| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Góry Izerskie

Dawniej: Isergebirge
Góry Izerskie (czes. Jizerské hory, niem. Isergebirge) – pasmo górskie w Sudetach Zachodnich, na terenie Czech i Polski. Od zachodu zamknięte Bramą Łużycką, od Karkonoszy oddzielone Przełęczą Szklarską. Na północy przechodzi w Pogórze Izerskie. Tworzy je szereg grzbietów górskich o przebiegu północny zachód – południowy wschód; najważniejsze z nich to: w części polskiej: Grzbiet Kamienicki (Kamienica – 974 m n.p.m.), Wysoki Grzbiet (Wysoka Kopa – 1126 m n.p.m. – najwyższe wzniesienie Gór Izerskich) oba grzbiety łączy wododział Kwisy i Małej Kamiennej Rozdroże Izerskie; w części czeskiej: Střední jizerský hřeben (Jelení stráň – 1018 m n.p.m.), Vlašský hřeben (Černý Vrch – 1024 m n.p.m.), Desenský hřeben i Hejnický hřeben (Izera
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1213następna
da signa
 
+1 głosów:1
Kapliczka "grała" w filmie 1:02:20
2026-05-17 21:30:01 (miesiąc temu)
Tado
 
+3 głosów:3
Nowe barierki nie przetrwają 1/10 czasu dawnych - zabytkowych >
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-12-10 23:40:20 (6 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
Schronisko "Na Stoku Izerskim"
2025-09-14 12:00:12 (9 miesięcy temu)
4elza
 
do ZPKSoft: Dziękuję.
2025-09-14 12:04:09 (9 miesięcy temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Utworzyłem i dodałem obiekt "Góra Św. Anny" - Pogórze Izerskie- którą widać na zdjęciu i gdzie się znajduje.
2025-11-12 09:47:28 (7 miesięcy temu)
Otwarta? Jak byłem rok temu to wykańczali ale pogodę miałem lepszą - piździało i było ze 13 stopni ale przynajmniej było ładnie widać okolicę :)
2025-12-30 23:59:34 (5 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Wiem, że mgła, warunki kiepskie, etc., ale skoro mamy np takie:

to powyższe jest potrzebne?...
2025-12-31 06:34:52 (5 miesięcy temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: W wakacje była otwarta.
2025-12-31 00:27:11 (5 miesięcy temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Nie wiem :-) Wkoło poogradzane, więc nie mogłem nawet na górę wejść. Inna sprawa, że czasu też zbytnio nie było – PLK do spółki z KD mi taką niespodziankę zafundowały, że miałem coś 3 godziny opóźnienia i musiałem ostatnim pociągiem ze Szklarskiej wracać, dobrze, że nie na styk.
2025-12-31 06:09:12 (5 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+3 głosów:3
do 4elza: Nie wiem po raz który na FP wraca temat jakości wrzucanych zdjęć, zwłaszcza przez stałych użytkowników, którym chyba szczególnie powinno zależeć na zachowaniu jakichś minimalnych standardów i od których można wymagać więcej w tym zakresie. Mówimy oczywiście o zdjęciach autorskich wykonanych w ostatnich kilku latach, których zawartość nie nosi jeszcze przymiotu niepowtarzalnego. Czy naprawdę trzeba wrzucać wszystko jak leci? Rozumiem, mgła - czasem warto rejestrować obiekt i przy takim zjawisku, ale w tym przypadku to chyba jednak nie o to chodziło, bo obiekt w zasadzie jest widoczny - dwa przypadkowe kadry z wycieczki, dodatkowo mocno zniekształcone. Dodatkowo w tym drugim zdjęciu z serii - brak minimalnej dbałości o kadr i przycięta tablica etc. - znam to miejsce, zrobiłem tam trochę zdjęć i wiem, że lepsze kadry są możliwe.
2026-01-22 02:51:54 (5 miesięcy temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Żeby nie być gołosłownym wrzuciłem dwa podobne kadry do obiektu. i - życzę Wszystkim i sobie więcej staranności i selektywności przy wrzucaniu zdjęć.
2026-01-23 09:44:21 (5 miesięcy temu)
Zastanawiam się od kiedy znajdują się w tym miejscu kapliczka I i głaz pamiątkowy. Na geoportalu z 2009 r nie widać żadnego z tych obiektów, ale może to kwestia jakości zdjęć.
2026-05-17 18:35:21 (miesiąc temu)
polskup
 
+2 głosów:2
Taki kamień, do dalszej analizy inskrypcji w domu, dobrze jest polać wodą i sfocić pod różnymi kątami :) Ponieważ nie widzę "Hier ruht in Gott" ani nic o umieraniu i Niebie, to raczej nagrobek to nie jest.
2026-05-17 20:16:20 (miesiąc temu)
polskup
 
+2 głosów:2
Dobra, mamy to. Mam taki podły charakter, że muszę w coś zwątpić, żeby zmienić podejście i już na spokojnie osiągnąć zamierzony efekt. Treść tej inskrypcji to prawdopodobnie:
Errichtet zur Ehre Gottes
von der ??? Frau Hedwig Scholz,
Ehefrau des verstorbenen
Bauergutsbesitzers
Franz Scholz,
allhier im Jahre 1865.

Wzniesiono na chwałę Boga
przez ??? panią Hedwig Scholz,
żonę zmarłego właściciela
gospodarstwa
Franza Scholza,
tutaj, w roku 1865.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-05-17 20:40:22 (miesiąc temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do polskup: Brawo!!! Dziękuję :)
2026-05-17 20:44:36 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: Brakuje jednego słowa. Chciałoby być "verwitweten" czyli "owdowała", ale nie pasują mi jakoś wszystkie literki, a inne słowo nie wpada do głowy.
2026-05-17 20:49:53 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do polskup: Może "rozżaloną " ?
2026-05-17 20:55:05 (miesiąc temu)
polskup
 
do da signa: „Trau­ernd” - optycznie nie pasuje do naszej zabawy w wisielca: ver__ittn. Kropka na końcu wyrazu to może być sygnał skrócenia słowa (np. kamieniarz się zreflektował, że mu miejsca nie styknie - historia zna takie przypadki :)
2026-05-17 21:02:26 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do polskup: Tłumacz google podpowiedział mi " verbittert" . W drugą stronę tłumacząc wychodzi - rozgoryczona.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2026-05-17 21:19:01 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: Verbittert oznacza bardziej zgorzknienie, nie smutek, a co najgorsze optycznie w ogóle nie pasuje.
2026-05-17 21:29:38 (miesiąc temu)
Ismena
 
+3 głosów:3
do polskup: "verwittn." to dawna, skrócona forma od "verwitwet" (owdowiały/a lub wdowa po ... )
2026-05-17 22:11:34 (miesiąc temu)
polskup
 
do Ismena: Serdeczne dzięki!
2026-05-18 06:58:07 (miesiąc temu)
Czy ktoś potrafi to przetłumaczyć ?
2026-05-17 18:40:13 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
To jeszcze wrzucę oryginalną inskrypcję w wersji czytelniejszej. Może ktoś mnie poprawi.
„Ich lebte still und starb für euch alle.
Kommet alle her zu Mir, ich will euch erquicken.
Ich kann, ich will, ich werde euch selig machen”.
2026-05-17 20:24:44 (miesiąc temu)
polskup
 
+3 głosów:3
do da signa: Bitte :)
Żyłem w pokorze i umarłem za was wszystkich.
Przyjdźcie wszyscy do Mnie, a pokrzepię was.
Mogę, chcę i uczynię was błogosławionymi.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literka
2026-05-17 20:00:06 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do polskup: Cudnie, to może jeszcze tutaj ?
2026-05-17 20:05:31 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: Podjąłem heroiczną próbę :) Mierne wnioski pod zdjęciem.
2026-05-17 20:21:47 (miesiąc temu)
Proszę o podpowiedź jak przypisać to zdjęcie.
2026-05-17 19:07:26 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do da signa: Załóż obiekt "Widoki z góry Św. Anny"
2026-05-17 19:16:43 (miesiąc temu)
do da signa: No i moźe dodać ten znacznik widoku. Teraz się z tymy znacznikami pobawilen wlaśnie na podobnych zdjięciach z terenu.
2026-05-17 19:26:32 (miesiąc temu)
do ZPKSoft: Obiekt założony, ale bardziej chodziło mi o zaznaczenie jakiegoś szczytu na horyzoncie znacznikiem.
2026-05-17 19:35:07 (miesiąc temu)
fantom
 
do da signa: Z lewej jest Śnieżka, a w prawo cała reszta Karkonoszy
2026-05-17 19:40:16 (miesiąc temu)
do fantom: Dzięki :)
2026-05-17 19:43:44 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
Załóż obiekt przełęczy Łącznik.
2026-06-26 10:22:43 (2 dni temu)
Pokaż na mapie
129 Dyskusji (ostatnia 2 dni temu)
Góry Izerskie - obiekty i wydarzenia
1066m STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet