| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat pucki
Hel
Obiekty w okolicy
Goplana
450
m
Jastarnia
Willa "Muszelka"
504
m
Jurata
Dom Wczasowy Czajka
590
m
Jurata
Apartament Słoneczny
614
m
Jurata
Molo AMW Rewita
648
m
Jurata

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rewita Jurata

Dawniej: Wojskowy Zespół Wypoczynkowy "Jantar"
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
To z pewnością nie jest Dom Zdrojowy w Jastarni. Może Jurata?
2023-07-15 18:22:17 (2 lata temu)
Wydaje mi się, że to nie :Korab".
2023-11-23 20:57:55 (2 lata temu)
MaW
 
+1 głosów:1
Tutaj pocztówka z tym obiektem, z podpisem Jurata WDW

Myślę, że półwysep jest tu raczej pewny. Strzelałbym, że to faktycznie Jurata, jakiś nieistniejący obecnie obiekt tamtejszego Wojskowego Zespołu Wypoczynkowego, być może zastąpiony nowszą konstrukcją.
2023-12-25 21:24:58 (2 lata temu)
Jastarnia Dom Zdrojowy ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2023-12-26 13:26:40 (2 lata temu)
Strasznie trudne w identyfikacji. Na stronie NAC są 3 serie z tej wycieczki: , , dodatkowo poszperałem trochę i znalazłem to: . Żadna z tych stron nie zdradza lokalizacji tego budynku :) Obstawiam Juratę ale może to też być Jastarnia jak i miejsce między Juratą a Helem - dzisiejszy ośrodek wypoczynkowy dla Prezydentów. Jedyny punkt zaczepienia to torpedowania ale to lokalizacji nie zdradzi
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Zły link z NAC
2024-02-11 18:29:05 (2 lata temu)
Krzyś_
 
Na te domki, z których jeden jest widoczny na zdjęciu 5:

gdzieś trafiłem kilkanaście dni temu. Tu też je widać:

Przypomnę sobie.
2024-02-11 21:01:53 (2 lata temu)
Woj11
 
do Desperado: A nie będzie to Jastarnia?
2023-11-23 21:11:48 (2 lata temu)
do Woj11: Być może. "Lido", według NAC, też miało być w Sopocie.
2023-11-23 21:13:07 (2 lata temu)
Woj11
 
2023-11-23 21:14:15 (2 lata temu)
do Woj11: Tu komentarz do tej pocztówki
2023-11-23 21:17:28 (2 lata temu)
Woj11
 
do Desperado: Ok. Szperam dalej
2023-11-23 21:21:49 (2 lata temu)
do Woj11: Nie twierdzę, że nyskodolniak ma rację ale DZ w Jastarni to faktycznie nie jest :)
2023-11-23 21:27:28 (2 lata temu)
MaW
 
do MaW: Chociaż zauważyłem jeszcze, że na zalinkowanym przeze mnie zdjęciu budynek posiada jeszcze parterową przybudówkę, wykraczającą poza bryłę widoczną na innych zdjęciach na długość 4 okien. Być może jest to najpóźniejsze ze znanych zdjęć. Albo najwcześniejsze. Sam znaczek pocztowy wskazuje na lata 60 (chociaż nie wiem, jak długo był on w obiegu).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: additional info
2023-12-26 11:13:09 (2 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: No niestety, to nie jest dom zdrojowy w Jastarni
2023-12-26 13:33:00 (2 lata temu)
fantom
 
do Kineskop: Jest też inny punkt zaczepienia. Na dwóch zdjęciach z tej serii widać w oddali kościół Nawiedzenia NMP w Jastarni.


Więc fotka między Juratą a Jastarnią.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2024-02-11 18:33:40 (2 lata temu)
do fantom: Ten kościół ?. Mieszkam dość blisko tych miejscowości, kiedyś często tam jeździłem i jakoś sam nie mogę tego skojarzyć
2024-02-11 18:44:13 (2 lata temu)
fantom
 
do Kineskop: Nie wiadomo tylko czy fotka z czterema osobami i kościołem w Jastarni w tle, była zrobiona w pobliżu owego niezidentyfikowanego domu wczasowego. Bo była zrobiona na końcu Jastarni, gdzieś w okolicy dzisiejszego Posejdona.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literyy
2024-02-11 18:51:32 (2 lata temu)
do fantom: No właśnie, to tylko niestety utrudnia zlokalizowanie budynku :)
2024-02-11 19:05:17 (2 lata temu)
fantom
 
do Kineskop: Natomiast to zdjęcie było na pewno zrobione przed domem wczasowym - widać te same schody, pomost, wiatę na kajaki i umocniony brzeg:

I w tle pustkowie i las, i żadnej Jastarni w pobliżu ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-02-11 19:14:36 (2 lata temu)
fantom
 
do Kineskop: I torpedownia widoczna zdecydowanie z prawej względem pomostu:

A to by oznaczało że należy szukać domu wczasowego między Juratą a Helem. Gdzieś w okolicy obecnej rezydencji Prezydenta RP , na przykład.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-02-11 19:23:11 (2 lata temu)
do fantom: A być powinna :) Coś tam majaczy w tle ale tylko majaczy i to słabo. Teraz dopiero zauważyłem płot odgradzający przejście brzegiem. Może to jednak ówczesna Rezydencja Prezydenta RP na Mierzei Helskiej czyli dzisiejszy teren pomiędzy Juratą i Helem
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2024-02-11 19:28:55 (2 lata temu)
fantom
 
do Kineskop: Rezydencja Prezydenta powstała w latach 60-tych. Możliwe że wcześniej stał w tym miejscu ten wojskowy dom wczasowy.
2024-02-11 19:36:36 (2 lata temu)
do Kineskop: Odpisywałem na twój post z 19:14:36 nie czytając tego z 19:23:11 - chyba przeglądarka mi się mi się sama nie odświeża. Wygląda na to że, co do lokalizacji się zgadzamy
2024-02-11 19:47:23 (2 lata temu)
fantom
 
do Kineskop: Tak więc torpedownia wystawiona na sprzedaż, pomogła ustalić lokalizację domu wczasowego :)
2024-02-11 19:49:42 (2 lata temu)
Krzyś_
 
do Krzyś_: To chyba te same:

Piszą, że Ośrodek Czajka.
2024-02-11 21:06:16 (2 lata temu)
Krzyś_
 
do Krzyś_: Po drzewach poznać, że te same :-)
2024-02-11 21:06:51 (2 lata temu)
do Krzyś_: Domki bardzo podobne do tego : Jako dziecko pamiętam, że poza granicą wojskowego ośrodka kawałek dalej podobno były domki dla generalicji. To były lata 60-te. Chociaż układ zabudowań jest bardzo podobny do ówczesnego WDW Jurata. Jeśli zdjęcie jest z lat 50-tych to by pasowało, brakuje jedynie budki ratownika/wypozyczalni kajaków i platformy na kajaki.
2024-02-11 21:34:31 (2 lata temu)
Krzyś_
 
do Marek Kuliński: Wąskie paski nad oknami takie same, zdjęcie byłoby z drugiej strony.
2024-02-11 21:48:17 (2 lata temu)
do Krzyś_: Znalazłem w swoim archiwum, to wygląda na ten budynek :
2024-02-11 22:23:38 (2 lata temu)
Krzyś_
 
do Marek Kuliński: Tak, to ten - od strony Helu.
2024-02-11 22:32:09 (2 lata temu)
Krzyś_
 
do Krzyś_: Tylko temu obiektowi trzeba chyba zmienić znacznik - z punktowego na obszarowy.
2024-02-11 22:33:43 (2 lata temu)
fantom
 
do Krzyś_:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: nieaktualny
2024-02-13 21:37:08 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet