| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Zgody II
5
6

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Zgody II

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
tek
 
Za blokami widocznymi w górnej części zdjęcia, wzdłuż ul. Chłopskiej, był wykopany ( pewnie w ostatniej fazie wojny) rów p.czołgowy Miał on przekrój trójkąta ,głęboki na ok. 3m.szeroki na 5. Ciągnął się od widocznego w górnym lewym rogu zdjęcia domku, wzdłuż dzisiejszej Chłopskiej prawie do pasa startowego, gdzie skręcał i przebiegał wzdłuż niego, aż do lasku w Brzeżnie. Na polach rozciągających się od Szczecińskiej po lasek nad morzem ( z parteru na Szczecińskiej miałem widok na morze) były wykonane nasypy do maskowania samolotów. W kilku miejscach m.i przy Bażyńskiego i Lęborskiej były pozostałości po barakach w których mieszkała obsługa lotniska.Do po wojny zachował się jeden, przy Lęborskiej.
2018-02-11 16:06:55 (8 lat temu)
tek
 
Poprawiam błąd w poniższym opisie. Nie chodzi o ulicę Bażyńskiego, lecz o Beniowskiego.
2018-02-12 22:39:27 (8 lat temu)
fralat
 
Czy aktualnie mieści się tu XV LO? Coś mi się tu nie zgadza.
2019-08-22 15:32:41 (6 lat temu)
fralat
 
Znalazłem wyjaśnienie:
XV liceum Ogólnokształcące 80-460 Gdańsk ul. Pilotów 7
dodatkowa lokalizacja: 80-380 Gdańsk ul. Zgody II 6
2019-08-22 21:36:50 (6 lat temu)
do fralat: Nie mam pojęcia ale skoro gimnazja "wypadają" z szkolnictwa, to pewnie będzie tu jakaś SP ?!
2019-08-22 20:19:33 (6 lat temu)
fralat
 
do † Yanek: Zrobiłem fotkę. Na tablicy jest XV LO, ale po wpisaniu nazwy pokazało mi się na ul.Pilotów 7. Może to jakaś filia.
2019-08-22 21:21:30 (6 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Rewelacja!!! Tu gdzie stoi krtzyż będzie "Okrąglak" W oddali bloki przy Sląskiej. Ekstra BOMBA!!!
2013-10-24 00:06:51 (12 lat temu)
pawulon
 
do † Yanek: To opisz i dopisz, boś Ty miejscowy ;)
2013-10-24 00:31:52 (12 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do pawulon: Dopisałem bardziej w orientacji z roku 1965 i późniejszych, jako że naukę rozpocząłem w SP 71, której tu jeszcze nie ma.
2013-10-24 09:51:20 (12 lat temu)
sikor
 
+3 głosów:3
do † Yanek: Cieszę się że ich nie zniszczyłem. Mało brakowało.
2013-10-25 10:48:45 (12 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do sikor: Dlatego pisałem REWELACJA ;) Sam miałem, niestety miałem! sporo zdjęć z Dużego Przymorza z okolic Jagiellońskiej, Dąbrowszczaków, Chłopskiej i Piastowskiej ale ostało mi się ich raptem kilka, reszta zwyczajnie wyparowała :(
To zdjęcie powyżej jest o tyle świetne bo to początki istnienia Małego Przymorza, te zbudowane bloki mają może góra dwa lata, zaś Duże Przymorze zaczęto zabudowywać ok. 1963 roku.
2013-10-25 11:06:51 (12 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
do † Yanek: Kilka ciekawych zdjęć z pre-historii "Okrąglaka" i zapowiedź wystawy
2018-11-21 08:22:59 (7 lat temu)
do Pomuchelskopp: O, super. Jest zdjęcie tej kaplicy co stała obok szkoły, nim powstał "okrąglak".
2018-11-21 09:22:06 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 6 lat temu)
Ulica Zgody II - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet