| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Wolności
1
1a
1b
25
2
10
12
20
22
30
27
39
32
44
46
62
64
72

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Wolności

Dawniej: Adolf Hitler Straße
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
luidor0
 
Sala kinowa po remoncie. Wcześniej po bokach wiele mniejszego ekranu były socrealistyczne malowidła ludzi pracy.
2013-01-19 00:19:54 (13 lat temu)
luidor0
 
+2 głosów:2
Wiele sadzonek tych drzew przeszło przez moje rece.
2013-01-18 00:21:25 (13 lat temu)
luidor0
 
+2 głosów:2
Brama przejściowa "tunel" skracający drogę mieszkańców ul.Majakowskiego do sklpów przy ulicy Wolności. Tędy przechodziłem do przedszkola.
2013-01-18 00:16:14 (13 lat temu)
do luidor0: Pamiętasz może bramę w ciągu ulicy Partyzantów? Słyszałem o niej, ale nie wiem w którym roku została wyburzona ta część budynku i dlaczego. Chodzi mi o to miejsce: (przerwa w bloku)
2013-01-18 21:24:43 (13 lat temu)
luidor0
 
+1 głosów:1
do Paweł Witon (pawelw1): Jasne, że pamiętam. Fajnie się tam wrzeszczało, bo echo oddawało. Była stosunkowo niska, a był czas, że autobusy i nie tylko jezdziły ulicą Partyzantów (Świerczewskiego) i Wolnośći ze względu na poszerzanie ul. Przyszowskiej. Początek lat 60-tych.
2013-01-18 23:37:57 (13 lat temu)
do luidor0: W takim razie mniej więcej jestem sobie nią w stanie wyobrazić. Ciekawe czy gdzieś zachowały się jakieś zdjęcia tego miejsca
2013-01-20 19:03:46 (13 lat temu)
WW
 
Rzetelne osiedle.
2013-01-15 10:51:54 (13 lat temu)
luidor0
 
+2 głosów:2
Tu w tym domu na pierwszym piętrze, na sklepem mięsnym, urodziłem się i mieszkałem 27 lat.
2013-01-15 06:36:44 (13 lat temu)
luidor0
 
To dziwne, mieszkałem w tym domu tyle lat, ale dopiero teraz zauważyłem, że różni się on od innych stojących w tej pierzeji ilością okien w ścianie szczytowej.
2013-03-24 10:04:16 (13 lat temu)
do luidor0: Co drugi budynek w tej pierzei ma taką liczbę okien.
2013-03-24 17:43:11 (13 lat temu)
pawulon
 
do Paweł Witon (pawelw1): Pierzeja – ciąg frontowych elewacji budynków ustawionych w szeregu po jednej stronie ulicy lub placu. Jednym słowem pierzei tu nie ma, bo widać tylko boczne elewacje ;)
2013-03-24 17:48:51 (13 lat temu)
luidor0
 
+1 głosów:1
do pawulon: Dzięki za sprostowanie. Przy okazji zwróciłem uwagę na ilość i rozmiar okien bocznych.Wygląda to tak,jakby budynki projektowane były pod indywidualne zamówienia.
2013-03-24 21:06:58 (13 lat temu)
Taka sama fontanna jak tu:

2010-11-11 11:17:39 (15 lat temu)
BTW - te bloki z lewej to są z lata 50-tych (a\'la Nowa Huta i tyskie osiedle B) czy z czasów III Rzeszy?
2010-11-11 11:18:49 (15 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Z czasów III Rzeszy. Tutaj: jest zdjęcie z budowy tego budynku po lewej.
2010-11-11 11:47:10 (15 lat temu)
WW
 
do Paweł Witon (pawelw1): Tak jest - budynek zatracił niestety dużo uroku wskutek wymiany okien.
2010-11-11 13:25:04 (15 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Hehe, ciekawe :))
2010-11-11 18:18:00 (15 lat temu)
luidor0
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Pamiętam jak działała i nie było tak łyso.ławki stały w otoczeniu krzewów.
2013-01-18 01:06:11 (13 lat temu)
do luidor0: Przydały by się zdjęcia z widokiem jak to kiedyś wyglądało. Obecna rada osiedlowa walczy, aby ten teren odnowić aby znowu pełnił swoje wcześniejsze funkcje.
2013-01-18 21:20:49 (13 lat temu)
W Berlinie mają też ulicę Marksa. Pomnik też. I Engelsa. Kwiatki świeże nawet tam widziałem. A wszystko w samiusieńkim centrum miasta.
2011-08-08 21:12:51 (14 lat temu)
luidor0
 
W 1964 roku pod "nadzorem" starszych, tj.Pana Owczarka i pana Rychlika, młodzież czyli my zrobiliśmy w tym miejscu boisko do siatkówki.
2013-01-18 00:09:01 (13 lat temu)
Co teraz w nim jest? Szkoła, biura? W opisie obiektu nie znalazłem informacji na ten temat.
2013-10-24 20:33:46 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Wszystko i nic ;-) Spora część powierzchni jest nie wykorzystywana. Może nawet większa część. Ale jeśli już, to głównie biura, jeden bank, fryzjer, dentysta no i póki co biblioteka (ale zostanie przeniesiona do Łabędzia po jego otwarciu).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2013-10-24 20:44:44 (12 lat temu)
2014-10-21 21:23:24 (11 lat temu)
do Miroslaw2: To jest Dom Kultury w Łabędach.
2014-10-21 21:24:27 (11 lat temu)
do Miroslaw2: Bardzo dziękuje już poprawione.
2014-10-21 21:27:40 (11 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Bardzo dziękuje już poprawione.
2014-10-21 21:27:58 (11 lat temu)
Piotr K
 
Jeżeli ktoś na tym zdjęciu rozpoznaje swoich bliskich, proszę o kontakt. :)
2016-04-14 14:01:24 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
14 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Ulica Wolności - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet