| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Dolna
3
4
10A

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Dolna

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
† Yanek
 
+5 głosów:5
Gwoli ścisłości, w tymże właśnie miejscu zostaliśmy jako Fotopolska wychwaleni w ustach prowadzącej spacer po Dolnym Mieście Eli Woronieckiej, jako portal posiadający wspaniałe zdjęcia, jakże potrzebne w pracy przewodnickiej. Nie będę skromny ale ja i pawulon czuliśmy, że jednak spełniamy wielką misję :) :) :)
2015-08-24 21:38:10 (10 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do † Yanek: Ostatnio w Poznaniu po Forcie III oprowadzał mnie przewodnik który zna doskonale naszą stronę, byłem mile zaskoczony :)
2015-08-24 21:44:28 (10 lat temu)
† Yanek
 
+5 głosów:5
do Neo[EZN]: Tu akurat było nieco inaczej. Ja akurat kilku osobom jestem znany żem z tego portalu ale gościnnie zajechał nam tu do Gdańska pawulon, no i tak też go przedstawiłem, jako gościa specjalnego a jednocześnie ważną fiszę :) :) :). Natomiast w tym miejscu doszło do przedstawienia fotografii następującej , no i prowadząca całą grupę byłą w wyjątkowej wdzięczności za to zdjęcie. Tak więc pozdrowienia i podzękowania dla całej grupy osób tworzących tę stronę :)
2015-08-24 22:56:38 (10 lat temu)
2023-12-22 07:23:13 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Raczej remont.
Pojęcie rewitalizacja odnosi się do działań w dużej skali np do wyprowadzania ze stanu kryzysowego zdegradowanych obszarów miasta czy całych dzielnic, poprzez wprowadzanie nowych funkcji.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Litery
2023-12-22 07:37:04 (2 lata temu)
BocieK
 
Jany Wu na fb przypomniał to zdjęcie, to z kolei ja będę wiercił dziurę w brzuchu: skąd drzewa na Rycerskiej? Na planie Buhsego oczywiście nie ma; w późniejszych latach biegła nią linia tramwjowa- także nie widać miejsca na widoczną tu alejkę i drzewa. Dach budynku na pionowym zdjęciu z 1929 r nie zgadza się, o sąsiadach nie mówiąc. Goła ściana za budynkami niezbyt mi pasuje na tylną ścianę zabudowy z Karpiej- wygląda bardziej jak boczna ściana bez okien, do której- w jakiejś perspektywie- dobudują sąsiada. Może tyle na teraz wątpliwości. A, może jeszcze datowanie w 1914 księga adresowa podaje już jako jeden adres (w przeciwieństwie do wcześniejszych) Rycerską 25/26 z wieloma lokatorami- stąd można się domyślać większej kamienicy z prawej, nie takiego małego domu.
2018-09-23 11:55:43 (7 lat temu)
do BocieK: Słuszne uwagi. To co? przenosimy do niezidentyfikowanych?
2018-09-23 16:03:03 (7 lat temu)
BocieK
 
do Pomuchelskopp: Łatwiej zaleźć jak jest gdzie jest :P Ale do pomocy chyba ktoś z Opowiadaczy się by tu przydał... mam koncepcję, że to ulica, która kiedyś po każdej stronie rowu inaczej się nazywała, ale przedwojennego materiału do porównań brak niemal...
2018-09-23 16:59:21 (7 lat temu)
BocieK
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Taka jest moja koncepcja:
2018-09-23 22:36:44 (7 lat temu)
do BocieK: Wszystko pasuje, łącznie z drzewami :)
2018-09-23 22:38:56 (7 lat temu)
BocieK
 
2018-09-23 22:41:58 (7 lat temu)
do BocieK: Czyli Strandgasse 3 proponujesz? hmm.... intrygująco
2018-09-23 23:09:18 (7 lat temu)
BocieK
 
do Pomuchelskopp: Póki co, to rzeczywiście propozycja, ale może się uleży i nabierze mocy :) Po potwierdzeniu należałoby przyjąć, że kawałek (przyziemie) nr 2 przeżył... choć nie bez przekształceń. Któż by się spodziewał po takim "garażu" takiej metryki.
2018-09-23 23:19:00 (7 lat temu)
BocieK
 
do Pomuchelskopp: A jeszcze pytanie: z którego numeru (30 dni), bo nie mogę namierzyć? :(
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2018-09-23 23:44:48 (7 lat temu)
do BocieK: Czyli w tej wnęce po lewej?
Mi by pasowało.
2018-09-24 08:59:27 (7 lat temu)
BocieK
 
do † Yanek: Tak, sklepik uważam za pozostałość tej kamieniczki z lewej, a "brama garażowa" zamyka dawny zaułek (numeracja "po gdańsku" :-P tam była jak się patrzy).
2018-09-24 11:42:53 (7 lat temu)
BocieK
 
do BocieK: Po sklepie nawet kurzu już nie ma tylko sład na sąsiedzie został...
2018-09-24 18:45:06 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Ulica Dolna - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet