| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Wraki okrętów
Najbliższe atrakcje turystyczne
Wraki okrętów
78
m
Hel
Wrak ORP Grom II
134
m
Hel
Niemiecki schron przeciwlotniczy T...
717
m
Hel
Schron (magazyn) amunicyjny
1721
m
Hel
22 Bateria Przeciwlotnicza
1731
m
Hel

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wrak ORP Wicher II

Obiekt istnieje częściowo
Atrakcja turystyczna

Wicher II został zbudowany w stoczni im. A. Żdanowa w Leningradzie. Do służby ZSRR wszedł w styczniu 1951 roku pod nazwą „Skoryj”. W 1958 roku został przekazany Polskiej Marynarce Wojennej – najpierw był dzierżawiony, a w 1965 roku – kupiony. Wchodził w skład 7 Dywizjonu Niszczycieli na Oksywiu.  Od 1970 roku stał się bazą pływającą dla 9. Flotylli Obrony Wybrzeża na Helu. Pod koniec 1974 roku został wycofany ze służby.

https://proszewycieczki.wordpress.com/2020/10/24/hel-wraki-okretow/

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Desperado
 
+1 głosów:1
A już myslałem, że to ten obiecany prom.
2021-09-04 14:46:50 (4 lata temu)
legion
 
+1 głosów:1
Spod pokładu fotopolanin na stażu praktykuje focenie - widać tylko dłonie i aparat :)))
2021-09-04 10:23:47 (4 lata temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Ładna kompozycja.
2021-09-04 20:40:43 (4 lata temu)
legion
 
+1 głosów:1
do da signa: To natura zgotowała ludziom ten widok :)))
2021-09-04 23:39:37 (4 lata temu)
legion
 
+2 głosów:2
Wrak niszczyciela ORP Wicher II jest często mylony z przedwojennym naszym okrętem ORP Wicher, który został zatopiony przez Niemców w helskim porcie 3 września 1939 roku. ORP Wicher leży całkowicie pod wodą i jest dostępny tyko dla płetwonurków.
2021-09-04 10:10:20 (4 lata temu)
legion
 
+2 głosów:2
Z Wichrem wiąże się ciekawa historia z czasów jego budowy w leningradzkiej stoczni im. A. Żdanowa. W dokumentacji technicznej nie widnieje nazwisko żadnego mężczyzny - okręt został zbudowany wyłącznie przez kobiety.
2021-09-08 11:42:00 (4 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
A to zdjęcie chyba powinno być dopisane do kategorii "Fotopolanie w akcji" :)
2021-09-15 19:09:54 (4 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do legion: Sam się ok.10 lat temu nabrałem, kiedy sprytny helski przedsiębiorca oferował, że w ramach rejsu kutrem pokaże mi wrak niszczyciela "Wicher" :D
2021-09-15 19:09:09 (4 lata temu)
do Pomuchelskopp: Pokazał Ci wrak niszczyciela "Wicher" - zapomniał tylko dodać, że to nie "ten" wrak :) Ważne aby turysta był zadowolony :))) Jak to mówią - "Będzie Pan zadowolony" :-)
2021-09-18 22:49:04 (4 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Ciekawe.
2021-09-07 09:30:00 (4 lata temu)
legion
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Wraki zostały już mocno zniszczone przez czynniki atmosferyczne i wody zatoki. Warto zobaczyć je na żywo - z każdym kolejnym sztormem jest ich bowiem coraz mniej.
2021-09-08 11:48:50 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Kadłub wraku niszczyciela ORP Wicher II.
Wrak niszczyciela ORP Wicher II.
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
2021
-
2021
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet