| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat kłodzki
Obiekty w okolicy
Przygórze 208
126
m
Przygórze
Przedszkole Samorządowe
165
m
Przygórze
Przygórze 216
189
m
Przygórze
Przygórze 217
201
m
Przygórze
Przygórze 205
225
m
Przygórze

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Huta żelaza "Barbara"

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1850
Pierwszą hutą na terenie wsi była huta szkła powstała najprawdopodobniej w 1655 r., kiedy to jeszcze przygórze traktowano jako kolonie Woliborza. Zakład funkcjonował przez kilkanaście lat funkcjonowała tu huta szkła. Natomiast huta żelaza "Barbara-hutte" powstała ok. 1850 roku, która w latach 1855-60 dysponowała dwoma wielkimi piecami i odlewnią. Ubogie złoża rudy żelaza zmusiły do przekształcenia huty w zakład budowy maszyn górniczych, a po I wojnie światowej zakład zajmował się naprawą maszyn dla noworudzkich kopalni. Natomist po II wojnie światowej budynki dawnej huty służyły jako fabryka wagonów. Obecnie w zabytkowe budynkach po Hucie Barbara zajmuje tzw. dolny zakład firmy ZAPS S. A.

Mikrob.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Mikrob
 
- jest taki sam widok ciut gorszy, ale z boku, z lewej strony ma tekst z rokiem oraz podpis pod zdjęciem jest ciekawy. Proponuję zostawić oba zdjęcia.
2013-05-11 21:25:50 (13 lat temu)
Mikrob
 
Prośba do przebywających na dawny tzw "hydralu", by zwrócili się do admiralicji o uporządkowanie obiektów ZPAS, huta Barbara i kopalnia Bolesław. ZPAS nie należy łączyć tylko i wyłącznie z kopalnią. Główna jego część produkcyjna mieści się w budynkach po byłej hucie. Tak jak jest na Fotopolsce jest prawidłowo.
2013-05-20 18:23:41 (13 lat temu)
A to ładne, zadbane! Jakaś instytucja tam teraz działa, czy przerobione na mieszkania? Bo internet coś milczy w temacie...
2020-05-07 22:10:49 (6 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 6 lat temu)
Ówczesna huta żelaza "Barbara" w Przygórzu.
Dawna główna hala huty Barbara a obecnie budynek zakładu dolnego ZPAS w Przygórzu.
1860
-
1900
1860
-
1976
1924
-
1976
1973
-
2011
1975
-
2011
2011
-
2011
2011
-
2011
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet