| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat kwidzyński
Obiekty w okolicy
Gardeja - Gardeja (Gardseedorf) - ...
51
m
Gardeja
Grudziądzka 32-32a
532
m
Gardeja
Grudziądzka 17
581
m
Gardeja
Stacja kolejowa Gardeja
791
m
Gardeja
Kościół św. Józefa
1242
m
Gardeja

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kalmuzy 36

Dawniej: Polski urząd celny
kwidzyński /
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Payton77
 
+2 głosów:2
Prawdopodobnie Gradeja .Polski posterunek graniczny . Ten murowany budynek jednopiętrowy z parterową przybudówką stoi do dziś przy szosie Grudziądz - Kwidzyn
2025-12-01 15:48:27 (6 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
2025-12-01 18:43:50 (6 miesięcy temu)
do Jarosław Dubowski: Zdjęcie przypisane. Dziekuję.
2025-12-01 19:58:11 (6 miesięcy temu)
do blaggio.: Wygląda że to przejście takie dosyć ruchome było.
2025-12-01 20:27:04 (6 miesięcy temu)
do Jarosław Dubowski: Czy chodzi o to trzecie zdjęcie?
2025-12-01 20:45:24 (6 miesięcy temu)
do Jarosław Dubowski: Przesunąłem znacznik na mapie zgodnie z tym, co widać na zdjęciu i tam gdzie granica przecinała drogę.
Ktoś ustawił znacznik w połowie drogi pomiędzy tym posterunkiem a zollamtem, czyli miejscem widocznym na trzecim zdjęciu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-12-01 21:03:38 (6 miesięcy temu)
do blaggio.: Tak, wygląda że wtedy "pas ziemi niczyjej" był szerszy, pewnie są to czasy przed wybudowaniem tej drewnianej budki, Niemcy być może urządzili się tymczasowo z punktem kontroli granicznej nieco bardziej na północ, bliżej miasta.
2025-12-01 21:16:00 (6 miesięcy temu)
do Jarosław Dubowski: Czyli sądzisz, że zdjęcie według datowania najmłodsze jest najstarsze? Trudno jednoznacznie to zaakceptować, bo to trzecie jest zrobiono w odległości ponad pół kilometra na północ od tego powyżej i co prawda jeszcze przez pierwsze 300 m granica szła wzdłuż drogi, ale żeby przejście jeszcze dalej? Tym bardziej, że tu granica była już sporo wcinała się w terytorium niemieckie. Ale do końca nie mogę być pewny.

A może jednak było tak, że polska kontrola była przy budce, potem zbudowano polski urząd celny za nią, a niemiecka była przy zollamcie te 550 m dalej, ale nie tymczasowo. Wtedy wcześniej znacznik na mapie jednak symbolicznie odzwierciedlał tę dwoistość miejsca.
Dodatkowe pytanie: czy w ogóle datowanie trzeciego jest dobre, jeśli przyjąć że w 1940 r. nie było tam żadnej granicy, nawet pomiędzy krajami Rzeszy. Zmieniłem datowanie i dałem znacznik miejsca wykonania zdjęcia na mapie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: drugi dopisek
2025-12-01 21:38:59 (6 miesięcy temu)
do blaggio.: Nie sądzę definitywnie, to tylko domysły (w kwestii datowania).
Co do budki - wyraźnie widać że są dwa szlabany i budka jest przy szlabanie od strony niemieckiej.
2025-12-02 13:16:38 (6 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 6 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet