| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dzielnica Sucha Średnia (Prostřední Suchá)
Obiekty w okolicy
Robotnicza 543
532
m
Hawierzów (Havířov)
Przystanek osobowy Hawierzów Sucha...
746
m
Hawierzów (Havířov)
Stara 2
781
m
Hawierzów (Havířov)
Pocztowa 2
916
m
Hawierzów (Havířov)
Zakład mięsny Karoła Kotuły
991
m
Hawierzów (Havířov)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Sucha Średnia (Prostřední Suchá)

Dawniej: Mittel Suchau

Sucha Średnia (czes. Prostřední Suchá, niem. Mittel Suchau) – część miasta Hawierzowa w kraju morawsko-śląskim, w powiecie Karwina w Czechach. Jest to także gmina katastralna o powierzchni 595,63 ha, położona w północno-wschodniej części miasta. W 2010 liczba mieszkańców wynosiła 5,169, zaś w 2010 odnotowano 1020 adresów
Sucha Średnia wyodrębniła się z Suchej Dolnej i Suchej Górnej.

Według austriackiego spisu ludności z 1910 roku Sucha Średnia miała 3052 mieszkańców, z czego 3013 było zameldowanych na stałe, 1666 (55,3%) było polsko-, 1289 (42,8%) czesko-, 55 (1,8%) niemiecko- a 3 (0,1%) innojęzycznymi, 1872 (61,3%) było katolikami, 1145 (37,5%) ewangelikami, 19 (0,6%) wyznawcami judaizmu a 16 (0,5%) innej religii lub wyznania.

Po podziale Śląska Cieszyńskiego w 1920 miejscowość stała się częścią Czechosłowacji, zaś w październiku 1938 została wraz z Zaolziem zaanektowana przez Polskę, a w II wojnie światowej przez nazistowskie Niemcy. Po wojnie przywrócona Czechosłowacji.
Źródlo https://pl.wikipedia.org/wiki/Sucha_%C5%9Arednia

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
Pierwotne dwujęzyczne napisy zostały z pomnika po II wś. usunięte. Ponadto niektóre nazwiska na dwóch tablicach tradycyjnie sczeszczono.
2019-02-19 18:43:49 (7 lat temu)
do czesil: I wice wersa, wystarczy otworzyć Glós Ludu ☺☺
2019-02-20 06:42:10 (7 lat temu)
Na zdjieciu sa widoczne dwie perelky historyczne, jednoska elektryczna 451/051 tz "Žabotlam" Gebaźaby albo Mordaropuchy

Jednoska byla dopiero w 2018r. wycowana z linii kolejowych.
i po prawej nieistniajacy zbiornik gazu, w Hawierzowie, zlikwidowany na poczatku lat 90tych XXwieku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2019-03-10 18:18:41 (7 lat temu)
vigo
 
2019-03-10 19:58:27 (7 lat temu)
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-03-10 19:18:41 (7 lat temu)
do Tommy tricker: Byly to czasy, kiedy ludzie podruźowaly prawie tylko i wylacznie albo autobusami albo pociagami, samochodów nie bylo. Obecnie jest ta jednoska zastapiona nowa, dwupietrowa jednoska. Ostatnie lata ta jednoska jedzila tylko po liniach naokolo Pragy.
2019-03-10 19:26:59 (7 lat temu)
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-03-11 13:29:42 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Dodalem znaczniky ☺
2023-02-18 17:27:38 (3 lata temu)
Ewi, czy jest moźliwe źe by ktoś grzebal w tym zdjięciu ?
2022-04-11 13:10:57 (4 lata temu)
do vetinari: Rafał Tylenda w ten sposób podmienia swoje zdjęcia, może się pomylił?
2022-04-11 13:16:22 (4 lata temu)
do da signa: piętnastokrotna pomyłka? celowo ktoś to robi...
2022-04-11 13:46:18 (4 lata temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Jak to pisałam, to sądziłam, że to tylko jedno zdjęcie. to ewidentny sabotaż.
2022-04-11 13:56:25 (4 lata temu)
do da signa: 5 minut roboty i zdjęcia wróciły.

Kilka lat temu kolega z którym pracowałem powiedział mi że jego znajomy ma kolegę który jest z Górnego Śląska i ma konto administratora na FP i kiedy dostaje od innych znajomych "cynk" żeby usunąć po cichu jakieś stare zdjęcie bo np. ktoś kupił podobną pocztówkę na aukcji - to on to robi. Po tych kilku latach okazało się, że mogłem wytypować złą osobę.
2022-04-11 21:56:34 (4 lata temu)
do Neo[EZN]: Źartujesz.....To chyba powienieneś napisać na forum...tutaj usunąl zdjięcie z ŚBC, i mnie to wlaśnie zdziwilo........to przypadkowo się wydal ?
2022-04-11 22:19:11 (4 lata temu)
Dodalem znaczniky. Nistety, do tej pory nieznalazlem informacjie kdzie się znajdowal ten Dworzec kolejowy w Suchej....
2022-05-22 08:58:23 (4 lata temu)
Wydaje mi się że dworzec był w rejonie, gdzie obecnie Lazecka przechodzi przez tory
2022-05-23 09:27:29 (4 lata temu)
do tatranclimber: Wlaśnie to jest ten problem, ja naprz. mam informacjie źe się znajdowal przy tej bocznicy na KWK Sucha. Ale tylko ustną, nic co moźna potwierdzić....
2022-05-23 09:32:16 (4 lata temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
do vetinari: Mapa III voj. mapovani i ortofotomapa 50 leta MSK wskazuje mi właśnie tam (zast)
2022-05-23 22:54:02 (4 lata temu)
do tatranclimber: No, to juź jest argument. Dodaje znacznik...dziękuję, zawsze na tą mape zapominam.
2022-05-23 23:14:12 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do tatranclimber: Tajemnica budynku Dworca kolejowego w Suchej rozwiązana,
2023-02-18 17:20:14 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Dzielnica Sucha Średnia (Prostřední Suchá) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet