| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Komunikacja miejska w Jeleniej Górze

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Komunikacja miejska w Jeleniej Górze

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2728następna
To lata 30., ale po 1935.
2013-05-12 21:39:10 (13 lat temu)
Dana
 
+3 głosów:3
Podmiana na większy, o lepszej ostrości skan i szerszy kadr, zmiana źródła
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupeł.
2026-06-23 21:39:12 (4 dni temu)
Warto zwrócić na przednie okna - u motorniczego - okienko po środku było otwierane - to bardzo dobra klimatyzacja w tamtych latach :) Można ją przetestować we Wrocławiu w LH otwierając w lecie przednią szybę i stając obok motorniczego - nawiew jak trzeba :)
2010-10-14 23:19:01 (15 lat temu)
Landskron Bier z Landskron Brauerei Görlitz?
2010-10-15 09:00:47 (15 lat temu)
wito,
 
Jarosław, nie dziw się. Teraz w Hirszbergu wiszą reklamy Bosmana. No zgroza po prostu. :)
2010-10-15 14:09:41 (15 lat temu)
TW40
 
do Neo[EZN]: Mógłbyś precyzyjniej wydatować to zdjęcie?
2010-10-15 09:03:54 (15 lat temu)
esski
 
do mirekjot: Dlaczego po 1935?
2013-05-12 21:49:17 (13 lat temu)
do esski : Bo wóz ma juz kierunkowskazy.
2013-05-12 22:07:19 (13 lat temu)
TW40
 
do mirekjot: Poprawione.
2013-05-12 22:33:35 (13 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do Dana : O wielkie dzięki!
2026-06-23 23:00:58 (4 dni temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Motoryzacja 1925+.
2025-05-19 16:56:26 (rok temu)
slawekh
 
+1 głosów:1
Najwcześniej wiosna 1900.
2014-04-03 22:02:31 (12 lat temu)
Michał Gańko
 
+4 głosów:4
Ciekawy napis w gwarze dolnośląskiej: "Z tyłu nic i z przodu nic, dyszel na dachu, a gna jak ten diabeł". Rozwinięcie marginesu: Lithographien Anstalt, O. Keil, Agnetendorf Riesengebirge, Gesetzlich geschützt 602. - Zakład litografii, Oskar Keil, Jagniątków w Karkonoszach, wszelkie prawa zastrzeżone (chronione prawem) nr 602.
2014-04-04 21:17:39 (12 lat temu)
lucy
 
Podobno w Polsce tylko w Jeleniej Górze jeździły tramwaje na gaz :)
2014-04-04 21:21:23 (12 lat temu)
lucy
 
Za to w Gdańsku dobrze się mają.... ba! powiedziałabym, że coraz lepiej! :))
2014-04-05 22:45:18 (12 lat temu)
chrzan233
 
+3 głosów:3
Wymiana na lepszy skan.
2025-05-30 21:16:07 (rok temu)
pawulon
 
do lucy: Nieprawda ;)
2014-04-04 23:25:50 (12 lat temu)
lucy
 
do pawulon: To proszę o prawdę! :)
2014-04-04 23:57:15 (12 lat temu)
pawulon
 
do lucy: A dlaczego twierdzisz że tramwaje na gaz jeździły tylko w Polsce, i do tego tylko w Jeleniej Górze?
2014-04-05 00:10:56 (12 lat temu)
lucy
 
+2 głosów:2
do pawulon: Źle mnie zrozumiałeś... pisałam o jedynym miejscu na terenie Polski. Jeśli wiesz o jakimś jeszcze innym mieście, to proszę, napisz. Natomiast jeśli o kraje chodzi, to oprócz Polski - bodajże jeszcze w Niemczech i Anglii ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-04-05 00:21:36 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do lucy: No to faktycznie źle Cię zrozumiałem ;)
2014-04-05 00:22:58 (12 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do lucy: W czasach tramwajów gazowych to Jelenia Góra zbyt wiele z Polską wspólnego nie miała.
2014-04-05 11:44:20 (12 lat temu)
lucy
 
do fantom: Taaaa... prawdę prawisz! :) Historia dzisiejszych terenów naszego kraju zaiste bogatą jest ! :))
2014-04-05 11:53:22 (12 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do fantom: Mówiąc szczerze to z powstaniem tramwajów, jako takich (i sieci tramwajowych zresztą tez) to właśnie Polska nie miała zbyt wiele wspólnego. Zrobiły to inne nacje. Za Polski tramwaje częściej likwidowano,m.in. w Jeleniej Gorze. Od podstaw udało się wybudować siec tramwajową tylko w jednym mieście - w Czestochowie.
2014-04-05 22:19:54 (12 lat temu)
do mirekjot: W Niemczech też trochę polikwidowano - w samym Berlinie zlikwidowano mnóstwo linii tramwajowych. W Koszalinie tramwaje przestały jeździć jeszcze przed wybuchem wojny, w Gubinie też a w Kostrzynie były jakieś przerwy w kursowaniu tramwajów.
2014-04-05 22:25:51 (12 lat temu)
do mirekjot: Aktualizacja:
W dwu miastach, tym drugim jest Olsztyn.
2025-05-31 13:05:35 (rok temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Tak, polikwidowano niemało, ale Niemcy nadal przodują w Europie pod względem długości linii tramwajowych. Nam pozostaje pocieszać się tym, ze zajmujemy drugie miejsce w Europie pod tym względem. Oczywiście zawdzięczamy to głownie Niemcom :)
2014-04-05 23:17:01 (12 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Podziękowania!
2025-05-30 22:34:32 (rok temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Przeniosłem obiekt w miejsce, gdzie obecnie się znajduje, oraz zmieniłem status z nieistniejącego na istniejący częściowo. Doszło też kilka zdjęć wnętrza.
2019-05-08 18:06:21 (7 lat temu)
Krzysiek99
 
+2 głosów:2
Co się obecnie dzieje z tym wagonem i czy można go gdzieś zobaczyć?
2023-08-21 15:21:58 (2 lata temu)
Krzysiek99
 
+2 głosów:2
Jest zbiórka na remont tramwaju:
2025-06-22 11:36:19 (rok temu)
vigo
 
do chrzan233 : Ja bym raczej przypisał do obiektu:
2019-05-08 19:36:12 (7 lat temu)
do vigo: Masz racje, tam tez powinien być.
2019-05-08 21:05:17 (7 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do Krzysiek99: Nie mam wiedzy niestety.
2023-08-21 21:32:34 (2 lata temu)
Dopisalem do zajezdni...
2025-03-23 12:34:31 (rok temu)
arkuba
 
+2 głosów:2
Sommerfrische Giersdorf i.R.
Verkehrsbüro Ob. Giersdorf
Gaststation Mittel(?)-Ober
Giersdorf
Schneekoppe
Höhler Stein
Himmelreich
Jungbrunn

Der Herrgott der macht alles gleich und holt Euch in sein Himmelreich.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodatkowa linijka
2026-03-19 12:18:34 (3 miesiące temu)
slawekh
 
+3 głosów:3
Tory towarowe, ciekawy temat.
2025-11-26 17:27:40 (7 miesięcy temu)
Michał Gańko
 
+2 głosów:2
do slawekh: Z trudem, ale wypatrzyłem (szara kreska), faktycznie ciekawy projekt, trasa m.in. pomiędzy Młynówką a Bobrem, aż do obecnej ul. Obrońców Pokoju.
2025-11-29 16:15:55 (6 miesięcy temu)
slawekh
 
+2 głosów:2
do Michał Gańko: Chyba tylko projekt, nic nie znalazłem. Coś mi sie widzi, że to było zwiazane z transportem drewna z tartaku na Obrońców Pokoju. Te fabryki to kartonaż, papiernia i optyczne ?
2025-11-29 19:36:24 (6 miesięcy temu)
TW40
 
+1 głosów:1
Cudo! Dopiszę do Bankowej i tramwajów...
2025-12-21 19:16:02 (6 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Tu z kolei widzimy (przed pierwszym autobusem) znak zakazu parkowania wprowadzony zarządzeniem z listopada 1934. Nasuwa się przypuszczenie, że cała seria zimowych zdjęć z Jeleniej Góry to grudzień 1934.
2025-12-22 17:39:47 (6 miesięcy temu)
Kuba
 
+3 głosów:3
Za plecami niemiecki wóz tramwajowy z fabryki "Wagonbau Wumag", które wycofano w 1953 roku więc datowanie na 1957 trochę za dalekie. Osobiście uważam, że datowanie to 1953-1955.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: nieuwaga
2026-04-09 00:17:08 (2 miesiące temu)
chrzan233
 
+2 głosów:2
do Kuba: Możesz mieć rację, kilka razy podchodziłem do datowania tego zdjęcia. Chłopiec występuje również tutaj: a to jest zdjęcie odręcznie datowane na odwrocie. Chyba na powyższym może być o ten rok czy troszkę więcej młodszy, chociaż początkowo uznałem, że jest starszy niż na basenie.
2026-04-09 00:24:35 (2 miesiące temu)
Kuba
 
do chrzan233 : Po lewej widzimy prawdopodobnie logo "Państwowej Centrali Handlowej", które to likwidowano do końca 1950 roku. Czy to możliwe aby odstęp czasu między tymi zdjęciami wynosił aż 6 lat?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: nieuwaga
2026-04-09 23:23:50 (2 miesiące temu)
do Kuba: Podpisy na basenowym zdjęciu nie są jednoznaczne, być może ja błędnie przyjąłem 1956 zamiast roku 1952 który również tam widnieje. Wtedy 1951 mógłby wchodzić w grę, oceń sam: Koniec marca w spodenkach na basenie wydało mi się mniej prawdopodobne, ale sam już nie mam pewności z którego roku są te zdjęcia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-04-09 23:38:55 (2 miesiące temu)
Kuba
 
do chrzan233 : Moim zdaniem zdjęcie z basenu to rok 56' zaś ów zdjęcie na ulicy pierwszego maja wykonano w roku wychodzi na to 1952. Dla bezpieczeństwa datowanie określiłbym na lata 1950-1952
2026-04-10 23:09:57 (2 miesiące temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do Kuba: Jak dla mnie 4 lata to za duża różnica między tymi zdjęciami (kierując się wyglądem chłopaka). Pod obydwoma zmieniłem zakres na 1950-1952. Pojawi się więcej zdjęć na których występują te osoby, może uda się na ich podstawie ustalić coś bardziej konkretnego.
2026-04-11 00:19:49 (2 miesiące temu)
Kuba
 
+1 głosów:1
Czy na tym terenenie znajdują się w ogóle jeszcze jakieś pozostałości po infrastrukturze związanej z Jeleniogórską komunikacją tramwajową?
2026-04-23 01:09:10 (2 miesiące temu)
Marek W
 
+1 głosów:1
do Kuba: Nie wiem.
2026-04-23 20:16:45 (2 miesiące temu)
275 Dyskusji (ostatnia 4 dni temu)
Komunikacja miejska w Jeleniej Górze - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet