| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Śródmieście

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Przemysł
Inne
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...6667następna
Dana
 
+1 głosów:1
Widziałam z datownikiem z 17.10.1962.
2026-04-19 12:58:54 (2 miesiące temu)
PEŻ
 
Dubluję. Do decyzji P.T. Administratorów.
2012-05-27 13:48:03 (14 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Przypisałem "Błyskawicę", "Burzę" oraz "Dar Pomorza" do Nabrzeża Pomorskiego.
Przypisanie bezpośrednio do al. JP II było bez sensu - przecież te jednostki nie stoją na ulicy, a cumują przy nabrzeżu.
2026-04-26 13:54:24 (2 miesiące temu)
Julo
 
+3 głosów:3
do PEŻ: To NIE JEST dubel. To są dwa ujęcia, być może wykonane w odstępie kilku sekund jedno od drugiego. Grupa czterech marynarzy ma na obu zdjęciach nieco inną gestykulację, a przechodnie dookoła też sąinni.
2012-05-27 15:36:23 (14 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
do PEŻ: Niesamowite :-)
2012-05-27 19:04:02 (14 lat temu)
Manu
 
+1 głosów:1
w 1938r. to juz 3 lata bylo usypane Molo Poludniowe, a wiec minimum 4 lata wczesniej.... w 1934 zaczeli rozbiorke i "przeniesli" je do Orlowa
2018-12-01 14:41:03 (7 lat temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Datacja do ujednolicenia z
2026-06-08 16:06:30 (19 dni temu)
ZPKSoft
 
Szczecin ?
2021-03-13 11:00:25 (5 lat temu)
yani
 
To Gdynia, Nabrzeże Pomorskie - przypisuję.
2026-04-26 13:25:26 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
Obniżyłem datację i skorygowałem opis - ówcześnie to wycieczkowiec, nie trałowiec.
2026-04-26 13:30:32 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Z opisu raczej Gdańsk lub Gdynia
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2021-03-13 11:59:06 (5 lat temu)
rdx0
 
do Woj11: W Ustce cumowała Panna Wodna. Ale czy to zdjęcie z Ustki nie wiem.
2021-03-13 12:12:28 (5 lat temu)
rdx0
 
do Woj11: W 1965 wycofana z żeglugi. W 1967 z Gdańska przekazał ją LOK do Jastarni a z resztą ..... cała historia na tej stronie.
2021-03-13 12:17:25 (5 lat temu)
Woj11
 
do rdx0: Ustka odpada, zobacz budynki w tle.
2021-03-13 12:14:28 (5 lat temu)
rdx0
 
do Woj11: te też nie takie małe. Ale raczej masz rację że to nie Ustka.
2021-03-13 12:22:12 (5 lat temu)
rdx0
 
do Woj11: W tamtym roku byłem w Ustce i przeczytałem całe forum ze zdjęciami na fejsie . Polecam.
2021-03-13 12:26:46 (5 lat temu)
do yani: Dziękuję :)
2026-04-26 13:30:02 (2 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do yani: Ciocia i Wujek na pewno uśmiechają sie do Ciebie z nieba :)
2026-04-26 14:16:44 (2 miesiące temu)
yani
 
do da signa:
:))
2026-04-26 14:17:31 (2 miesiące temu)
fantom
 
Starowiejska 1
2022-01-15 08:25:42 (4 lata temu)
4elza
 
Info na ten temat sa nieco sprzeczne i chociaż wiki podaje dosyć wiarygodny opis: "...na początku lat 20. pod nr 1 powstała gospoda należąca do Augusta Skwiercza. Wielokrotnie modernizowana, przed 1939 funkcjonowała jako restauracja "Picadilly" i była jedyną restauracją w przedwojennej Gdyni, serwującą koszerne jedzenie. Obiekt ten jeszcze przed kilkunastoma laty funkcjonował jako restauracja "Centralna"...", to jednak na zalinkowanym zdjęciu (zgodnie z Waszymi ustaleniami) widzimy chyba nr 3.
2022-01-16 02:00:22 (4 lata temu)
GdyniA
 
+1 głosów:1
Numer 3 ma dwie prostopadłe do głównego budynku oficyny i w jednej z nich mieściło się Picadylli. Oficyna hotelu Skwiercza to odrębny budynek dawnej hotelowej kawiarni letniej, dziś można tam skorzystać z restauracji... Informacje, że przed wojną u Skwiercza funkcjonowała żydowska „Picadylli” są zupełnie niedorzeczne.
2022-01-16 13:37:17 (4 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Autor: Ernest Raulin.
2026-06-08 11:09:57 (19 dni temu)
do fantom: Starowiejska nr 3 (od zaplecza)
2022-01-15 15:20:54 (4 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do GdyniA : A w którym fizycznie budynku była owa restauracja? Gdyż wg źródeł była ona na tyłach Hotelu Centralnego mającego adres Starowiejska 1. Wejście z ulicy (z szyldem) mogło być po prostu przez bramę budynku Starowiejska 3.
Kamienica nr 3 ma wąskie oficyny, natomiast na tyłach hotelu jest do dziś spora zabudowa w której mogła być restauracja, tylko nie ma zdjęć od podwórka.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2022-01-15 15:50:33 (4 lata temu)
do fantom: Na zapleczu numeru 1 mieściła się letnia kawiarnia z cukiernią hotelu Centralnego Skwiercza, są znane zdjęcia z tego miejsca. Jeśli chodzi o nr 3, to osobiście nie byłam na jej zapleczu, ale widziałam zdjęcia z tego miejsca, które powierdzają umiejscowienie Picadylli... była to restauracja żydowska...
2022-01-15 20:19:17 (4 lata temu)
fantom
 
do 4elza: Tylko, że na zalinkowanym zdjęciu nie widzimy de facto restauracji "Picaddilly, a jedynie przejście przez bramę nr 3 ze strzałką prowadzącą na podwórko, na którym są również budynki należące do nr 1.
Otwartym więc pozostaje pytanie, którą ścianę widać na przedmiotowej fotce?
Możliwości są dwie:
1. Oficynę kamienicy nr 3
albo
2. Niski budynek na posesji nr 1, z np wejściem od strony posesji nr 3.


Bez fotek od strony podwórka, albo wizji na miejscu, trudno będzie to rozstrzygnąć.
2022-01-16 10:12:36 (4 lata temu)
4elza
 
do fantom: Dlatego napisałam "widzimy chyba"...;-)
Które przypisanie zostawiamy?
2022-01-16 11:36:19 (4 lata temu)
fantom
 
do 4elza: No tak ;)
Zostawmy do nr 3, z nadzieją że kiedyś wpadnie fotka która to ostatecznie wyjaśni.
2022-01-16 11:49:48 (4 lata temu)
4elza
 
Datowanie z sufitu, ewentualna korekta...
2022-01-16 11:54:16 (4 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do 4elza: To zdjęcie przedwojenne. Budynek został zniszczony podczas alianckiego nalotu 9 października 1943.
Tak to mniej więcej wyglądało:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2022-01-16 12:21:38 (4 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do 4elza: Przeniosłem zdjęcie do właściwego zdublowanego przez Ciebie obiektu, który dla zmyłki miał podany inny adres (Starowiejska 35) teraz poprawiony. Połączyłem opisy z obu.
2026-04-06 15:51:44 (2 miesiące temu)
4elza
 
do blaggio.: "... do właściwego zdublowanego...", trochę niejasna konstrukcja zdania, podchodzi pod oksymoron ;-) Jak właściwy, to nie zdublowany, a jak niewłaściwy to zdublowany. Ponadto "dla zmyłki..."?, sugerujesz, że celowo wprowadzam w błąd zakładając świadomie niewłaściwy obiekt, to chyba mocno na wyrost.
Ale oczywiście dziękuję za uporządkowanie.
2026-04-07 06:25:47 (2 miesiące temu)
blaggio.
 
+4 głosów:4
do 4elza: Według mojej "logiki" zdublowany jest pierwszy obiekt, nie ten który jest tzw. dublem, czyli drugim z kolei identycznym egzemplarzem. Zdublowany, tak jak powielony, odnosi się do rzeczy wcześniej podanej.

Dopisane później: niezależnie od interpretacji przekaz był taki, że ktoś kiedyś bardzo dawno zakładając obiekt wpisał zły numer i zgodnie z nim umieścił na mapie znacznik w złym miejscu, czyli zrobił zmyłkę, której Ty stałaś się przypadkową ofiarą nieświadomie dublując obiekt.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-04-07 13:31:28 (2 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do blaggio.: To można interpretować w dwojaki sposób.
Zdublowany to imiesłów przymiotnikowy bierny od rzeczownika dubel. Kwestia pojawia się w zastosowaniu czasu. Jeśli powiemy "jest zdublowany", czyli czas teraźniejszy, to sytuacja dotyczy tego drugiego, utworzonego później. Ale, jeżeli powiemy "został zdublowany" - czas przeszły, to mamy odniesienie do tego pierwszego.
2026-04-08 06:02:07 (2 miesiące temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Autor: Ernest Raulin.
2026-06-08 11:08:38 (19 dni temu)
Tu też mam wątpliwości ale ciężko będzie je potwierdzić
2026-04-05 10:49:48 (2 miesiące temu)
do Kineskop: Zdjęcia były razem z dworem i tak też były podpisane. Też miałem wątpliwości, bo w tle zbyt wiele wolnego pola. Dam do NN.
2026-04-05 12:12:50 (2 miesiące temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
do Desperado: Jednak nie miałem racji, słup trzymający bramę z tablicą informacyjną pasuje do tego: ,wychodzi na to że jednak Starowiejska, teraz numeracja mi się nie zgadza oraz ta wolna przestrzeń o której pisałeś
2026-04-06 11:38:37 (2 miesiące temu)
do Kineskop: A ja się czasami gubię. Bo na starych zdjęciach, za kamienicami, jak daleko widać łąki. A dziś ? Kawał miasta :) Na tym też wydawało mi się niemozliwe.
2026-04-06 11:41:27 (2 miesiące temu)
Dwór Kaszubski był tu: a tu potwierdzenie: . Budynek na zdjęciu nie wiem gdzie stał, jeszcze nie szukałem
2026-04-05 10:37:13 (2 miesiące temu)
Nad budynkiem ul. Zgoda 4/6, w tle 10-Lutego
2026-04-06 10:41:09 (2 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Do Desperado: ten budynek stał na tyłach hotelu Starogdyńskiego po wschodniej stronie podwórza. Na zdjęciu przy prawej krawędzi widać lepiej jasny budynek, którego skraj widać tu po lewej, a zanim z kolei fragment dachu tego budynku ze zdjęcia, i tę samą kamienicę, co tu.
2026-04-06 15:13:45 (2 miesiące temu)
do blaggio.: Mocno irytujący budynek, nie pasujący do Gdyni oraz sam w sobie co najmniej dziwny, w tamtych latach były domki / slumsy / baraki albo duże kamienice. W dodatku stoi przy uliczce której stare mapy nie pokazują
2026-04-06 18:36:08 (2 miesiące temu)
do Kineskop: Rzeczywiście styl jeszcze niemodernistyczny. Ale trzeba pamiętać, że to był okres początkowy, gdy nie było jeszcze nowych wzorców dla tego typu budynków, a projektantem być może był architekt starszej daty.
To nie była typowa ulica, a raczej jakiś dojazd gospodarczy, ale wybudowany już w podobnym czasie, co hotel. Na zdjęciu starego domu pod nr 29 widać, że wschodni chodnik kończy się na płocie.
2026-04-06 19:28:45 (2 miesiące temu)
GdyniA
 
+3 głosów:3
Ale świetne! To adres 3 Maja nr 14a, budynek zakładów elektrycznych
2026-05-31 21:32:15 (27 dni temu)
Pokaż na mapie
665 Dyskusji (ostatnia 19 dni temu)
Dzielnica Śródmieście - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Śródmieście
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet