| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Obiekty w okolicy
Stara celnica
87
m
Jaworzynka
Jaworzynka 383
282
m
Jaworzynka
Jaworzynka 199
387
m
Jaworzynka
Krzyź przydroźny
512
m
Jaworzynka
Jaworzynka 785
574
m
Jaworzynka

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Jaworzynka - Hrčava (Herczawa) - polsko-czeskie przejście graniczne

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1960/1996
Zlikwidowano: 1985/2007
Dawniej: Jaworzynka - Hrčava - polsko-czechosłowackie przejście graniczne
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Nie jestem piewien co to jest za budynek w tle po lewej-ponadź stara celnica...
2015-08-04 08:58:36 (10 lat temu)
czesil
 
Tylko ten budynek jest źle przypisany. Nie ma związku z Trójstykiem.
2015-08-04 10:37:49 (10 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do vetinari: Zgadza się.
2015-08-04 10:02:25 (10 lat temu)
do czesil: To nieprzypisalem ja...:-) i swoja droga-stara celnica jest w lepszym stanie jak ta nowa...solidna praca :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisanie
2015-08-04 15:37:01 (10 lat temu)
czesil
 
Źle przypisane.
2015-08-04 10:38:26 (10 lat temu)
do czesil: Przepisz gdzie chcesz, Twoje ziemie.To było tak dawno że nie pamiętam. Jacy byliśmy młodzi : )
2015-08-04 10:58:56 (10 lat temu)
czesil
 
do Rafał T : Też tam nieraz pedałowałem.
2015-08-04 11:26:31 (10 lat temu)
do Rafał T : Który to Ty?
2015-08-04 13:39:02 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : Pierwszy z prawej, niewiele się zmienił ;)
2015-08-04 14:06:21 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Fotopolski fotopiesek ;-)
2020-04-14 09:33:18 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Zpragniona Sally dostaje wode. Muszalem ją trzymać na smyczy, bo z Jaworzynky pachnialo owieczkami..i ona tego nierozumie czemu tam niemoźe jak zwykle polatać. Pogoda nam dopasowala...Izka sie nawed spalila od sloneczka ☺☺☺
2020-04-14 10:06:48 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Iza, trzymaj się !
2020-04-14 09:32:28 (6 lat temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Szykowna maseczka! Idę poszukać jakiegoś ładnego kawałka i oddam się krawiectwu :)
2020-04-14 09:39:37 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Przekaźe jej..obecnie jest w pracy i dziśaj mają wielką prube, caly dom opieky sie poddaje testom na coronawirus. Tz. pracownici....
2020-04-14 09:56:09 (6 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Dana : Ceny maseczek i rękawiczek poszły mocno do góry za 5 par rękawiczek i 5 maszek zapłaciłem przeszło 30 zł.
2020-04-14 09:48:11 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dana : Izka szyje maski juź od polowy marca. To co ma na zdjięciu jest tylko szalik-komin. Jeźeli jesteśmy sami dwa w naturze, w lesie, moźna sie poruszać bez masek. Samo przejscie w Jaworzynce jest "Na skraju lasu" ☺☺☺
2020-04-14 10:03:28 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Mając Izke w domu, mam maski zadarmo ☺☺☺ Poprstu Izka juź uszyla chyba naokolo 1000 masek....inaczej u nas maska ( bawelniana, domowej roboty) kosztuje 20 koron, cca 3zl za sztuke ☺☺☺ Wlaśnie bawelniane masky domowej roboty mają wielką zalete-moźna ich wygotować wypracować, tym dezinfikować i moźna ich ponownie uźywać. Maska po 2 godzinach jest wilgotna, i tym istnieje śansa na to, źe przepuści przypadkowa zaraze. Ja mam obecnie w zapase chyba 15 masek.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2020-04-14 10:01:26 (6 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: Premierę w szyciu masek mam już za sobą i to bez użycia maszyny, z grubego, szarego płótna, z zastosowaniem ręcznego ściegu fastrygowego i gumki do majtek (na uszy) - na użytek własny. Jest solidna i można ją spokojnie prać, ale jest niesamowicie brzydka, więc szalik-komin Pani Izy zainspirował mnie do poszukiwań jakiegoś weselszego surowca.I okazuje się, że w domu zawsze można coś takiego znaleźć. Rekordu nie pobiję, ale może chociaż zaopatrzę najbliższych.
2020-04-14 12:55:15 (6 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jak tylko przeczytałam Twój komentarz, zadzwoniłam do córki, a ona natychmiast wzięła się za szukanie szalików- kominów swoich dzieci; znalazła ich sporo i w różnej grubości - same na ten pomysł nie wpadłyśmy, a jest to choćby jakieś rezerwowe rozwiązanie.
2020-04-14 13:03:37 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dana : Gumek nam najwiecej brakowalo...niebylo gdzie kupić, i jak się otworzyly galanterie, to ich odrazu wyprzedano. Najlepszy material na masky jest bawelna. Z pościeli jest idealna co do grubości i disajnu...ja ofiarowalem pare koszulek...Mam 3 maski z nanowlókna..idealny material. Lekki, i zapewniający filtracjie.
2020-04-14 16:16:26 (6 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Dana : Dodam pare linków i porad na szycie masek, napewno się przydają
1-
2-
Maska 1. składana - z praktyki szyje się lepiej z prostokątu 40/20cm. złożonego na pół zszytego na jednej stronie, powstały tunel przewrócić, żelazkiem zaprasować 3 składy (harmonijkę)na środku i boki wszyć do lamówki albo krótkiej na wciągnięcie gumki albo od razu długiej na zawiązywanie. Super się sprawdziła lamówka z pociętej wszerz na 2-3cm.paski bawełnianej koszulki. Po przyszyciu wystarczy parę razy naciągnąć i zroluje się w sznurek.
Maska 2. my wykrój rozszeżamy z 10,3cm o jakieś 3 cm i po przewróceniu zakładamy z tego tunelek na gumkę viz zdjęcie.
po uszyciu 300 sztuk to będzie już pestka!
Bardzo fajne jest przed wyjśczem z domu maseke "dezinfikować" naprz.Tea Tree Essential Oil z drzewa herbacianego. Jest naturalnie dezinfekcijny, i fajnie pachnie...☺☺☺Znawcy i twardziele mogą dezinfikować śliwowicą, wychodzi na to samo i jest taniej☺☺☺
2020-04-15 07:09:03 (6 lat temu)
Dana
 
do vetinari: Bardzo przydatne, dzięki, ale drugi link nie chce się u mnie pokazać :(
2020-04-15 07:30:27 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dana : Aha..wyslalem zly link, juź naprawiam

Proponuje wlączyć kobietam wrodzoną kreatiwnoścz-ja dostalem rano dwie maski w stylu Star Wars...widzialem maske z flitrami, z inicialami uźytkownika, ulubionego zaspolu albo klubu pilkarskiego...poprostu chodzić z dumną, chociaź zakrytą twarzą- ciekawe czy ktoś sie pokaźe z logem fotopolski na masce jako pierwszy ☺☺☺
2020-04-15 10:16:22 (6 lat temu)
Stenek
 
do Dana : Experci twierdzą, że maseczki nie chronią przed wirusem, jego rozmiar jest tak mały, że maseczka nie ma szans, ponoć jest lepiej, gdy maska ma tzw filtr Hepa, ale kto tam wie, jak jest naprawdę
2020-04-18 23:19:42 (6 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Stenek: Stenku, ijdź i powiedz to zdanie expertów sprzedawniczkam w markietach które u nas juź ponad miesiąc siedzą za kasą i odbierają pieniadze za towar w gumowych rękawiczkach, konduktorom w pociągach, pracownikom sluźb socialnych w domach opieky, ludziom co chodzą do pracy po ulicach, straźakom, policiantom....z nadzieją tego, źe chociaź ta ręcznie szyta maska je ochroni. I odziwo, najmniej zaraźonych jest wlaśnie u tych co noszą te maski i dotrzymują podstawowe elementy higieny. Eksperci miali swoją szanse, kiedy się w Chinach pojawily pierwsze zmianky o tym źe coś sie dzieje....virus juź jest miedzy nami, i trzeba się nauczyć z nim źyć dopóky sie nieznadjie wakcina albo nasze organismy sie nienauczą z nim walczyć. Do tej pory maska i higiena jest tym jedynnym co nas od niego chroni. Hepa filtry są dla politoków i dzienikarzy w telewizji....Pamietaj, moja maska chroni Ciebie, Twoja maska chronie mnie.
2020-04-18 23:45:22 (6 lat temu)
max
 
+3 głosów:3
2020-04-18 23:53:22 (6 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do vetinari: Można się łudzić że mnie wirus nie spotka nosząc maskę, można też nosić żółtego słonika w kieszeni. Nasz minister zdrowia powiedział oficjalnie - Maski nie chronią przed wirusem. 5:20 On jest Profesorem medycyny. A za kilkanaście dni wprowadził w całym kraju obowiązek noszenia masek. Tak to jest. Więc nie wiem, czy moja maska chroni Ciebie, a Twoja mnie. Na pewno poprawia samopoczucie. Warto patrzeć i słuchać, co mówią media niezależne. Dopiero mając informacje z kilku źródeł, można sobie wyrobić jakieś własne zdanie, bo jedno źródło to za mało
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-04-19 00:10:05 (6 lat temu)
do max: Juź to widzialem, ale warto przypomieć ☺☺☺
2020-04-19 00:02:06 (6 lat temu)
max
 
do vetinari: No to tego pewnie jeszcze nie widziałeś 😀
2020-04-19 00:13:36 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Stenek: I o to wlaśnie chodzi....Jeźeli są masky choćby tylko na 50% sprawne, to ma kaźdy kto je uźywa o 50% wiecej nadzieji. I to juź jest spora szansa i nadzieja....
2020-04-19 00:15:59 (6 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Veti, dorabiasz teorię do nieubłaganych faktów, ale cóż, jeśli taka ułuda Cię pociesza, to czemu nie
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-04-19 14:00:37 (6 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Stenek: Stenku, ja w tej situacji widze tylko pozytiwa, widze ludzi którzy walcza, niepodlegają pesizimzmu. Widze światlo na końcu tunelu. To czego nielubie i niebedze wspieral są fachowe teorie znawców, bo ich wartoścz jest dla mnie bez znaczenia. To źe koronawirus byl sztucznie stworzony jest dla mnie obecnie mniejszy problem jak to, źe friziera mi otworza dopiero 25. maja i juź wiem źe jastem w kolejce do ostrzyźenia dopiero na poczatku czerwca. I skończyl sie nam pieprz źołowy, Izka marzy o pączkach z Polski. To jest problem, i nie tam jakieś teorie. Ja źyje rzeczywistością. Jeźeli sie zaraźe, to dla mnie to będzie oznaczalo mniejszy problem, jak ten co swojim zaraźeniem spowoduje swojej najbliźszej okolicy. Tego sie boje najwiecej, tego i ludskiej glupoty i beznadzieji.
2020-04-19 14:21:16 (6 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: Jeśli faktycznie żyjesz rzeczywistością, to nie możesz nie dostrzegać, że są naukowcy, specjaliści od wirusologii, którzy mają inne zdanie od oficjalnej propagandy, i warto ich zdania posłuchać. Co więcej, zamyka się im usta, nie pozwala mówić, to nie jest przypadek, widocznie mówią coś prawdziwego, skoro zamyka się im usta, szkoda, że tego nie dostrzegasz, bo szukanie informacji wszędzie, a nie tylko z telewizji, to jest właśnie życie rzeczywistością. Ale skoro piszesz, że informacje od fachowców są dla Ciebie bez znaczenia, to trudno, propagandzie właśnie o to chodzi
2020-04-19 14:29:59 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do Stenek: Ludzie wieżą wirusologom, plotkom, TVP info, TVN, napotkanym ludziom na ulicy, księżom ministrowi zdrowia i nawet naszemu prezydentowi itd., itd. każdy ma prawo wierzyć jak chce i komu chce a my Stenku idziemy do przodu a jak to wszystko przeżyjemy to się spotkamy w czwórkę Ty - ja - on i on. Ja jeszcze mam dużo marzeń oprócz tego spotkania w 4 najbardziej mażę że spotkamy się wszyscy na zlocie fotopolan i pojadę nawet do Białegostoku, nawet się odważę jechać do Wrocławia, jest mi to "ganc egal"
2020-04-19 14:57:30 (6 lat temu)
do Stenek: Którzy fachowci i specialiści ? Ci którzy uspokajali świat źe w Chinach chodzi tylko o zwyklą grype ? Ci fachowci co mluwili źe zamykanie linii samolotowych jest zupelnie niepotrzebne ? Ci specialiści którzy w Wlochach albo w Francii sie wyśmiewali z jakiej kolwiek karantenny ? Prawda jest tylko jedna, i to takka, źe ja musze źyć teraz, i musze się starać o to, źe bym swojim zaraźeniem niezagrozilem swoją okolice. Maska i zdrowy rozsądek jest to jedynne co mam. Ty rób i czytaj jak uwaźaś.
2020-04-19 15:05:37 (6 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: No smutne to co piszesz, propaganda robi swoje a ludzie się boją myśleć samodzielnie
Z innej beczki - super muza, posłuchaj i luzik:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-04-19 16:06:20 (6 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: Františku! Z instrukcji,Twoich doświadczeń i porad dotyczących masek pilnie korzystam. Dla mnie o wiele gorsza jest świadomość, że przez swoją lekkomyślność czy wygodę mogłabym kogoś zarazić, od myśli, że sama mogę zachorować. I jeśli jakoś takie niebezpieczeństwo mogę pomniejszyć, to po prostu będę to robić.
2020-04-20 08:02:46 (6 lat temu)
do Dana : Tu moźna dopisać tylko jedyną odpowiedź, dziękuje, i bardzo mi milo źe bylem w czymś pomocny. Opróć masek nam pozostaje tylko jedno, niewpadać w depresjie. Widze naokolo siebie jak ludzie powoli wpadają w depresjie i szukają tej najwieksiej i najczystej prawdy. Chcą odpowiedzi, i ukarać odpowiedzialnych. Zamiast cieszyć sie z pieknego dnia, cieszyć sie pozitiwnych rzeczy i drobiazgów które nam źycie ciągle proponuje. Dziśaj pani zrpzedawczyni, zmęczonej ciąglym noszeniem maski powiedzialem źe jej te gumowe rękawiczky i kolor masky bardzo pasuje do jej oczów ☺☺☺ Usmiechnela sie do mnie, ona juź mnie zna, ale mile slowo zawsze pocieszy. Tak samo jak mnie pocieszyla twoja odpowiedź. Przezywamy trudne czasy, wykorzystajme je do pokazywanie milej twarzy, choćby ukrytej pod maską ☺☺☺ Dziękuje za mily, ludski komentarz......
2020-04-20 10:03:43 (6 lat temu)
Stenek
 
do vetinari: WHO odradza masowe noszenie masek przez zdrowe osoby.

Dr Mike Ryan, WHO:
Nie ma dowodów naukowych na to, że noszenie masek przez populację na masową skalę przynosi jakiekolwiek korzyści. Wręcz przeciwnie - są dowody, że nieprawidłowe użycie masek wyrządza szkody.
Również Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób nie zaleca noszenia maseczek chirurgicznych przez osoby zdrowe. Po jednorazowe maski ochronne należy sięgać tylko w uzasadnionych przypadkach – w przypadku choroby lub zajmowania się osobą chorą.
2020-04-20 14:49:56 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Stenek: I ziemia.....ziemia jest plaska, na to zapomialeś. I dodaj jeścze link na rozkladu jazdy "Złotego Począgu" ponoć ruszy dziśaj w nocy z Walbrzycha.
2020-04-20 17:04:22 (6 lat temu)
do Stenek: Stenku, tu masz inne zdanie WHO, jest o 3 dni starsze od tego poprzedniego

tu jest lumaczenie za pomocą wójka google
Przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Michael Ryan, powiedział w piątek, że będzie bardziej rozpowszechniony w domowych zasłonach. Poinformowany Reuters. Według koordynatora pomocy doraźnej zakrycie nosa i ust w celu ochrony przed kaszlem lub kichaniem nie jest złym pomysłem.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) początkowo nie widziała sensu w ogólnym noszeniu masek w obecnej walce z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2. Nic nie wskazuje na to, by to pomogło, powiedział koordynator WHO Michaela Ryana w sprawie pomocy nadzwyczajnej w zeszłym tygodniu.
Ale Ryan zachęcał teraz do noszenia domowych masek i przyznał, że zakrycie nosa i ust, aby uchronić się przed kaszlem lub kichaniem, nie było złym pomysłem.
Według eksperta WHO organizacja nadal uważa, że stosowanie respiratorów powinno być zarezerwowane przede wszystkim dla pracowników służby zdrowia. Jednocześnie jednak potwierdził użyteczność szerszego stosowania domowych masek i innych osłon na usta w celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Musimy zachować medyczne respiratory chirurgiczne dla naszych pracowników pierwszej linii, ale pomysł użycia masek oddechowych lub masek ustnych w celu ochrony przed kaszlem lub kichaniem ... nie jest zły sam w sobie - powiedział Ryan.
Podotykam, źe WHO w lutym tego roku jako pierwsza informowala caly świat o tym, źe w Chinach nieistnije coś jak pandemia, źe to jest tylko zwykla grypa....
2020-04-20 18:03:51 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Jednacze bym poobcinal tą niepotrzebną bialą ramke....
2023-12-10 21:59:07 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+2 głosów:2
do vetinari: zrobione
2023-12-10 22:36:21 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet