| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Najbliższe obiekty nieistniejące
Hotel Continental
26
m
Gdańsk
Podwale Grodzkie 10
26
m
Gdańsk
UT Lichtspiele
110
m
Gdańsk
UFA Palast
160
m
Gdańsk
Kolumna wojenna
180
m
Gdańsk

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Podwale Grodzkie 9

Obiekt obecnie nie istnieje
Inwestor: Carl Bodenburg (1 inwestycja)
Zbudowano: 1899
Zlikwidowano: 1964
Dawniej: Hotel Reichs-Hof; Grand-Hotel Reichshof
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
No i kilka lat później wyburzono to co widać, oprócz budynku z prawej strony czyli "Krewetki".
2015-06-09 20:49:08 (11 lat temu)
Tu mamy też Tramwaje w Gdańsku.
2015-06-10 08:47:28 (11 lat temu)
tang
 
Jak zwykle prośba do sokolich oczu o rozszyfrowanie numerów wagonów. Oczywiście nie ma wątpliwości, że druga doczepa to 1427. Środkowa to według mnie 1447 (mniej prawdopodobna, ale możliwa 1445), a silnik to chyba 1085?
Co do roku, to uważam, że nieco wcześniej. Budowa tunelu i przebudowa ulicy oraz związane z tym położenie asfaltu zaczęły się w roku 1964. Jeśli silnik jest rzeczywiście 1085, to nie może to jednak być wcześniej niż 1962.
2016-12-14 15:16:43 (9 lat temu)
tang
 
A więc, co Ty na to KC?
2016-12-15 23:32:33 (9 lat temu)
tang
 
Książka Tramwajem przez Gdańsk znów okazuje się bardzo pomocna w zawężeniu terminu. W oknie drugiej doczepy ND nr 1427 widać tablicę "Pojazd bez obsługi". Wagony samoobsługowe pojawiły sie w Gdańsku 1 lutego 1962. Natomiast 30 listopada 1964 oddano do użytku Węzeł Piastowski, a to oznaczało już asfalt na Podwalu Grodzkim, którego na zdjęciu jeszcze nie ma.
2016-12-21 14:15:00 (9 lat temu)
do † Yanek: Taki ładny budynek pod kilof? Źle sie działo zakomuny...
BTW - czemu budynek zwano "Krewetką"? Sklep Centrali Rybnej tam był?
2015-06-10 09:00:18 (11 lat temu)
grgrz
 
do Jarosław Dubowski: W części pomieszczeń po gazecie Danziger Vorposten zorganizowano po wojnie bar i sklep zakładów rybnych ,tak wyczytałem ,czyli blisko byłeś bo pewnie zakłady do centrali należały :).
2015-06-10 11:02:44 (11 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Dokładnie, tak jak napisał "grgrz" w budynku po d redakcji Danziger Vorposten, mieścił się sklep firmowy oraz bar Centrali Rybnej a całość zwała się "Krewetką".
Podobny sklep oraz bar był w Gdyni na 10 Lutego i ten z kolei zwał się "Aloza".
2015-06-10 14:20:53 (11 lat temu)
do tang: Nie posiadam sokolego wzroku, ale może trzeba zapytać KC? jest możliwe, że on posiada plik z tym zdjęciem w większej rozdzielczości niż jest na FP
2016-12-15 08:32:34 (9 lat temu)
† KC
 
do tang: Sprawdzilem lecz niestety to wszystko co mam :(
2016-12-16 00:29:52 (9 lat temu)
grgrz
 
do tang: To wygląda na początek TV w Gdańsku ( las anten) czyli ten 62 bardzo możliwy.
2016-12-20 15:52:30 (9 lat temu)
fralat
 
Czy to miejsce jest wg starej numeracji ulic, czy obecnej. Nie umiałem określić daty tej widokówki. Z tego co widzę była to kawiarnia z cukiernią hotelową, czy tak? Mam taką widokówkę w zbiorach i chciałbym wiedzieć coś więcej. Jeżeli można, to proszę!
2016-01-16 20:33:20 (10 lat temu)
Wprawdzie jest już ta widokówka: i to w dużo lepszej jakości, ale jakby właściciel inny, dlatego też zdecydowałem się na wrzucenie tej odmiany.
2018-02-04 18:05:15 (8 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Ruiny hotelu Reichshof z prawej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2022-09-14 18:37:53 (3 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
I tu też ruiny hotelu Reichshof.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2022-09-14 19:35:57 (3 lata temu)
Woj11
 
2023-07-30 20:47:33 (2 lata temu)
max
 
+3 głosów:3
A mnie to wyglądało na Podwale Grodzkie, gdzieś naprzeciw dworca. Ale to tylko wrażenie.
2023-07-30 20:53:10 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Oczywiście że Podwale (Stadtgraben), w lewo wylot Karmelickiej, w prawo perspektywa Elżbietańskiej
2023-07-30 21:00:18 (2 lata temu)
fantom
 
+3 głosów:3
2023-07-30 21:00:39 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do fantom: Tu lepiej to widać
2023-07-30 21:05:42 (2 lata temu)
Pomuchelskopp
 
+2 głosów:2
Podwale Grodzkie 9
2023-12-01 12:29:19 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet