| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Wydarzenia
1919
1922

1919-1922 - plebiscyt Gliwice

1921

1921 - III powstanie śląskie - Gliwice

1931

1931 - Lądowanie sterowca "Graf Zeppelin"

1940

1940 - Powódź

2010

2010 - Powódź w Gliwicach

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wydarzenia

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
Gliwice, ul. Górnych Wałów, u wylotu ul. Krupniczej.W miejscu domu po prawej stoi obecnie budynek NOT-u.
2010-01-16 13:37:04 (16 lat temu)
Mały problem Neo, nie mogę edytować tego zdjęcia. Chciałem je przypisać do wydarzeń:
2011-02-03 12:08:13 (15 lat temu)
do Paweł Witon (pawelw1): Przypisałem a gdybyś miał w przyszłości podobny problem to daj znać, wtedy obadam skrypty.
2011-02-03 18:42:39 (15 lat temu)
Wrzuciłem dwa zdjęcia z tego samego miejsca i pogrzebu opisane jako Bytom... i Montalegre jest pochowany właśnie w Bytomiu. Czyżby kondukt pogrzebowy szedł aż z Gliwic...?
2011-03-19 08:41:37 (15 lat temu)
do Cristoforo: Nie - zginął w Bytomiu, ale pochowany jest na cmentarzu w Gliwicach przy Kozielskiej.
2011-03-19 10:14:14 (15 lat temu)
do Jarosław Dubowski: A, takie buty. No ale pytanie nadal zostaje otwarte.
2011-03-19 11:39:21 (15 lat temu)
Dana
 
Podmiana na większy i ostrzejszy skan. Podmianę zrobiłam we wcześniej dodanym. Dodany później skan (dubel) :
2024-03-23 12:02:31 (2 lata temu)
To Kłodnica się wylewa czy studzienki kanalizacyjne się zatkały?
2010-05-18 16:53:15 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Zatopiło większość Dzielnicy Akademickiej :(
2010-05-18 16:57:11 (16 lat temu)
mar
 
No ładnie :((
2010-05-18 17:50:25 (16 lat temu)
fck
 
Zaczyna się. Jak jeszcze znów Czechom odbije palma jak w 1997 roku to robimy zrzutkę, na obornicką po SKOT-a i jedziemy anektować Czechy.
2010-05-18 21:03:44 (16 lat temu)
ŁAPA
 
do fck: Spoko luz. Jak na razie na Odrze jest wody znacznie mniej, niż 13 lat temu. W Raciborzu podobno wszystko między wałami się mieści, a Czesi też więcej wody nie spuszczają ze zbiorników. Tak więc Wrocławiowi nic nie grozi, szczególnie, że Nysa Kłodzka spokojna.
2010-05-18 22:06:03 (16 lat temu)
ulec
 
+1 głosów:1
To budynek laboratorium Wydziału Budownictwa ul. Bolesława Krzywoustego 7.
2025-07-22 18:35:32 (11 miesięcy temu)
Wawok
 
Zgadzam się z użytkownikiem ulec, budynek laboratoriów wydziału budownictwa
2026-05-24 23:35:00 (miesiąc temu)
balza2
 
+1 głosów:1
W kamieniczce po prawej obecnie znajduje się bank (chyba paribas) Nawet ogrodzenie zostało to samo albo takie samo.
2016-01-08 22:39:00 (10 lat temu)
balza2
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-01-08 22:39:04 (10 lat temu)
Ksew
 
pierwszy po prawej to obecny budynek nr 15 z charakterystycznym gzymsem nadokiennym na pierwszym piętrze
2025-01-01 21:59:18 (rok temu)
Podmiana + źródło + datacja. I zmiana opisu.
2022-12-08 10:22:00 (3 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Bytom czy Gliwice?
2022-09-24 11:41:06 (3 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2022-09-24 13:06:40 (3 lata temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do fantom: Mam nadzieję,że to Oświęcimska.
2022-09-24 18:59:42 (3 lata temu)
Teren obecnego placu Grunwaldzkiego. Budynek po lewej stronie to obecnie Szkoła Podstawowa nr 9 na ul. Sobieskiego, a budynek za sportowcami to dom na rogu ulic Kościuszki i Długosza (teraz jest tam Art Sushi a kiedyś to była siedziba hufca ZHP).
2024-12-07 10:10:04 (rok temu)
Dana
 
do gliwicjus: Należne podziękowanie :)
2024-12-07 11:39:44 (rok temu)
Woj11
 
2023-03-30 19:36:02 (3 lata temu)
do Woj11: I tam wskoczyło. Dzięki.
2023-03-30 19:49:59 (3 lata temu)
Dana
 
Nie będę mieć pretensji, jeśli zdjęcie zostanie skierowane do usunięcia.
2023-10-28 18:13:52 (2 lata temu)
yani
 
do Dana :
Nie ma mowy o usuwaniu. :)
2023-10-28 21:10:13 (2 lata temu)
Widoczny obok kół zapasowych zbiornik to do reflektora benzynowego. widocznego powyżej.
2023-10-28 21:24:13 (2 lata temu)
yani
 
do Jarosław Dubowski:
A nie wytwornica acetylenu?
2023-10-28 21:33:10 (2 lata temu)
do yani: Nie jest to wykluczone, aczkolwiek zbiornik wytwornicy acetylenu musi mieć możliwość demontażu celem uzupełnienia karbidu i usunięcia wapna, tu nie widzę demontowalnej pokrywy...
2023-10-28 22:19:31 (2 lata temu)
yani
 
do Jarosław Dubowski:
Szczerze mówiąc, nie słyszałem o reflektorach benzynowych, co oczywiście nie znaczy, że nie istniały...
Ale jaki sens byłby instalować osobny zbiornik do reflektorów?
2023-10-28 22:30:21 (2 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Tu nic demontowalnego nie ma:
2023-10-28 22:51:13 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do verbensis: Bo to co zalinkowałeś nie jest - jak wynika z opisu - wytwornicą acetylenu, tylko wymienną butlą.
2023-10-28 23:23:09 (2 lata temu)
yani
 
do Jarosław Dubowski:
Myślę, że to jednak wytwornica acetylenu, pokrywa jest z pewnością demontowalna - widać wyraźnie motylki albo gałki, którymi jest przykręcona:
Podobna wytwornica:


Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2023-10-28 23:46:19 (2 lata temu)
do nyskadolniak: Bardziej chodziło mi o to, że do zasilania reflektora wcale nie musiała być tam montowana wytwornica. Jak widać z linka, były też fabryczne butle. :)
2023-10-28 23:56:18 (2 lata temu)
do yani: O systemie "pustego drutu" (ang "hollow wire") też nie? Oddzielny zbiornik konieczny bo trzeba było w nim wytworzyć ciśnienie (porównaj kuchenkę typu prymus albo benzynową lutlampę).
2023-10-29 08:19:02 (2 lata temu)
yani
 
do Jarosław Dubowski:
Zauważ, że kiedyś samochody nie miały pompy paliwa, więc jeśli bak był umieszczony z tyłu, a nie nad silnikiem, to paliwo było tłoczone do gaźnika poprzez wytwarzanie nadciśnienia w zbiorniku.
2023-10-29 10:56:01 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Na zdjęciu samochód Fiat 70 - w I wojnie Włochy brały udział po stronie Ententy, takie Fiaty służyły też w armii USA w Europie. A jeśli chodzi o reflektor, to IMHO to musi być acetylen, lamp naftowych (kerosenowych) już wtedy w motoryzacji nie stosowano, od 1913 wchodziło już nawet oświetlenie elektryczne.
2023-10-29 14:08:02 (2 lata temu)
Dana
 
Wcześniej dodano Żaden ze skanów nie zachwyca - podmienić, zostawić oba czy co?
2024-09-28 08:34:04 (rok temu)
Schomberg
 
+1 głosów:1
Czy ktoś kojarzy dokładne miejsce? Czy powinienem dopisać do dworca?
2026-04-30 22:50:15 (miesiąc temu)
2026-04-30 22:52:08 (miesiąc temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Schomberg: Z tyłu widać kamienicę:
2026-05-01 02:07:43 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
48 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Wydarzenia - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet