| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Politechnika Wrocławska budynek L-1 "Geocentrum"
Obiekty w okolicy
Filtry powolne (dawne)
63
m
Wrocław
Na Grobli 4-6
83
m
Wrocław
Krasnal „Innowator”
91
m
Wrocław
Restauracja Carla Wurche
92
m
Wrocław
Kamień jubileuszowy
93
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Politechnika Wrocławska budynek L-1 "Geocentrum"

Biuro architektoniczne: Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. (4 realizacje)
Architekt: Stefan Kuryłowicz (7 realizacji)
Zbudowano: 2011-2012
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mamik
 
2012-12-05 18:10:14 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
Dużo przyzwoitych realizacji we Wrocławiu. Dzisiaj było rozdanie nagród konkursu "Życie w architekturze" za ostatnie 10 lat, sporo nominacji, w kategorii przestrzeń publiczna wygrał węzeł przesiadkowy Stadion Maćkowa, myślę, że zasłużenie, bo przełamujący powszechne w Polsce przekonanie, że takie rzeczy muszą być brzydkie i zostać zaprojektowane przez "drogowców". Grand Prix dostała biblioteka w Katowicach - - piękny, dopracowany budynek, choć nasze zdjęcia nie do końca to oddają. Ja cieszę się szczególnie, bo projekt autorstwa niewielkiej pracowni z Koszalina z bardzo sympatycznymi ludźmi. Okazuje się, że można na prowincji zrobić wiodące w Polsce biuro, które bije warszawskie tuzy tłukące za duże pieniądze wielką deweloperkę i ściągające najlepszych absolwentów.
2012-12-05 19:22:13 (13 lat temu)
Tego ogrodzenia już nie ma.
2015-01-31 12:26:58 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: Wspinałem się kilka razy dostawiając rower do ogrodzenia i fociłem jedną ręką :)
2015-01-31 20:27:52 (11 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Z doświadczenia wiem, że nie było łatwo dostać się do tego ogrodzenia - z jednej strony rzeka, przy murze badyle, pewnie niektóre z kolcami. Ja dzisiaj wdepnąłem w dwie psie kupy chodząc po takich terenach - w jedną na środku chodnika...
2015-01-31 22:26:21 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Tak, płot dość wysoki, ale jak ma się rower to można wspiąć się na ramę i masz widok jaktalala.
2015-02-01 21:13:39 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Słuchaj Piotrze, tam w psią kupę nie wdepniesz, ale już na Traugutta albo na Krakowskiej na pewno tak. Ja niekiedy wdeptuję i mam długotrwałe i nieprzyjemne zajęcie z odkażaniem buta. I wydaje mi się, że te moje wdepnięcia w coś takiego, pełnego chorobotwórczego paskudztwa są wynikiem ekspansji Niemców na nasz rynek. Bo: noszę okulary niemieckie firmy F……., zakraplam oczy kroplami niemieckimi pod nazwą C….., piję piwo niemieckie H……, wzmacniam czujność kawą niemiecką D……. . I wszystko na nic…. :))
2015-02-01 21:41:14 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: A wystarczy tylko patrzeć pod nogi ;)
2015-02-01 21:59:37 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Ale jak owczarek niemiecki narobi to nie wypatrzysz :)
2015-02-01 22:02:23 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Agatka wjechała kiedyś w psią kupę rowerem - nie zauważyła tego, rower złożyłem i schowałem w bagażniku auta (składak) - pechowo gumowa rączka dotknęła pobrudzonego koła. Likwidacja tej nieprzyjemnej woni była niesamowicie upierdliwa - pucowaliśmy, szorowaliśmy i nic - dalej czuć było delikatny smród. W końcu udało mi się uporać z tym problemem - nie pamiętam co użyłem ale rączka pachnie już ładnie :)
2015-02-01 22:25:38 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Wacław Grabkowski: A to dlaczego ? Kupa - niewidka ?
2015-02-01 22:03:29 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Zosiu, zapewniam Cię lubię psy. Zawsze jakiś był przy mnie i dzieciach. A mój pierwszy pies Maks leży pod estakadą przy Krakowskiej. Został tam wrzucony przez złych ludzi i zabetonowany przez nic nie wiedzących o zbrodni robotników.
Kupa - niewidka. Najgorzej jest na moim podwórku wieczorem albo w nocy. Kiedy troje wysiada z samochodu na pewno któryś wdepnie.
2015-02-01 22:14:47 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: No cóż, uroki miasta. Cóś jeszcze pamiętam z wrocławskich czasów. Zdarzały się miny również i w windzie. Ale to nie wina psów tylko ludzi.
2015-02-01 22:20:05 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Tak, dokładnie :)
2015-02-01 22:22:22 (11 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: U nas psie odchody tez sie czasem zdarzają, częściej jednak czuć odór skunksa, Z 10 lat temu mój pies zaczął szaleć na podwórku, "niech sobie szczeka" pomyślałem... i tu był błąd...kundel dostrzał strzał w sierść i zamiast zatrzymać skubańca na progu ten wystraszony smrodem wleciał mi między nogami do pokoju tarzając swój grzbiet w swoje ulubione wyro... nie wiedziałęm co robić.. bo ani go wygonić na dwór nie dało rady, ani też zacząć szorować w wannie ( potrzeba sosu pomidorowego) do tego uderzający nozdrza odór walił jak młot po nosie, udało się skubańca odizolować w garażu, Pojechałęm zaraz do sklepu po chemiczna pomoc. Trzeba było odkazić z respiratorem na nosie sierść, podłogę, wykładziny, jego zaś wyro poszło do natychmiastowej wymiany. Cuchnęło wszędzie długo, zbyt długo.
2015-02-01 22:37:00 (11 lat temu)
do esski : ... dlatego cieszę się, że u nas nie ma tych zwierząt :) Polska to bardzo bezpieczny kraj pod względem fauny - trzeba tylko uważać na niedźwiedzie i łosie.
2015-02-01 23:04:59 (11 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Za to mamy szwędające się po ulicach sarny... podczas takiego hamowania nie raz nie dwa nosem w szybę ślad zaliczałem... Tak sarny jak i wiewiórki to pasożyty miejskie. Osobiście zajechałem kilka szopów, wyskakuja na jezdnię kiedy juz nie ma żadnych szans aby przyhamować. Jedynie między kołą brać, a i to nie pomaga... We wrześniu wyszła mi na jezdnie martula, za nią czwórka potomstwa... matula przeżyła ... reszta została mi na błotnikach
2015-02-01 23:44:23 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Zegar ?
2015-02-06 19:08:10 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Tak, zegar :) Obecnie działa, tylko jest jeden mankament, gdyż zwrócony jest licem na południe i nie wiadomo która godzina.
2015-02-06 19:13:32 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Wacław Grabkowski: To po kiego grzyba tak go ustawili ?
2015-02-06 19:20:26 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Trudno powiedzieć. Można powiedzieć, że czas ma swoją wagę :) Kilka razy się ustawiałem z aparatem aby uchwycić wskazówki :) zegara, ale ten komentarz jest już do następnego zdjęcia, które obecnie wrzucam.
2015-02-06 19:35:46 (11 lat temu)
Widok od południowego wschodu.
2015-02-06 19:38:06 (11 lat temu)
esski
 
Zegar popsuł się był? czy też długo naświetlana klatka? same ósemki widać.
2015-02-06 19:48:26 (11 lat temu)
elmis
 
A palety i dechy zawsze muszą swoje odleżeć.:(
2015-02-06 20:17:36 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Wacław Grabkowski: No tu widać i logo i zegar :)
2015-02-06 19:45:41 (11 lat temu)
do ZPKSoft: Tylko z tego miejsca, więc jak student chce zobaczyć która godzina musi zerknąć z tego miejsca :)
2015-02-06 19:56:02 (11 lat temu)
do esski : To jest zegar noworodek, jeszcze nie dostał klapsa.
2015-02-06 19:56:43 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Wacław Grabkowski: Powinien być widziany przez okna sal wykładowych aby studenci ciągle nie spoglądali na własne zegarki celem popędzania wykładowcy ;)
2015-02-06 20:00:47 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: ;) Tu może jednak chodzić o parking, aby parkujący widział. A studenci..., no cóż zapijają, pardon, zabijają, czas.
2015-02-06 20:11:58 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: W niektórych szkołach specjalnie zasłaniają okna żeby uczniowie nie rozpraszali się widokami - np. w Empik School. W zeszłym roku ojciec wziął małego quadrocoptera "biedronkę" i fruwał nim koło podstawówki na Jantarowej - nauki przez kilka minut nie było bo mnóstwo dzieciaków podbiegło do okien i patrzyło co tam fruwa na boisku.
2015-02-06 21:20:02 (11 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Sabotaż po prostu.
2015-02-06 21:33:53 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: :)))
2015-02-06 21:35:23 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Przy sposobności. Na Politechnice (kilka lat bytowałem) spotkałem kiedyś człowieka (był pracownikiem naukowym), który w dzieciństwie bardzo mnie urzekł, można także powiedzieć, że rozszerzył mi horyzonty. W latach 60. XX w. mieszkał przy Krakowskiej na rogu z Wilczą. Zapraszał mnie i innych spokojnych chłopaków do swojej pracowni, gdzie szlifował nefryty i inne kamienie półszlachetne. Mimo, że miałem kilkanaście lat zapamiętałem jego słowa. Mówił, że Dolny Śląsk jest bardzo bogaty w kamienie półszlachetne i to na miarę światowego eldorado. Nazywaliśmy go Ferdek, a na uczelni był pierwszy, który latał na lotni nad naszą wspaniałą krainą..
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-02-06 21:51:16 (11 lat temu)
Licho
 
On tam już jakiś czas stoi, nie raz koło niego przechodzłeś ;-)
2019-11-07 12:08:07 (6 lat temu)
do Licho: Niemożliwe, chyba że był w krzakach :)
Co prawda przechodziłem tędy dwa dni temu i cyknąłem aparacikiem kieszonkowym, jednak zdjęcie było złej jakości. Wczoraj specjalnie tutaj przydreptałem i cyknąłem ponownie.
2019-11-07 12:23:01 (6 lat temu)
do Licho: O, to rzeczywiście przegapiłem.
Po jednym głębszym... zastanowieniu :) pojąłem w czym rzecz. Przechodziłem tędy wielokrotnie, ale właśnie dwa dni temu ta wygięta fikuśnie blaszka musiała mi nieźle dać odblaskiem światła po głowie i dlatego się zainteresowałem.
Ciekawe, czego jest symbolem, co oznacza?
2019-11-07 13:34:56 (6 lat temu)
do Licho: Symbol recyklingu albo Międzynarodówki humanistycznej.
2019-11-07 14:23:41 (6 lat temu)
Licho
 
do Wacław Grabkowski: 8 października na pewno stał :-)
2019-11-07 12:40:18 (6 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: To wstęga Möbiusa, takie same w liczbie sztuk sześciu od kilku lat wyznaczają granice głównego kampusu:
2019-11-07 14:12:12 (6 lat temu)
Tz. źe obiekt tej trafostacji istnieje nadal ?
2021-01-23 18:55:32 (5 lat temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
do vetinari:
Nnie wiem czy dobrze (precyzyjnie)się wyraziłem (pod zdjęciem). Nie byłem na Szybkiej od lat. Na mapach Google nie można (nijak) dojrzeć tej stacji. Widać ją nieco (po prawej) na zdjęciu z przesłanego linku. Widać, że tam jest teraz wjazd na parking. Czy nadal stoi, nie wiem :))
2021-01-23 19:07:59 (5 lat temu)
do Anneob: Jest tam nadal, tylko juź przebudowana. Poczekajmy na Wroclawiaków z dorobieniem obiektu i na Marka źe by ocenil ☺☺☺
2021-01-23 19:22:25 (5 lat temu)
Anneob
 
do vetinari:
Nnie wiem czy dobrze (precyzyjnie)się wyraziłem (pod zdjęciem). Nie byłem na Szybkiej od lat. Na mapach Google nie można (nijak) dojrzeć tej stacji. Widać ją nieco (po prawej) na zdjęciu z przesłanego linku. Widać, że tam jest teraz wjazd na parking. Czy nadal stoi, nie wiem :))
2021-01-23 23:45:37 (5 lat temu)
Anneob
 
do vetinari: Czy mógłbym prosić o wskazanie, jak można zobaczyć go, obecnie? Byłbym wdzięczny. Z góry, dziękuję:))
2021-01-23 23:48:33 (5 lat temu)
Anneob
 
do Anneob: Skopiował się poprzedni (dubel)
2021-01-23 23:47:32 (5 lat temu)
do Anneob: Ja tam niebylem w źyciu, w samym "Wrocku" bylem tylko dwa razy...przejedziając pociągiem, ale wójek google ma swoje mapy i widoczky....☺☺☺

ale to jest chyba na przeciwnej stronie tej ulicy Szybka co ???
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2021-01-24 15:51:21 (5 lat temu)
Anneob
 
do vetinari: Bardzo dziękuję i jestem wdzięczny, za staranie pokazania mi stacji. Mapy satelitarne są bardzo dobre, nie wszędzie jednak, mogą dotrzeć. Samochód z kamerami często jedzie tylko w jednym kierunku ulicy lub wcale na nią nie wjeżdża. Np. obiekty wojskowe. Lub drzewa szczelnie zasłaniają widok pod nimi. Oczywiście, ma Kolega rację :)). Poszukiwana stacja, jest po drugiej stronie ulicy Szybkiej i Kładki na Groblę. Zawsze była ‘’otulona’’ bujnymi drzewami. Przesyłam link, na którym jest zdjęcie trafo przy Traugutta- Szybkiej i Biedronce. Jest na samym ‘’skraju’’ zdjęcia, po lewej stronie. Obok ciężarówki.

2021-01-24 17:16:34 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Na obiekcie pojawi się zegar elektroniczny i logo Politechniki Wrocławskiej.
Budowa Geocentrum Politechniki Wrocławskiej.
2009
-
2010
2009
-
2011
2010
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2012
2011
-
2012
2012
-
2012
2012
-
2012
Politechnika Wrocławska budynek L-1 "Geocentrum" na innych zdjęciach
Politechnika Wrocławska budynek L-1 "Geocentrum" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet