| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (10)
Obiekty w okolicy
Gwarna 21
25
m
Wrocław
Gwarna 21
25
m
Wrocław
Schron Obrony Cywilnej
38
m
Wrocław
Gwarna 19
41
m
Wrocław
Kwiaciarnia MiRosa
46
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mamik
 
W tej kamienicy będzie działał Hotel Marshal. Otwarcie już wkrótce
2011-05-24 22:54:17 (15 lat temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Wszystkie taksówki bez kogutów na dachu - najpóźniej 1964.
2024-09-18 15:49:58 (rok temu)
Danuta B.
 
+4 głosów:4
Żeby dać pożywkę fotopolskim plotkom, powiem, że stałam za plecami Neona, kiedy robił tu zdjęcia:). Trzeba było kombinować, by nie załapać się w któreś z luster.
2012-10-03 18:30:24 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Błąd, wyświetla się inne zdjęcie. Właściwie jest tylko w starym szablonie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dop.
2013-10-13 18:44:35 (12 lat temu)
do Danuta B.: Już jest w porządku.
2013-10-13 19:07:33 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Cosik innego się wyświetla. Zgłaszam błąd.
2013-10-13 18:43:39 (12 lat temu)
† ☻
 
Już po hotelu
2013-01-13 23:16:31 (13 lat temu)
do † ☻: Wyprowadzili się?
2013-01-14 01:43:22 (13 lat temu)
† ☻
 
2013-01-14 09:20:58 (13 lat temu)
† Festung
 
+4 głosów:4
O rany boskie, odmłodniałem o 40 i parę lat!
2013-04-16 23:21:14 (13 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+4 głosów:4
Bar Turystyczny, zapach i smak...
2013-04-17 00:50:41 (13 lat temu)
czarek
 
+1 głosów:1
A slkep ORIENT po schodkach, zawsze tam zachodziłem i szukałem ciekawostek ze wschodu . Tutaj kupiłem ojcu na imieniny prawdziwe kubańskie cygara, sam je zresztą wypróbowałem
2013-04-17 22:44:31 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+3 głosów:3
"Odwiedzajcie ZOO" ??
2013-04-17 23:50:29 (13 lat temu)
† KazimierzP
 
+3 głosów:3
A po prawej stronie na samej górze początek najbardziej popularnego (Po: "usmiech za usmiech") neonu: "Dobry wieczór we Wrocławiu" - jeszcze w pierwszej wersji. Widać człowieczka i poczatek napisu!;-)
A my Adaś, Andrzej możemy zaśpiewać "To nasza młodość, ten szczęsny czas..."
2013-04-18 09:12:13 (13 lat temu)
pawulon
 
+4 głosów:4
do † Festung: A co, znów nosisz pieluchy? ;))
2013-04-16 23:24:28 (13 lat temu)
† Festung
 
+4 głosów:4
do pawulon: Nie, ale niedługo będę:)
2013-04-16 23:36:05 (13 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do † Festung: ;))
2013-04-17 00:42:14 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
do † Andrzej Mastalerz: Bar "Turysta", czynny był całą dobę.
2013-04-18 09:38:49 (13 lat temu)
Rado-NDM
 
+3 głosów:3
do bonczek_hydroforgroup: Ja widzę "Zwiedzajcie ZOO".
2013-04-18 10:46:48 (13 lat temu)
† Festung
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: A w nim najlepsze, jakie dotąd jadłem, ruskie pierogi. Matka dostawała z tytułu pracy w telekomunikacji (centrali automat.) bony na mleko, bodaj jeden bon na pół litra mleka, które można było wymieniać na dowolne potrawy w barze mlecznym. Zaglądałem tu często, bo bonów było dużo. Dobre pierogi skończyły się wraz z odejściem na emeryturę pani kucharki, pochodzącej Kresów (mówiła powszechną w powojennych, wrocławskich latach śpiewną polszczyzną). Ponoć sekret na ruskie pierogi polega na właściwej proporcji sera i kartofli, z przewagą tych ostatnich.
2013-04-18 10:49:38 (13 lat temu)
Te widoczne na pierwszym planie drzewa straciły liście 5 grudnia jak się wichura rozkręcała :) -
2013-12-24 23:00:32 (12 lat temu)
2015-09-23 19:42:09 (10 lat temu)
czarek
 
ależ kiedyś mieli długie przemarsze , kto rozczyta co za napis niosą panie "Kamień i ..."?
2015-09-23 20:36:07 (10 lat temu)
Jazzek
 
Układy paryskie można było preczować dopiero w roku 1955! Najwcześniejsze zaś zdarzenie, które można pod nazwę paryską podciągnąć, to rozpoczęte w roku 1951 negocjacje nad europejską wspólnotą obronną. Trójca Bierut-Rokossowski-Cyrankiewicz obejmuje przedział 1949-55, choć wyklucza rok 1953.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: trójca
2022-04-20 12:43:36 (4 lata temu)
do czarek: "Kamieniołomy" ;)
2015-09-23 20:37:52 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+7 głosów:7
do czarek: Kiedyś szedłem w jeszcze dłuższym przemarszu. Było to bodajże w 1963 r., miałem 10 lat. Od samego rana coś się działo pod Fabryką Mydła (kiedyś browar Haase, obecnie Cussons). Poszliśmy tam z kolegą i zostaliśmy wciągnięci przez podchmielonych facetów na ciężarówkę, która ruszyła w ulice Wrocławia. Wręczyli nam po fladze i wprowadzili w tłum ruszający ku centrum. Kolega dostał biało- czerwoną, nie chciałem czerwonej, ale już biało-czerwonych nie było. Szedłem ulicami miasta z niechcianą flagą i coraz większym strachem, bo z czasem wszystkie znajome twarze zniknęły i znalazłem się w dzielnicy, której nie znałem. Po kilku godzinach pochód się wykruszył i zostałem sam z czerwoną flagą. Znalazłem się na peryferiach miasta. Myślałem, że idę na wschód do Wilczego Kąta, a w rzeczywistości szedłem na zachód. Byłem głodny, jakaś kobieta dała mi kromkę chleba z masłem i zaprowadziła na przystanek. W tramwaju konduktorka i motorniczy wyśmiewali się z "mojej” flagi. Dotarłem do Krakowskiej pod wieczór. Przed Fabryką Mydła już nikogo nie było, a portier mi nie otwierał, więc wrzuciłem flagę przez płot na plac. Pamiętam jak drzewce zawerbliło o bruk :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2015-09-23 21:32:51 (10 lat temu)
do czarek: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-09-25 11:28:19 (10 lat temu)
s_mile
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: Sugetywny ops. Przez chwilę sam byłem tym dzisięcioletnim zagubionym chłopcem.
Dziękuję.
2015-09-25 12:06:33 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Ulica Piłsudskiego, widok na wschód. Po lewej kamienica nr 104, dalej wlot ul. Gwarnej, a za kobietą budynek dawnej dyrekcji kolei.
Ulica Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Gwarną. Za przekazanie zdjęcia serdeczne podziękowania dla Daniela Tumanowicza.
1900
-
1940
1900
-
1960
1951
-
2001
1960
-
2007
2005
-
2007
2009
-
2011
2009
-
2012
2011
-
2012
2012
-
2012
2012
-
2012
Hotel "Sofia" na innych zdjęciach
1925
-
1970
1925
-
1975
1974
-
2013
1979
-
2020
2014
-
2020
2021
-
2023
2021
-
2024
2024
-
2025
2025
-
2025
2025
-
2025
Hotel "Sofia" na archiwalnych mapach i planach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet