowadzenie widy poza budynek. Dolne Miasto jeszcze półtora wieku temu, poszatkowane było dziesiątkami kanałów i rowów, więc teren był wyraźnie wilgotny.
2012-02-07 22:16:24 (14 lat temu)
Gwoli ścisłości, te ostatnie chwile trwają już lat kilka. To zdjęcie byłoby niemożliwe do wykonania rok wcześniej, bowiem zasłaniałby go dom przy Kieturakisa, oczywiście "niechcąco spłoniety" !!! późną jesienią ub. roku. Tak w ogóle to ul. Kieturakisa, Szczygla i Reduta Wyskok są zwyczajnie martwe. Ciekawostką jest że do miejskiego konserwatora zabytków, jest z tego miejsca ok. 100 metrów!!!
2012-09-06 22:51:23 (13 lat temu)
Zakładając że to jest rok 1900 albo jak mapka rok 1898, to widoczna zajezdnia jest albo na Partyzantów albo na Łąkowej. Jak wyglądała na Partyzantów niestety nie pamiętam (ze zdjęć rzecz jasna ;) ). Układ wyjazdu z hangaru byłby jednak bardzo podobny do zajezdni "Łąkowa", choć współcześnie sama hala wygląda nieco inaczej. Skłaniam się raczej ku drugiej wersji. Może jak nieco głębiej pogrzebię w zdjęciach to odnajdę tę właściwą. Dziś raczej nie bo mi net pada co chwila :(.
2012-09-12 21:12:47 (13 lat temu)
pawulon
 
do † Yanek: To jest ta pod którą byliśmy razem, czyli przy Łąkowej. Jest dość charakterystyczna, więc raczej o pomyłce nie ma mowy.
2012-09-12 21:27:25 (13 lat temu)
pawulon
 
do † Yanek: Potwierdzenie jest tu i to
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2012-09-12 21:33:09 (13 lat temu)
do pawulon: No nie, omiatałem zdjęcie oczami dookoła, choć wystarczyło wzrok zatrzymać na nazwie ulicy :)))
2012-09-13 06:40:09 (13 lat temu)
pawulon
 
do † Yanek: Często nie widzimy tego co mamy w zasięgu ręki/wzroku. Ja gdzieś już widziałem podobne zdjęcie tej zajezdni, ale o wiele lepsze i większe, no i było ładnie opisane, stąd od razu wiedziałem co mamy na fotce ;)
2012-09-13 09:37:23 (13 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Tej nocy spalono dach tegoż budynku. Co prawda, jak widać na załączonym obrazku, jego los był definitywnie przesądzony i to od lat ale mimo wszystko, te podpalenia na Dolnym Mieście są tak częste, że tu o przypadku raczej nie ma mowy. Wygląda to tak, jakby Ktoś chciał wykarczować ogniem nie tylko pierzeje ale całe kwartały a może i całą dzielnię?
2018-05-06 06:00:42 (8 lat temu)
Ujęcie bardzo archiwalne, teraz już takiego zrobić się nie da.
2014-07-01 21:14:38 (11 lat temu)
Rafał T
 
+1 głosów:1
Jasno jak u Sławka : )
2014-07-01 21:19:22 (11 lat temu)
pawulon
 
do † Yanek: A co się tam zmieniło?
2014-07-01 22:02:01 (11 lat temu)
do pawulon: No przede wszystkim zburzono nr 2 i się go niby odtwarza ale w innej technologii, więc w sumie będzie to jednak inny budynek.
2014-07-01 22:05:38 (11 lat temu)
pawulon
 
do † Yanek: A 10-kę przy Kieturakisa też odtwarzają?
2014-07-02 01:30:34 (11 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do pawulon: Żartowniś jesteś ;)
2014-07-02 06:18:48 (11 lat temu)
Pawle, pytanie mam do ciebie. Czy zakładałeś ten obiekt czyli Kieturakisa 8 czy dokładałeś zdjęcia do już istniejącego i też już z fotografiami?
2015-09-11 07:12:05 (10 lat temu)
maj
 
Proszę o możliwość ponownego głosowania coś mi się niechcący omskneło
2014-09-05 21:03:31 (11 lat temu)
PEŻ
 
+2 głosów:2
do maj: Już możesz.
2014-09-05 21:04:04 (11 lat temu)
djjack
 
Wjazd do zajezdni na ulicy Wiosennej na Dolnym Mieście w Gdańsku.
2016-01-06 19:06:03 (10 lat temu)
A możesz dopisać do Tramów w Gdańsku?
2016-01-07 00:47:42 (10 lat temu)
† KC
 
+1 głosów:1
do djjack: Dzieki, udalo mi sie nawet skasowac i odpisac od niezidentyfikowanych =)
2016-01-06 19:47:39 (10 lat temu)
do djjack: Na FP obowiązuje zasada przypisywania zdjęć do aktualnych obiektów., zgodnymi z obowiązującymi na obecną chwilę nazwami Ul. Wiosenna na Dolnym Mieście nie istnieje od dziesiątek lat a ta dopisana pod zdjęciem to ulica zdaje się w Karczemkach. Usuwam zatem Wiosenną, dopisuję do zajezdni "Łąkowa" oraz ul. Radną, której fragment pomiędzy budyneczkiem dyspozytora a kamienicą jest widoczny.
2016-01-07 06:10:55 (10 lat temu)
† KC
 
do mirekjot: Dopisane :)
2016-01-07 04:26:24 (10 lat temu)
Elżbieta Woroniecka
 
+3 głosów:3
Zdjęcie zrobiono na Dolnym Mieście i przedstawia zajezdnię tramwajową przy ul.Wiosennej ( zwyczajowo nazywanej zajezdnią na Łąkowej). Widoczne ulice to ul.Polna i ul. Radna (obecnie)
2016-02-19 23:03:40 (10 lat temu)
Mikrob
 
Trochę za duże to zdjęcie. Prośba o dostosowanie wymiarów do regulaminowych.
2018-05-06 17:33:36 (8 lat temu)
esski
 
Wystarczy podnienić za pomocą edycji, nie trzeba usuwać.
2018-05-06 18:52:47 (8 lat temu)
esski
 
do Mikrob: Lepsze większe niż fota wielkości ćwierci znaczka pocztowego sprzed kilku dni czy tygodni.
2018-05-06 17:36:54 (8 lat temu)
Mikrob
 
do esski : Nie znam tej historii. Fakt, że z większego zawsze można zrobić dobre mniejsze. Odwrotnie już gorzej. Niemniej jednak warto by to zmniejszyć.
2018-05-06 17:41:56 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
13 Dyskusji (ostatnia 8 lat temu)
Ulica Reduta Wyskok - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet