| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - al. Niepodległości
618
625
632
636a
640
640a
643
645B
Więcej (99)
Obiekty w okolicy
Niepodległości 783
16
m
Sopot
Niepodległości 777
39
m
Sopot
Niepodległości 787
42
m
Sopot
Bohaterów Monte Cassino 4
48
m
Sopot
Niepodległości 780
65
m
Sopot

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dwór Hiszpański

Zbudowano: 2 poł. XVI w.
Zabytek: nr rej. 858 z 04.12.1981
Parterowa kondygnacja Dworu Hiszpańskiego jest jedynym reliktem patrycjuszowskiego budownictwa z XVII wieku w Sopocie .Posiadał piękną oprawę parkową i wielką aleję biegnącą wzdłuż drogi gdańskiej. Aleję wycięto w 1820 r. w związku z budowa szosy łączącej Berlin z Gdańskiem. Dwór został spalony w 1734 r. przez wojska Saskie i Kozackie. Po spaleniu, w r. 1740 został wydzierżawiony przez szlachecką rodzinę Rexinów i odbudowany na dawnym istniejącym przyziemiu według konstrukcji szkieletowej. W roku 1756 został odstąpiony hrabiemu Przybendowskiemu. Od czasów rozbiorów dwór przeszedł w ręce pruskie, a d ok. 1850 r. był siedzibą poczty sopockiej. Jak pisze F. Mamuszka, urząd pocztowy funkcjonował do 1871 r. po czym przeniesiono go w pobliże dworca kolejowego,
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
lestat
 
+1 głosów:1
Tej budki nie pamiętam . Ciekawe czy to warzywniak czy regularna budka z piwem ?

Najbardziej kultowa budka z piwem w mojej dzielnicy była koło "Morskiego Oka" kilkadziesiat metrów od dzisiejszego Harnasia .

A tak bajdełejem - zdjęcie takiej budki z piwem , zdjęcie chatki Baby Jagi z Abrahama , stawku przed liceum nr II - jak kto był z Sopotu to sobie zdjęcia na molo robił ;((((( a tamtych miejsc nie .

2016-07-12 16:42:00 (9 lat temu)
To budka "Przodownika", to i piwko w niej było ;). Następna stała na kolejnym przystanku przy Goyki.
2016-07-13 12:51:51 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 9 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet