| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Czechosłowacka
3

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stocznia Gdynia Spółka Akcyjna

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1927
Zlikwidowano: 2009
Dawniej: Stocznia Im. Komuny Paryskiej
2 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
siwucha
 
+3 głosów:3
to nie statek a okręt - trałowiec projektu 206F
2015-05-25 12:50:27 (11 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do siwucha : Poprawiony opis.
2015-05-25 15:01:26 (11 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
Jeśli jest to rok 1964 to może to być tylko ORP "Czapla", bo tylko jego zwodowano w tym roku, a dokładnie 13 czerwca 1964.
2015-05-25 21:51:23 (11 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Zdublowane, lepszej jakości, proponuję wymienić:
2023-11-08 06:47:15 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
Wymiana, autor, źródło (mar).
2023-11-08 15:18:37 (2 lata temu)
Kawał historii. Super fota!
2016-09-02 07:12:29 (9 lat temu)
Nie prosciej bylo napisac "Marszalek Budionny"?
2016-09-02 09:21:10 (9 lat temu)
do cracusiac: Prościej, ale niezgodnie z prawdą. Statek nosił nazwę "Маршал Будённый", w transkrypcji tak jak powyżej
2016-09-02 12:00:50 (9 lat temu)
mir242
 
do Pomuchelskopp: Dobra zastanówcie się bo nie będę co chwilę zmieniał.
2016-09-02 12:03:43 (9 lat temu)
wydaje mi się że na fotografi jest Ludwik Janczyszyn pełniący w owym czasie obowiązki z-cy Dowódcy Marynarki Wojennej w stopniu kontradmirała....
2020-01-09 15:12:01 (6 lat temu)
Woj11
 
Te wybory były w styczniu 1957 roku.
2022-01-17 16:00:30 (4 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Woj11: To były wybory do rad narodowych - 2.02.1958
2024-04-21 11:59:58 (2 lata temu)
Woj11
 
do da signa: Szacun
2024-04-21 12:32:41 (2 lata temu)
do Woj11: Bez przesady , mam przed nosem książkę, z której pochodzi to zdjęcie :)
2024-04-21 12:37:36 (2 lata temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do da signa: Szacun za posiadanie odpowiedniej książki :)
2024-04-21 12:38:47 (2 lata temu)
do Woj11: Skorygowałam datę na dokładną :)
2024-04-21 13:04:21 (2 lata temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Niestety , zdjęcie jest źle przypisane. Opis, który zacytował kolega bonczek dotyczy zdjęcia znajdującego się poniżej strony. To zdjęcie jest opisane : Stoczniowcy gdyńscy głosowali u siebie"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2024-04-21 14:25:23 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Ta zabudowa która majaczy w tle kojarzy mi się z Gdynią. Gdańska, a zwłaszcza okolic stoczni to raczej nie przypomina
2023-05-12 11:25:55 (3 lata temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
Jeżeli tu trafiłem: to budynki w głębi po lewej są w Gdyni na Waszyngtona 36 ale to tylko przypuszczenie
2023-05-26 22:38:09 (3 lata temu)
Krzyś_
 
do Kineskop: Gdynia - widać magazyny. One są też widoczne na kilku innych zdjęciach.
2023-05-26 22:43:38 (3 lata temu)
do Krzyś_: Jeżeli to nie problem, to czy mógłbyś podać linki gdzie są te magazyny, z góry dziękuję
2023-05-28 18:06:42 (3 lata temu)
Krzyś_
 
do Kineskop: Cały kompleks magazynów jest np. tutaj:
2023-05-28 18:24:12 (3 lata temu)
do Kineskop: W takim razie to musiała być stocznia rybacka, która chyba nigdy nie wchodziła w skład Stoczni Gdynia.
2023-05-28 19:10:41 (3 lata temu)
Kineskop
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Zdjęcie wykonane mniej więcej tu : Ci sami ludzie byli tez w Gdańsku : i ta uroczystość położenia stępki to raczej dla Gdańska była a wizyta Gdyni w innym celu
2023-05-29 14:37:50 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
To nie wygląda na Stocznię Gdańską ani nic w jej okolicach. Proponuję sprawdzić, czy nie chodzi o Gdynię.
2023-05-12 11:17:45 (3 lata temu)
do Pomuchelskopp: Dwóch, chyba dwóch z tego zdjęcia jest w Gdańsku:
2023-05-13 17:16:48 (3 lata temu)
do Kineskop: To nie wyklucza, że w tym samym dniu albo np. dzień wcześniej odwiedzili Gdynię (o ile to Gdynia)
2023-05-13 17:51:19 (3 lata temu)
do Pomuchelskopp: No nie wyklucza, ale jak dla mnie za dużo "wiernych" na takie wycieczki. Mi też to bardziej z Gdynią niż Gdańskiem się kojarzyło ale na tym się skończyło, ewentualnie okolice Dalmoru ale zgubiłem trop
2023-05-13 19:44:03 (3 lata temu)
Manu
 
+1 głosów:1
Lampy sa gdynskie, inne miasto takich nie mialo
2023-05-26 17:21:56 (3 lata temu)
Gość trzeci z prawej (na pierwszym planie) a nad jego głową budynek widoczny tu: czyli foto wykonane mniej więcej na miejscu dzisiejszego Sea Towers. Niestety jeżeli z tym trafiłem to kamienice w głębi po lewej nie do rozpoznania
2023-05-26 22:32:34 (3 lata temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
To nie jest Czechosłowacka tylko obecna Nabrzeże Prezydenta, nie miałem pewności ale tutaj: Krzyś potwierdził że Gdynia a jak On potwierdza to musi się zgadzać :)
2023-05-28 18:10:46 (3 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2023-05-30 18:22:45 (3 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
W plywającym doku ss "Toruń"
2024-01-08 22:31:12 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Zrobił się miszmasz, bo ten dok mamy jako osobny obiekt, tylko nie wiem czemu przypisany do Basenu II a powinien być raczej powiązany ze stocznią.
2024-01-10 14:15:48 (2 lata temu)
Manu
 
+2 głosów:2
do Pomuchelskopp: Bo to jest stocznia w basenie II. Poludniowym (dzis Wendy), püwojenna stocznia "Nauta". Dok stal zawsze tam miedzy nabrzezami Slaskim i Helskim
2024-01-12 06:45:30 (2 lata temu)
do Manu: A ta mapka też dotyczy stoczni w basenie II? czy przed 1939 była w Gdyni więcej, niż jedna stocznia?
2024-01-12 11:26:39 (2 lata temu)
Manu
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Pierwsza to ta w basenie Poludniowym wpierw jako warsztat budowy kutrow i lodzi rybackich Franciszka Ledke- pozniejsza Nauta, a zaraz po niej stocznie Marynarki Wojennej, obie w drugiej polowie lat 20.
2024-01-12 14:13:29 (2 lata temu)
Manu
 
do Pomuchelskopp: Nie, ta mapka jest z portu wewnetrznego. Stocznia Gdynska, ktorej plywajacy dok komentujemy byla w basenie Poludniowym, w porcie zewnetrznym
2024-01-12 14:23:42 (2 lata temu)
Gdynia?
2024-03-07 14:10:16 (2 lata temu)
do da signa: Nie mam pojęcia. Poczekamy może ktoś rozkmini.
2024-03-07 14:49:31 (2 lata temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do da signa: Gdynia, ale flipnięte :) Widać kościół MW jak mi się zdaje.
2024-03-07 16:37:48 (2 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Jazzek: Zdjęcie zdecydowanie flipnięte. Statek wypłynął z tego doku:
2024-03-07 21:57:28 (2 lata temu)
Ok dziękuję za pomoc - przypisałem i odwróciłem.
2024-03-08 06:49:02 (2 lata temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
SZN 82 "Likodyn" wodowany w 1969. Więc tylko ten rok
2024-04-07 13:36:31 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+3 głosów:3
Wodowanie w doku pływającym. Czyli otwiera się zawory i napełnia zbiorniki w doku, który się powoli zanurza, aż statek zacznie się unosić samodzielnie na wodzie.
2025-05-27 14:32:37 (rok temu)
Pokaż na mapie
15 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Dawna stocznia im. Komuny Paryskiej. Źródło : Gdańsk J.Stankiewicz/B. Szermer ARKADY 1972
Budowa roporudomasowca "Маршал Буденный" (Marszałek Budionny).
1936
-
1938
1936
-
1939
1937
-
1956
1946
-
1960
1958
-
1960
1960
-
1962
1960
-
1962
1962
-
1963
1963
-
1965
1963
-
1965
Przedmioty związane z Stocznia Gdynia Spółka Akcyjna
2023
-
2023
2023
-
2023
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet