| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Błędnik

Dawniej: Irrgarten
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Warto zwrócić tu uwagę, na muszlę koncertową znajdująca się na Placu Zebrań Ludowych a "zniknietą" bodaj z początkiem lat 90-tych.
2012-12-28 16:40:12 (13 lat temu)
do † Yanek: Muszlę zburzono dopiero w 2005 r.
2015-12-20 13:42:12 (10 lat temu)
do Pomuchelskopp: Teraz sobie przypominam że było to dość późno, bo w tym czasie (jak w komentarzu wcześniej) był tamże CRICOLAND ale i muszla stała jak stała. Dzięki za poprawkę ;)
2015-12-20 16:15:02 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Tereska- wózek od Yanka :)
2013-12-24 10:47:07 (12 lat temu)
TW40
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: :-)
2013-12-25 17:54:32 (12 lat temu)
Motorowa N-ka ma jeszcze drzwi na lewej burcie, a doczepa 4Nd już nie!
2016-02-26 15:32:34 (10 lat temu)
tang
 
+1 głosów:1
ale nie ma jeszcze automatycznych drzwi. :)
2016-02-27 01:20:16 (10 lat temu)
djjack
 
+1 głosów:1
To zdjęcie ukazało się w miesięczniku "Der Stadtverkehr" w lutym 1971 r. na stronie 70 Zatem datę powstania - ze względu na zarejestrowaną porę roku - trzeba cofnąć minimum o jeden rok
2021-04-23 17:40:56 (5 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Tramwaj zjeżdża z Błędnika w kierunku Alei Zwycięstwa i przystanku Brama Oliwska. Datę przesunąłbym raczej na 1970, 1971 (przebudowany Błędnik, wagon 102Na)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2016-03-07 20:55:31 (10 lat temu)
† KC
 
do Pomuchelskopp: Kolejne dzieki :)
2016-03-07 21:11:29 (10 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Dziś w tym miejscu faktycznie byłby już Błędnik. W 1929, ten odcinek ulicy nosił nazwę "Brama Oliwska (Olivaer Tor)". Z lewej widać wjazd na wiadukt w kierunku Stoczni Schichaua, zwany dziś "żółtym". Komin kuchni polowej przesłania gmach Dyrekcji Kolei, a ówczesny Błędnik (Irrgartenbrücke) jest po prawej, w tle.
2018-11-30 13:29:09 (7 lat temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Czy tym razem to Gdańsk ?
2022-04-25 21:10:49 (4 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+3 głosów:3
do Desperado: Owszem, Gdańsk. Widok na budynek dyrekcji kolejowej i wiadukt zwany Błędnikiem (Irrgarten).
Co ciekawe, obecnie, tj. w XXI wieku, od kilku lat faktycznie w części pomieszczeń gmachu na IV i V piętrze funkcjonuje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków :)
2022-04-25 21:24:52 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Super :) Dzięki.
2022-04-25 21:26:37 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Wyjazd dla tramwaju z ul. 3 Maja pod Błędnikiem.
Gdańsk
1928
-
1929
1928
-
1955
1938
-
1969
1958
-
1971
1970
-
1971
2011
-
2012
2011
-
2012
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet