| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat słupski
Najbliższe atrakcje turystyczne
Wieża widokowa nad jeziorem Łebsko
6601
m
Kluki
Muzeum wsi słowińskiej
7332
m
Kluki
Wydma Łącka
0.1
km
Ośrodek Szkolno - Wychowawczy
0.2
km
Damnica
Wydma Czołpińska
0.2
km
Czołpino

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pałac

Atrakcja turystyczna
Zbudowano: XIX w.
Zabytek: A-248 z 1.07.1987

 Pierwsze wzmianki o Główczycach w źródłach pisanych pochodzą z XIII wieku. Od drugiej połowy wieku XV do 1945 roku dobra główczyńskie stanowiły nieprzerwanie własność rodu Puttkamerów.  Ostatnim dziedzicem był Gerhard von Puttkamer. W okresie międzywojennym wieś Główczyce należała do najbardziej rozwiniętych i najlepiej prosperujących w całym powiecie. Puttkamerowie dbali o wszechstronny rozwój Główczyc, także o oświatę,  kulturę, tradycje i sport. Siedzibą rodu Puttkamerów był neogotycki pałac z połowy XIX wieku, rozbudowany w latach 1910 – 1911. Po II wojnie światowej pałac skonfiskowano i przeznaczono na biura, mieszkania, laboratorium i pomieszczenia socjalne PGR-u. W pałacu do lat 90-tych XX wieku zachowały się jeszcze niektóre elementy wystroju wnętrza, jak oryginalna XIX-wieczna stolarka drzwiowa, gzymsy, boazerie czy klatki schodowe, a także w pełni wyposażony XIX wieczny gabinet z herbami Puttkamerów. Niestety, w 1995 roku wybuchł pożar, który strawił i poważnie uszkodził zabytkowy obiekt. Obecnie budowla jest opuszczona. Pałac stoi w otoczeniu ogrodów i sadów, tylko pojedyncze, stare drzewa pamiętają okres świetności rezydencji i tych, co tu mieszkali.

Źródło https://magazynkaszuby.pl/atrakcje/glowczyce-palac-puttkamerow-historia-rodu-zawarta-herbach/

Przemek(NR)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
do Tomasz Górny (Nemo5576): Może ktoś tam dotrze z aparatem
2020-03-25 16:32:58 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Oj, teraz to już chyba niemożliwe i na dodatek daleko.
2020-03-25 16:35:35 (6 lat temu)
mamik
 
do ZPKSoft: Nie tak daleko ;-) Dorzuciłem kilka aktualnych ujęć.
2020-08-12 15:16:00 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet