| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 676 Gliwice Sośnica - KWK Sośnica
0km
000m
6km
243m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Linia kolejowa nr 676 Gliwice Sośnica - KWK Sośnica

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Tylko płot po biedaku został.
2023-07-31 17:25:24 (2 lata temu)
Pudelek
 
Czy ten budynek mógł w okresie międzywojennym pełnić jakąś rolę przejścia granicznego? Według map granica biegła dosłowanie parę metrów obok.
2022-04-26 11:32:41 (4 lata temu)
Jest w planach coś z nim robić czy on tak będzie stał do końca Sośnicy?
2020-04-11 01:45:17 (6 lat temu)
do Milena Sontowska: Plany kiedyś były ale brakło jak mówił jeden minister Piniendzy po prostu nie ma !
2020-04-11 08:20:40 (6 lat temu)
Stenek
 
Pieter - zwrotniczego czy zwrotnicowego? Mi sie zdo, że zwrotnicowego, ale kolejorzym żech ni ma ;-)
2020-02-03 20:37:36 (6 lat temu)
Po co te filologiczno-filozoficzne rozważania? Powinno być - posterunek zwrotniczego.
2020-02-04 13:53:23 (6 lat temu)
do Stenek: Lepiej brzmi, dobrze że nie nazwałem że to "budka zwrotniczego" bo by mi się oberwało.
2020-02-03 20:41:55 (6 lat temu)
Stenek
 
do piotr brzezina : to jak tego chopa cza nazywać? Zwrotniczy czy zwrotnicowy?
wydawało mi sie, że pod tym zdjęciem pisało budka zwrotniczego, stąd moje pytanie o inną nazwę ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-02-03 20:47:01 (6 lat temu)
do Stenek: Pisało Posterunek zwrotniczego i zmieniłem tak jak Ty "kazałeś" Tera patrza na innych fotach starych mom budka zwrotniczego, jutro poprawia
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2020-02-03 20:52:17 (6 lat temu)
Stenek
 
do piotr brzezina : Pyjter, dyć jo nic nie kozoł, mie sie ino zdo, ze zwrotnicowego brzmi lepij, ale pewności nie mom, pisołech ci to ;-)
Tuż zrób jako uważosz, mie to lotto :-)
Słownik PWN dopuszcza obie formy:
Więc może już tak zostaw?
Jak się jakiś kolejarz oburzy i uzasadni po czamu mo być zwrotniczy, to wtedy sie zmieni

Tak po mojemu, przez analogię:
jest suwnica, więc jej operator to - suwnicowy, bo chyba nie "suwniczy"
tak samo:
Jest Zwrotnica, więc jej operator to zwrotnicowy, a nie zwrotniczy
Moze tu się wypowie jakiś autorytet kolejowy ????
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-02-03 22:25:05 (6 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+3 głosów:3
do Stenek: Temat jest prosty. W wykazie stanowisk związanych bezpośrednio z prowadzeniem ruchu kolejowego jest m.in. dyżurny ruchu kolejowego, nastawniczy i zwrotniczy. Nie występuje pojęcie "zwrotnicowy" z tego co wiem. Idąc więc tym tropem, są posterunki dyżurnego ruchu (np. Nastawnie dysponujące), posterunki nastawniczego (np. nastawnie wykonawcze) i posterunki zwrotniczego...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2020-02-04 08:19:22 (6 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Stenek: Jest wajcha to wajchowy.
2020-02-04 12:53:03 (6 lat temu)
do mirekjot: Ile ludzi tyle propozycji (już nie poprawiam)
2020-02-04 14:51:54 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Piotrze, aktualnie mamy 3:1 dla zwrotniczego więc popraw ;-)
2020-02-04 14:57:54 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Jak umie poprawiać i dopisywać świętych to to też poprawie
2020-02-04 15:13:53 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Jest klimacik....☺☺☺
2020-03-23 17:14:07 (6 lat temu)
To jest Sośnica pole wschodnie czy "prawdziwe" Makoszowy?
2020-03-24 09:01:38 (6 lat temu)
do vetinari: Będzie więcej z innej beczki (maszyny kilkudziesięcio letnie na chodzie}
2020-03-23 17:35:33 (6 lat temu)
Służy tylko jako wentylacyjny.
2020-08-11 20:21:58 (5 lat temu)
elot360
 
+2 głosów:2
Kolejne zdjęcie skradzione przez bandę z "portalu informacyjnego":
2025-02-14 13:13:52 (rok temu)
do elot360: Moźe to Jakub jest autorem....
2025-02-14 13:24:38 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do elot360: Aha, teraz rozumiem, myślalem źe jest odwrotnie, źe to zdjięcieKuba pobral z tego portalu...☺☺☺ niestety, facebook jest dosić uzurpatorski i nadodatek anonimowy...nieraz natafilem na zdjięcia z fotopolski na faceboku podane bez źródla albo nawed autora. Są i zdjięcia, gzie usięto dolną cięścz źe by niebylo widać loga fotopolski albo nick autora...raz mi się wydarzylo, kiedy napisalem źe by bylo fajnie, jak by bylo podane źródlo,( kiedy tak śczerze podajemy na srebrnej tacy wszystkie informacjie ) albo autora...zostalem zablokowany. przez dodawającego. Zawsze mnie fascinuje jak widze ile komentarzów i lajków jest przy podobnych zdjięciach na facebooku, i zwlaścza wyrazów podziwu...i na zdjięciu jest logo fotopolski. Nic z tym niezrobimy....
2025-02-14 13:37:40 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nie tylko jego zdjęcia są kradzione przez stronę z "Portal Informacyjny" w nazwie, to raz. Dwa, gdyby on osobiście odpowiadał za publikację tego zdjęcia czy tamtego, na 99% bym o tym wiedział
2025-02-14 13:29:09 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do vetinari: Mam osobiste potwierdzenie od Pana Jackiewicza że nie jest jakkolwiek powiązany z tą stroną, tym bardziej w kwestii wydawania jakichkolwiek pozwoleń na użycie jego zdjęć
2025-04-04 10:32:24 (rok temu)
elot360
 
+2 głosów:2
do vetinari: Nadzieja matką głupich, mam parę jopków w rękawie więc szanse zawsze jakieś są. Natomiast podstawową rzeczą jaką możemy robić to nagłaśniać i piętnować. Rzeczy należy nazywać po imieniu, złodziei nazywać złodziejami i pamiętać że jeśli raz potrafili zachować się niegodziwie, zrobią to ponownie
2025-02-14 14:05:10 (rok temu)
Co to jest rząpie ?
2021-03-29 17:44:49 (5 lat temu)
mroczan
 
+3 głosów:3
do vetinari:
Rząpie to inaczej dno szybu.
2021-03-29 17:49:52 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Rząpie to chyba wgłębienie(dziura),w dolnej części szybu Opis obiektu jest, Eugeniusza.
2021-03-29 17:52:11 (5 lat temu)
do vetinari: Jak dla mnie i z mojej wiedzy, rząpie to zagłębienia w dnie, np. szybu, piwnicy, służące do odprowadzenia gromadzącej się wody. Rząpie powinny mieć delikatny spadek w jedną stronę, tak odprowadzać wodę, która spływa to zagłębienia w postaci zbiornika, skąd w dzisiejszych czasach najczęściej jest wybierana poprzez pompę elektryczną.
2021-03-29 17:57:12 (5 lat temu)
do vetinari: To jest ta część szybu poniżej ostatniego poziomu wydobywczego.
2021-03-29 20:03:53 (5 lat temu)
do mroczan: Aha...tak myślalem.Dziękuję, nielubilem to miejsce...straszylo tam.....naprawde ☺
2021-03-29 17:52:35 (5 lat temu)
do piotr brzezina : Dziękuję, juź mi podano odpowiedź. U nas tam byla pompa....i ja tam raz, niekdy i więcej razy w tygodniu schodzilem po grabinach i poppwalem wode...Dziwne miejsce....sam na sam...
2021-03-29 17:54:31 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Andrzej G: Delikatny spadek ☺ jak pięknie to brzmi...ja po tych grabinach zlazylem 30m....Tak jak pisalem, nielubilem to miejsce. Wilgotno, gorąco, pleśń...i czasami mialem wraźenie źe w tej wodzie podemną się coś rusza..minimalnie jakyś plezjozaur ☺☺☺albo Gollum ☺☺☺
2021-03-29 18:04:59 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Szyb VII
2022-08-13 06:14:14 (3 lata temu)
Zmnieniam status obiektu na wyburzanie....
2024-02-16 13:13:22 (2 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki, zapomniałem o tym :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2024-02-16 15:42:32 (2 lata temu)
do piotr brzezina : Ok, tylko jak zupelnie zlikwidują, niezapomni o zmianie statusu ☺☺☺
2024-02-16 16:51:50 (2 lata temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do vetinari: Mam nadzieję że mi przypomnisz, jesteś kupę lat młodszy, i masz lepszą pamięć.
2024-02-16 17:04:48 (2 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Dziękuję ☺☺☺
2024-02-16 17:25:17 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
29 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Linia kolejowa nr 676 Gliwice Sośnica - KWK Sośnica - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet