| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Legionów
23
34
42
44
53
54
56
65
71
77
82
88
87
112

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Legionów

Dawniej: F. Dzierżyńskiego, Schillerstrasse
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
legion
 
+2 głosów:2
Co roku 19 września, tj. w rocznicę samobójczej śmierci płk.Stanisława Dąbka na cmentarzu gromadzą się mieszkańcy Gdyni, aby oddać hołd obrońcom wybrzeża i złożyć wieńce na ich grobach.
2020-09-24 08:37:15 (5 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Z lewej Legionów 53, pośrodku 46, z prawej 44.
2023-12-18 14:38:47 (2 lata temu)
yani
 
2023-11-12 19:02:12 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
Z lewej Legionów 44, z prawej 42.
2023-12-18 15:21:41 (2 lata temu)
yani
 
Dodam jeszcze, iż dom nr 42 miał na początku lat 70-tych dobudowane piętro, więc wygląda obecnie trochę inaczej.
A tak w ogóle, to należy do mojej rodziny (dalekiej, co prawda). Od momentu wybudowania w latach 30-tych, do dziś.
2023-12-18 15:54:25 (2 lata temu)
Woj11
 
do Kineskop: A datację podniósłbym na 1949. Wątpię by na zdjęciu, byl jeden z dziesięciu lub dwudziestu pierwszych Starów 20 (tyle powstało w 1948)
2023-11-12 14:18:29 (2 lata temu)
fantom
 
do Kineskop: Wygląda na to, że pasuje.
2023-11-12 15:56:39 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Woj11:
Znowu na telefonie? ;)
To nie przypomina Stara.
2023-11-12 15:27:26 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: Cały czas poza domem. Dzisiaj nie tykam pojazdów :)
2023-11-12 15:47:05 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: Cały czas poza domem. Dzisiaj nie tykam pojazdów :)
2023-11-12 15:47:15 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Spoko... :)
2023-11-12 15:50:02 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Ciężarówka to coś francuskiego - Panhard lub Renault.
W sumie podobieństwa kabiny do Stara można się dopatrzeć... :)
2023-11-12 16:17:28 (2 lata temu)
do fantom: Kamienice/blok całkiem można dopasować, szczególnie z tego ujęcia: . Niestety ten budynek z prawej psuje mi wynik
2023-11-12 16:27:04 (2 lata temu)
fantom
 
do Kineskop: Na zdjęciu z linku pasuje też budynek na pierwszym planie za ciężarówką (z oknem w ścianie szczytowej) - jako dzisiejszy nr 53.
Natomiast ten z prawej, mógł w międzyczasie zniknąć, albo zostać przebudowany.
2023-11-12 16:35:17 (2 lata temu)
Woj11
 
do Kineskop: Renault 2,5 tony (później nazywany Galion)
2023-11-12 16:54:52 (2 lata temu)
do fantom: Tak, to okno też mi pomogło w odnalezieniu, tylko ten z prawej mi przeszkadzał
2023-11-12 19:14:30 (2 lata temu)
do Woj11: Nie
2023-11-12 18:18:32 (2 lata temu)
do Woj11: Ja z aut ciężarowych rozróżniam chyba tylko Jelcza
2023-11-12 19:12:18 (2 lata temu)
Woj11
 
do nyskadolniak: W takim razie jak myslisz co? Bo mi się na obecną chwilę koncepcje skończyły ;)
2023-11-12 18:21:37 (2 lata temu)
yani
 
do Woj11:
Na moje oko Panhard K 101.

Co prawda, obramowanie szyby w drzwiach się różni...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2023-11-12 18:27:23 (2 lata temu)
do Woj11: Jeśli chodzi o Galiona, to brak charakterystycznej rynienki biegnącej łukiem od szyby przedniej ku górze i do tyłu, poza tym Galion był mniejszy. Nie mam pewności, ale najbardziej mi pasuje Somua JL
2023-11-12 18:34:24 (2 lata temu)
Woj11
 
do yani: Ok. Dziękuję
2023-11-12 18:31:46 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
A może Renault AGK/AGR?
2023-11-12 18:41:58 (2 lata temu)
do nyskadolniak: Nie, to Renault AGR. Co Wy na to? :-)
2023-11-12 18:44:16 (2 lata temu)
do nyskadolniak: No to chyba mamy to...
2023-11-12 18:46:05 (2 lata temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
do yani: Dzielona w poziomie frontowa szyba - raczej faktycznie coś z rodziny AGK...
2023-11-12 19:23:08 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do yani: R4080 wydaje mi się za duży.
2023-11-12 19:41:23 (2 lata temu)
do verbensis: No właśnie chyba nie - te podziały to raczej coś ZA przednią szybą... ale ja mam tylko ekranik w smartfonie, a i ten w lapku niewiele lepszy.
2023-11-12 19:32:13 (2 lata temu)
do nyskadolniak: Tu jest AGR z niedzieloną przednią szybą
2023-11-12 19:52:06 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Moim zdaniem szyba w samochodzie na naszym zdjęciu jednak jest dzielona. I dodatkowo w tym z twojego linku rynienka schodzi w dół po słupku.
Moja ostateczna propozycja:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2023-11-12 20:17:36 (2 lata temu)
do yani: Jeśli szyba jest dzielona w poziomie, to co to za pionowy element dokładnie w lini rynny na budynku, który przy takim założeniu znajduje się PRZED szybą (względem obiektywu)?
2023-11-12 20:41:27 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Dobre pytanie... Wydawało mi się, że to dzielona, przesuwana w poziomie szyba w drzwiach. Ale już sam nie wiem... :/
Jedno chyba tylko nie ulega wątpliwości - to francuska ciężarówka, co?
2023-11-12 20:57:11 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Były AGK z różnymi okienkami drzwiowymi, np
Poza tym to rok 1948, więc dodatkowo mogła wchodzić tu w grę jakaś doraźna łatanina.
A rynna to nie jest, bo grubość i kolor (niech będzie: intensywność szarości) się nie zgrywają.
2023-11-12 21:13:22 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Mogło być np. pionowe zamontowanie tej poprzeczki: do czegoś takiego: z przeróbką połówki na opuszczane korbą.
2023-11-12 21:15:58 (2 lata temu)
do yani: Dlatego zalinkowałem tego AGR-a z muzeum z niedzieloną w poziomie przednią szybą....ale nie pasuje mi linia dachu (jest zaokrąglona z tyłu), merde! Trzeba się z tym przespać ;-))
2023-11-12 21:19:20 (2 lata temu)
do verbensis: Dla mnie ten pionowy element jest ewidentnie głębiej (dalej od obiektywu) niż szyba.
2023-11-12 21:33:39 (2 lata temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
do yani: Zatem lokalizacja trafiona
2023-12-18 18:57:56 (2 lata temu)
yani
 
do Kineskop:
W dużej mierze dzięki Tobie. Ja się wcześniej tylko na ciężarówce skoncentrowałem. :))
2023-12-18 19:58:20 (2 lata temu)
do yani: Lubie takie zagadki z Gdynią :) Niestety w internetach są lepsi ode mnie
2023-12-18 21:24:51 (2 lata temu)
Manu
 
+2 głosów:2
A kto to niby jest?
2022-06-05 07:48:22 (4 lata temu)
Budownictwo z lat okupacji - może to ułatwi lokalizację?
2022-06-05 15:12:58 (4 lata temu)
fralat
 
Kozakiewicz jest w Gdyni czy Oliwie?
2022-06-06 19:30:05 (4 lata temu)
Manu
 
+1 głosów:1
Przepraszam wszystkich, to jednak Gdynia, ulica Abrahama 66, na 100%. Zmylila mnie ta gorka, ktorej nie pamietalem
2022-06-07 09:56:01 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
Jest w sieci wzmianka, która wyklucza obecny budynek Abrahama 66:
Po przybyciu do Gdyni i podjęciu pracy przez ojca rzeczywiście dość szybko przenieśliśmy się do służbowego mieszkania przy ulicy Abrahama 66, w świeżo oddanym bloku w samym centrum miasta.
Za:

2022-06-07 23:56:15 (4 lata temu)
Manu
 
+1 głosów:1
Moglem nie przepraszac jednak, bo tez przeciez nie wierzylem w te Abrahama i tak jest... nie wiem gdzie to, ale nie tam na pewno!
2022-06-08 19:02:44 (4 lata temu)
grgrz
 
Odpisałbym na pewno od Oliwy:)
2022-06-08 19:42:29 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Ktoś z Gdyni tu jest? To może zacznijmy od odpowiedzi na pytanie gdzie powstawały w latach II WŚ mieszkaniowe budynki wielorodzinne?
Edit - widzę przypisania do Gdańska - skąd w ogóle wiadomo że to Gdańsk lub Gdynia? Bo może P. Władek był np. w Jeleniej Górze?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2022-06-12 19:39:01 (4 lata temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Budynek ma co najmniej jedno piętro, a na nim balkon. Okna równo z murem, chyba dość rzadko się widuje.
2022-06-15 12:06:00 (4 lata temu)
foxi
 
+2 głosów:2
do Manu: Władysław Kozakiewicz
2022-06-06 19:08:16 (4 lata temu)
foxi
 
do Jarosław Dubowski: Ulica Abrahama, tylko jakie numery ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2022-06-06 19:08:51 (4 lata temu)
Manu
 
do foxi: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-06-07 07:58:54 (4 lata temu)
yani
 
do foxi:
Dlaczego to wisi pół roku nie przypisane? Nie chce Ci się zalożyć obiektu?
2022-12-30 15:36:53 (3 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Manu: Patrzę na Google street view, Abrahama 66 i ciężko mi w to uwierzyć...
2022-06-07 11:01:07 (4 lata temu)
Manu
 
do Pomuchelskopp: Mi tez, ale wiem to bezposrednio od Pana Wladyslawa.... mieszkal pod tym nr wlasnie
2022-06-07 11:44:01 (4 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do Manu: No ba, ale budynek na zdjęciu? okna kompletnie nie pasują, i mam odczucie takie jak wyżej, że to niemieckie budownictwo z lat trzydziestych albo czterdziestych. Pasowałaby Oliwa albo Sopot, może też inne lokalizacje w Gdańsku - Gdynia niekoniecznie.
2022-06-07 12:32:33 (4 lata temu)
Manu
 
do Pomuchelskopp: Widocznie wiesz lepiej niz ten Pan ze zdjecia, ktory odpisal mi dzis rano, ze to na pewno tam gdzie mieszkal wtedy, czyli na Abrahama 66 w Gdyni. Mi tez nie pasuje, ale on chyba wie lepiej!?
2022-06-07 19:15:05 (4 lata temu)
Manu
 
do Pomuchelskopp: Po wieku Pana Wladyslawa na fotce wynika, ze to rok 1965/66
2022-06-07 19:18:14 (4 lata temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do Manu: Mało prawdopodobne. Na Abrahama 66 nie ma takiego układu okien, ani balkonu - a tu widać jego cień.
Pamięć bywa zawodna, zwłaszcza po 50 latach.
2022-06-07 19:24:26 (4 lata temu)
do Manu: Czyli co? Ten widoczny w tle budynek stał na Abrahama i przed budową bloków został wyburzony?
2022-06-08 15:17:30 (4 lata temu)
yani
 
do Manu:
1965 rok odpada - Syrena 104.
2022-06-07 19:49:42 (4 lata temu)
foxi
 
do Manu: Poprawiam na 1968, tak jest w tym zalinkowanym poniżej poście :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2022-06-08 14:11:50 (4 lata temu)
grgrz
 
+2 głosów:2
do fantom: Tu i na kilku innych zdjęciach widać blok nr 64-70 od drugiej strony czyli od WładysławaIV. Powstał w 60 r i na parterze miał usługi.Wejście było od Abrahama i taki układ jak ze zdjęcia jest niemożliwy. Zdjęcie z lat 70 a okna wyglądają jak by swoje przeszły.
2022-06-07 21:47:16 (4 lata temu)
Jazzek
 
do Krzyś_: Kozakiewicz wspomina jeszcze pobyt w Gryficach w robotniczym bloku, może to tam? Szansa mała, ale...
2022-06-08 17:17:55 (4 lata temu)
Manu
 
do foxi: Ja po prostu znajac date urodzenia dodalem domniemany przeze mnie wiek nastolatka... widac jest starszy na tym foto, oczywiscie moze byc 68/69
2022-06-09 05:07:11 (4 lata temu)
do Jazzek: Tak, rzadko - ale to charakterystyczne dla niemieckiego budownictwa wielorodzinnego z lat 20-40.
2022-06-16 11:41:02 (4 lata temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Po wizji wydaje się że, to fragment Legionów 84, 86 .
2022-06-18 18:16:30 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do grgrz: A 86 i 88 od Maczka? odległość między oknem a rynną jest bliższa temu, co na zdjęciu.
2022-06-18 19:23:06 (4 lata temu)
do grgrz: Gdynia rozumiem. Tu się nie ma co spierać, bo widać że budynek ma elewację schodkową - część po prawej (88) jest wysunięta bardziej w kierunku fotografującego niż część po lewej (86) - trzeba zwrócić uwagę na cień. Gdyby to były budynki 84 i 86 to elewacje obu segmentów tworzyłyby jedną płaszczyznę, 82 i 84 - bardziej byłaby wysunięta część po lewej.
IMHO można ze spokojnym sumieniem przypisać do Legionów 86 i 88 - chyba że to 78 i 80, budynek wg tego samego projektu...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2022-06-18 21:06:52 (4 lata temu)
grgrz
 
do Krzyś_: Tu się nie będę spierał .
2022-06-18 19:40:29 (4 lata temu)
Krzyś_
 
do Jarosław Dubowski: Ale schodek jest właśnie między 86 a 88.
2022-06-18 21:52:54 (4 lata temu)
do Krzyś_: Właśnie o tym napisałem...
2022-06-19 12:46:47 (4 lata temu)
Krzyś_
 
do Jarosław Dubowski: Ale później:
IMHO można ze spokojnym sumieniem przypisać do Legionów 84 i 86
2022-06-19 13:27:42 (4 lata temu)
do Krzyś_: Skorygowałem - pomyłka.
2022-06-19 13:47:19 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
Jest tylko jeden cmentarz wojskowy w Redłowie .
2024-10-25 16:40:00 (rok temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Legionów - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet