| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Nowotna
2
6
18
18

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Nowotna

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
chriss1967
 
+1 głosów:1
nie do końca zgodziłbym się z tym, że nie ma po niej śladu, gdyż rzeczywiście schody zachowały się w niezłym stanie, oczywiście obustronne i to doskonale widoczne jest na zdjęciach ale gdy patrzymy na owe schody od strony głównego wejścia czyli od parkingu to po lewej stronie od schodów, po wejściu nimi, także z lewej stronie widoczna jest kwadratowa ława betonowa z mniejszymi schodkami, której całość także doskonale widoczna jest na zdjęciu z halą plażową, z widocznym kominem. Pamiętam to doskonale z dzieciństwa, czyli jeszcze w latach 70-tych stały w tym miejscu ruiny zachodniej części wspomnianej hali plażowej, która na zdjęciach jest rzeczywiście o podstawie kwadratu i ma komin co sugeruje, że mogłą tam być kotłownia bądź kuchnia. Jako dzieciaki bawiliśmy się w tych ruinach a raczej szkielecie byłej części wielkiej hali. Zakreślilem na zdjęciu czerwonym kolorem tę część hali.
2022-02-24 00:14:25 (4 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Fotopiesek;)
2021-01-26 12:36:15 (5 lat temu)
BocieK
 
A mówią, że na Stogach, to nawet na fleki z butów trzeba uważąć, bo trafią na złóm... A tu zabytkowa wiata bezpiecznie sobie stoi ;)
2018-08-10 16:56:32 (7 lat temu)
do BocieK: No właśnie zastanawiałem się czy to ta sama ale nie potrafiłem odpowiedzieć na to pytanie :)
2018-08-10 17:24:46 (7 lat temu)
BocieK
 
do Neo[EZN]: Nie, ta obecna jest jednak młodsza ode mnie... ale znów nie tak bardzo :)
2018-08-10 18:07:49 (7 lat temu)
BocieK
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-10-20 18:16:16 (7 lat temu)
tang
 
+1 głosów:1
Dwa wierne Łąkowej do samego końca silniki. Doczepa na 99% 02404.
2021-03-08 20:34:49 (5 lat temu)
Datowanie z czapki.
2021-05-28 09:22:49 (5 lat temu)
Nie widać numerów taborowych, Tangens nie będzie zachwycony ...
2021-05-29 18:03:11 (5 lat temu)
mirekjot
 
+2 głosów:2
do † Yanek: Datowanie na 1950-60 to z dużej czapki :) Biorąc pod uwagę widoczne wagony tramwajowe (4N+4ND) najwcześniej to mógłby być rok 1957, ale uważam, że fotka jest późniejsza. Najszerzej dałbym 1958-62 ze wskazaniem na początek lat 60.
2021-05-28 13:45:03 (5 lat temu)
do mirekjot: Tak też sądziłem.
Pewnie jeszcze jakaś korekta będzie.
2021-05-28 14:15:52 (5 lat temu)
do Pomuchelskopp: Ja też nie jestem - numer taborowy może zawierać więcej informacji o starej fotografii, niż się komukolwiek wydaje. Fotografujący powinien o tym pamiętać :)
2021-05-30 13:43:43 (5 lat temu)
do mirekjot: Z drugiej strony - nie da się wykluczyć, że Tang rozpozna te wagony i poda nam ich numery :D
2021-05-31 09:28:51 (5 lat temu)
tang
 
do Pomuchelskopp: Niestety nie znam numerów taborowych tych wagonów. Ale z tego co wiem, to pętla przy Pasanilu (wówczas Pasmanteria) została oddana w 1966
2023-04-04 23:35:15 (3 lata temu)
Zastanawiam się tylko usilnie, a znam te plażę przecież doskonale, gdzie obecnie znajduje się ten deptak widoczny między wydmą a tarasem, wydma wówczas była jak widać niezwykle wąska więc wejście na plażę było krótkie, teraz jest zdecydowanie dłuższe, dzisiejsza betonowa droga przylegla do tzw patelni jakby to nie to a może jednak to właśnie ta droga. Innej nie ma.
2024-06-02 13:22:16 (2 lata temu)
do chriss1967: Tak, to jest właśnie ta alejka widoczna tu: .
2024-06-02 23:23:51 (2 lata temu)
IgorGP
 
Ojoj, Pasanilu też już dawno nie ma :( Wyburzyli cały zakład w 2024 r.
2025-01-06 01:25:57 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Za IgoremGP: Zakład "Pasanil", obecnie już nieistniejący, miał na dachu zamontowany napis z lat 90-tych z nazwą zakładu w bardzo charakterystycznej czcionce. Podobno niejaki Pan Paweł ze Stogów podjął próby, aby go uratować i wkomponować w nową zabudowę. Nie udało się zaklasywikować napisu jako zabytek, jednak kontakt z inwestorem był owocny i ten przekazał informacje o oszczędzeniu napisu firmie budowlanej. Zobaczymy niedługo, czy na nowym osiedlu dumnie będzie się prezentować zabytek z dawno nieistniejącego zakłądu :)
(Tekst dodany przez IgoraGP jako artykuł, który został usunięty)
2025-01-18 22:45:24 (rok temu)
IgorGP
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Serdecznie dziękuję, nie zauważyłem usunięcia mojego wpisu
2025-03-09 23:07:50 (rok temu)
#Pomuchelskopp - da się coś bliższego dopisać ?
2025-04-09 20:02:07 (rok temu)
beznik
 
Noo, piękne.
2025-04-09 22:46:28 (rok temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do Desperado: To jest widok z tego największego parkingu przed plażą w stronę wschodnią. za drzewami nieistniejący już dom wypoczynkowy.
Zaznaczyłem na mapie miejsce zrobienia zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-04-09 20:54:08 (rok temu)
Pokaż na mapie
23 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Nowotna - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet