| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Spacerowa
16
16b
16c
17
17a
18

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Spacerowa

Dawniej: Köllner Chaussee
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Dziękuję ślicznie za opisanie i przypisanie zdjęcia (Yankowi?)
2013-06-14 20:36:20 (13 lat temu)
† Yanek
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Aleeeszszsz ;)
2013-06-14 21:34:53 (13 lat temu)
† Yanek
 
+2 głosów:2
Tu by się zdało jeszcze kilka obiektów założyć, ale to z czasem ;)
Spokojnie za to dopisuje tu ul. Spacerową.
2014-12-11 21:55:43 (11 lat temu)
mamik
 
do † Yanek: Wiedziałem, że sam Pachołek to za mało ;-)
2014-12-11 23:26:49 (11 lat temu)
elmis
 
To już jest początek ul. Spacerowej. Po lewej stronie staw młyński na potoku Oliwskim. Po prawej Hotel Karlshof czyli Spacerowa 16
2016-04-06 22:14:39 (10 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do elmis: Poprawione.
2016-04-06 22:19:30 (10 lat temu)
Hotel Waldhäuschen zostal spalony zima 1942 przez pijanych wloskich zolnierzy z tzw. batalionu "zadymiarzy" podczas pijackiej libacji. Ten batalion zadymial obiekty Stoczni w Gdansku przed alianckimi nalotami. Naocznym swiadkiem byla mieszkanka z ul. Koscierskiej 1 Annemarie Hartrampf-Gaber. Mamuszka podal blednie okolicznosci spalenia tego hotelu. Polecam strony www.StaraOliwa.pl w pozycji Historia.
2023-01-25 15:47:19 (3 lata temu)
fralat
 
+1 głosów:1
Pod Pachołkiem.
2016-04-06 21:27:39 (10 lat temu)
elmis
 
Między czubkami drzew widać platformę widokową na Pachołku wybudowanej w miejscu zniszczonej w 1945 r. wieży. Łatwo można ją zlokalizować po porównaniu zdjęć.
2016-04-06 21:42:46 (10 lat temu)
elmis
 
W głębi widoczne wieże Katedry Oliwskiej.
2016-04-06 20:22:11 (10 lat temu)
Oliwiak
 
+1 głosów:1
Kapitalne ujęcia :) Dziękuję.
2018-12-07 15:36:34 (7 lat temu)
Oliwiak
 
+2 głosów:2
B. Zwarra, "Gdańsk 1939", str. 305:
Hitler przybył 19 września 1939 r. do Gdańska z Lęborka przez Wejherowo i został przywitany przez Gauleitera Forstera przed przystrojonym girlandami punkcie granicznym pod Renuszewem, niedaleko Gdańska-Oliwy. Stamtąd od razu pojechał do Sopotu.
2018-12-07 15:40:40 (7 lat temu)
Nie mogę postawić znacznika!
2018-12-04 10:28:51 (7 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
Ciekawa sprawa z tym "Wolnym Miastem Gdanśk", gdańscy Niemcy w 1995 r. skierowali pismo do sekretariatu ONZ kiedy Gdańsk wróci do Niemiec?!Konferencja Poczdamska dopisała do swoich postanowień czas obowiązywania na 50 l. , który zakończył się właśnie w 1995 r. A demontaż ładu poczdamskiego rozpoczął się wcześniej:rozpad ZSRR, Jugosławii, Czechosłowacji i trwa nadal w jeszcze bardziej zmienionych (niebezpiecznych) warunkach zmieniającej się Geopolityki na świecie.
2018-12-04 10:41:12 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do † Yanek: Na mapie czy na fotce (notki) ?
2018-12-04 12:35:51 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Na mapie, biorę znacznik przesuwam i nie chce mi się osadzić
2018-12-04 13:38:08 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do † Yanek: Zmianę trzeba jeszcze zapisać (na dole powinien pokazać się guzik "zapisz").
2018-12-04 14:01:37 (7 lat temu)
do Neo[EZN]: Ale nie mogę postawić, bo cały czas ciągnie mi się "łapka" wraz z kursorem ?!
2018-12-04 15:19:43 (7 lat temu)
oliwiakalt
 
+2 głosów:2
Hotel Waldhäuschen zostal spalony zima 1942 przez pijanych wloskich zolnierzy z tzw. batalionu "zadymniarzy" podczas pijackiej libacji. Ten batalion zadymial obiekty Stoczni w Gdansku przed alianckimi nalotami. Naocznym swiadkiem byla mieszkanka z ul. Koscierskiej 1 Annemarie Hartrampf-Gaber. Mamuszka podal blednie okolicznosci spalenia tego hotelu. Polecam strony www.StaraOliwa.pl w pozycji Historia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodana litera
2023-01-25 15:45:08 (3 lata temu)
grgrz
 
do oliwiakalt: Jak to zadymiarze:)))
2023-01-25 15:47:56 (3 lata temu)
oliwiakalt
 
+1 głosów:1
do grgrz: Tak potocznie zwano taki batalion - zadymial chemicznie tereny nad waznymi obiektami. Taki sam batalion stacjonowal w Gdyni w 1942r
2023-01-25 15:52:04 (3 lata temu)
grgrz
 
do oliwiakalt: Wiem o tym ale mi chodziło o "zadymę" ,która mi się kojarzy z libacją :( W Gdyni dzięki ich działaniom 1 kompani alianci trochę zbombardowali miejsc przy porcie.
2023-01-26 11:25:02 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Ulica Spacerowa - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet