| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Grobla I
1
2
3
4
5
7
11
13

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Grobla I

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
† Yanek
 
+1 głosów:1
Widoczna na pierwszym planie ulica to Grobla I, poprzecznie biegnie ul. Św. Ducha, zaś budynki położone na rogu ul. Podkramarskiej (przedłużenie Grobli I) i Św. Ducha, bezpowrotnie zniknęły po II WŚ aczkolwiek obszar ten jest do potencjalnej odbudowy.
2011-11-01 13:02:27 (14 lat temu)
No i posprzątane! Jak zwykle na Janka można liczyć. Dzięki.
2011-11-01 13:39:02 (14 lat temu)
grgrz
 
Przed 1914 r ,1 Damm nr 12 przed przebudową.
2016-07-10 14:13:16 (9 lat temu)
To zdjęcie raczej z Grobli II jest wykonane.
2016-08-02 16:01:07 (9 lat temu)
BocieK
 
do Yanek: Oczywiście. Przypisania uzupełniłem.
2016-08-02 17:31:05 (9 lat temu)
grgrz
 
do † Yanek: To pewnik ,słup trakcji na Szerokiej widać .
2016-08-02 17:26:41 (9 lat temu)
BocieK
 
+2 głosów:2
To: widoczna Kaplica królewska, Bazylika Mariacka, a dzieci bawią się w miejscu, gdzie po latach będzie słynny sklep "Jaś i Małgosia" (w przyziemiu zbudowanego bloku kamienic), który w "nowych czasach" zastąpiło wiele innych, mniej lub bardziej trwałych, sklepów różnych branż (obecnie m. in. Rossmann).
2017-04-06 18:46:09 (9 lat temu)
To jest podwórko kwartału wyznaczonego ulicami Szeroką - Grobla I - Św. Ducha - Przędzalniczą. Z lewej tyły kamienic wzdłuż Grobli I, na wprost tyły kamienic przy Szerokiej 38, 39, 40 (wtedy chyba siedziba Wydawnictwa Morskiego), po prawej Szeroka 41 i we fragmencie 42.
2018-06-04 20:43:23 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
Św. Ducha ?
2018-06-03 21:18:55 (8 lat temu)
max
 
2018-06-03 21:20:48 (8 lat temu)
Łukasz B
 
+1 głosów:1
2020-03-02 15:34:40 (6 lat temu)
lestat
 
A może to schron na Olejarnej ?
2020-03-02 19:53:42 (6 lat temu)
Fa2i
 
Bunkier na Olejarnej ale widok z ul Katarzynki? Z parkingu przed kościołem Św.Brygidy? To morze ruin mogło zostać zaorane a w tym miejscu dziś mogą stać bloki na Mniszki ,Stolarskiej. Tak sobie gdybam...Tylko że bunkier na Olejarnej ma ten grzybek betonowy widoczny na tym zdjęciu na takiej jakby dobudówce na dachu, a tu widać jakby "wyrastał" bezpośrednio z dachu
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: pomyłka
2020-03-04 10:45:52 (6 lat temu)
Fa2i
 
Ot , spryciarz :)
2020-03-04 23:36:20 (6 lat temu)
do Fa2i: To zbiornik na Wałowej jest. Na kilku zdjęciach go widać w miarę dobrze np tu:

Gdzieś jest lepsze jego ujęcie ale musiałbym staranniej szukać :)
2020-03-04 15:23:51 (6 lat temu)
do † Yanek: A widoczna ulica to by była ....? :)
2020-03-04 15:25:39 (6 lat temu)
do Desperado: A tego jeszcze nie "obrabiałem" ;) ostatnio mało czasu mam, papiery, papiery, papiery itd czyli papiery :)
2020-03-04 15:59:59 (6 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do Desperado: Budynek widać tu: to ten w nieco powyżej dolnego prawego rogu czyli wychodzi, że na zdjęciu jest wpierw widoczna Grobla I i dalej na północ a widoczny budynek stojący na rogu z ul. Szeroką miał nr 9 i przypisany był do ul. Grobla II.
Pierwszą wskazówką było to zdjęcie lotnicze z 1947 r. gdzie wyraźnie widać "pas" prowadzący od Bazyliki NMP w kierunku zbiornika gazu no a potem trza było tylko znaleźć ujęcia z bazyliki i porównać. Ot cała robota.
2020-03-04 21:18:09 (6 lat temu)
do † Yanek: Dzięki serdeczne :)
2020-03-05 09:53:07 (6 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Bardzo cenne zdjęcie, pokazuje budowę plebanii w obecnym kształcie. A do tego piękny przegląd samochodów produkcji krajów socjalistycznych :)
2020-07-02 13:46:17 (5 lat temu)
Woj11
 
Stroje mi bardziej na początek XX wieku pasują.
2022-01-09 16:54:02 (4 lata temu)
Dana
 
do Woj11: Takie datowanie jest przy aukcji - próbowałam to sprawdzić, ale bez jednoznacznych ustaleń. Wydawcą jest Stengel & Co. GmbH Dresden 54408
2022-01-09 18:23:51 (4 lata temu)
Woj11
 
do Dana : Dzięki. Będę szukać
2022-01-09 18:55:30 (4 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Woj11: Zosia na pewno wie, kiedy panie nosiły takie spódnice z białymi bluzkami :)
2022-01-09 19:11:48 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Dana : Oceniałabym raczej długość spódnic i sukien pań z lewej i prawej, raczej początek XX w. - do końca I wojny.
2022-01-09 19:31:22 (4 lata temu)
Dana
 
do ZPKSoft: Wstępnie poprawiłam datowanie. Wcześniej to chyba nie było, bo przedtem miejsce na korespondencję znajdowało się na głównej stronie pocztówki.
2022-01-10 08:48:05 (4 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Ta sama kobieta z taczką i ten sam załadunek gruzu na wagony:
tylko widok w drugą stronę.
2023-12-09 20:59:28 (2 lata temu)
Ta bocznica do wywożenia gruzu w sumie zasługiwałaby na własny obiekt. Niestety nie wiem, czy są jakieś rzetelne informacje na temat tego, kiedy ją ułożono i kiedy rozebrano.
2023-12-11 12:06:35 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do fantom: Gdyby się cofnąć kilkadziesiąt metrów do tyłu - byłby taki widok:
2023-12-09 21:10:01 (2 lata temu)
do fantom: Czyli wagoniki stoją na Grobla I ?
2023-12-09 21:12:23 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Desperado: Chyba tak. Z lekką odchyłką od południa aby ominąć bazylikę - co widać na fotce w drugim linku.
2023-12-09 21:19:09 (2 lata temu)
fantom
 
do Desperado: I tu również to samo miejsce:
2023-12-09 21:24:18 (2 lata temu)
do Pomuchelskopp: To może utwórz ten obiekt, bo nie wiem, czy ktoś nie z Gdańska zrobi to dokładniej ? :)
2023-12-11 13:01:37 (2 lata temu)
grgrz
 
do Pomuchelskopp: Może te też dopisać ? , . Widać jak się zmieniała w czasie lokalizacja torów.Tą rampę widać też na innych zdjęciach .To jest przy św Ducha w stronę Mariackiej. Patrząc to biegła na szagę do Grobli II między budynkami Grobli I a Krowiej.
2023-12-22 11:07:18 (2 lata temu)
grgrz
 
do grgrz: To też . Grobla I to za górą.
2023-12-22 11:21:29 (2 lata temu)
do grgrz: Nie wydaje mi się, żeby lokalizacja bocznicy była zmieniana. Moim zdaniem na wszystkich zdjęciach leci tą samą trasą.
2023-12-22 12:20:05 (2 lata temu)
grgrz
 
do Pomuchelskopp: Zobacz na przykład na te zdjęcia jak różnie biegną torowiska i zmienia się ich ilość
2023-12-27 12:16:35 (2 lata temu)
do grgrz: No OK, z tym że o ile widzę to ewentualne zmiany dotyczą jedynie końcowego odcinka, czyli od Szerokiej na południe, w okolice bazyliki. Odcinek Łagiewniki - Stolarska - (skosem przez gruzy) - Grobla IV, III, II raczej nie był zmieniany
2023-12-27 13:09:57 (2 lata temu)
grgrz
 
do Pomuchelskopp: Szczerze mówiąc to nie wiem jak biegły .Widzimy to co na zdjęciach np. tu lory są przy samym murze bazyliki. Pewnie układali i demontowali wg potrzeb. Na pewno był punkt docelowy gdzie to zmierzało.
2023-12-28 07:39:46 (2 lata temu)
Fotograf stał na Grobli I ale widać tu, za skrzyżowaniem z ul. św. Ducha, głównie ul. Podkramarską i fragment Bazyliki NMP z Zegarem Groblowym.
2024-12-26 14:27:43 (rok temu)
Pokaż na mapie
20 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Kaplica Królewska i Bazylika NMP
Skład kolejowy (z parowozem TKp1-88) wywożący gruz z Głównego Miasta. Widok z Grobli I na ul. Św. Ducha. Z prawej Kaplica Królewska i Bazylika NMP.
1895-1905
1895
-
1907
1895
-
1912
6
1906-1918
1906
-
1920
1906
-
1930
1923
-
1930
1928
-
1940
1
1939-1944
1928
-
1944
1938
-
1947
1943
-
1949
1946
-
1949
Ulica Grobla I - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet