| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Cieszyńska (stara)
2
3
6
7
9
9
10
11
26
27
29
31
35
52
83
125
148
152
195
237
341
594

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Cieszyńska (stara)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
czesil
 
+1 głosów:1
Drzwi otwarte! Niema co ukrywać, jest ryzyko, ale aż się prosi o zrobienie zdjęć wewnątrz!
2019-01-21 18:24:54 (7 lat temu)
lukas82
 
+1 głosów:1
do czesil: Drzwi można na uchylić , ale wczesniej trzeba przedrzeć się przez otwór w metalowej kracie. Widać to na innym zdjęciu.
2019-01-22 10:04:26 (7 lat temu)
Super....dziękujemy ☺
2020-03-24 07:28:36 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
No, tutaj jest szansa na zidentifikowanie....mala ale jest ☺
2022-04-09 09:13:58 (4 lata temu)
Ewqa100
 
do vetinari: No, liczę na Ciebie :) , bo niestety wędrując mapą "googla" nie wszędzie można dotrzeć.
2022-04-10 04:15:30 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: 80% tej miejscowości zniknelo, ale mam pare zdjięć archiwalnych i od poniedzialku się za Ląki zabiore, bo mi juź troche leźią na sumieniu....
2022-04-10 09:36:10 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do vetinari: Mam podand 200 zdjięć z zbiorów i autorstwa pana Bronislawa Filipczyka. Za pomocy tej mapy powoli moge dodawać i identifikować obiekty w Ląkach Z tego co narazie z tej miescowości znalazlem i moglem zobaczyć, mi to raczej na Ląky niewygląda. Ale jest prawdą źe niewidzialem wszystkiego. Mnie ta zabudowa ale raczej pasuje do Stonawy albo Olbrachtic.
2022-04-15 10:35:15 (4 lata temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do vetinari: Właśnie widzę, że kolekcja piękna, same perełki, ale pracy pewnie sporo z identyfikacją obiektów ... a 200 zdjęc to hohoho roboty. Dzięki za link do mapy, rzeczywiście widać tu ile zabudowy zniknęło, a fotki pod niektórymi obiektami z pewnością ułatwiają identyfikację. Będę szukać tego sklepu, może się uda :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literowka
2022-04-16 05:03:48 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Na tej mapie jest i nieistniejąca zabudowa Stonawy i Karwinej. Mapa jest bardzo przydatna, problem jest ten, źe trzeba szukać i porównywać. No, niejest to moja ulubiona robota, ale napewno jest ciekawa.
2022-04-16 08:29:37 (4 lata temu)
Ewqa100
 
do vetinari: Udało mi się zidentyfikować ten dom :) :) :)
2022-04-23 03:59:13 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Gratulacjie...👍
2022-04-23 06:42:02 (4 lata temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do vetinari: Udało się :)
2022-04-23 21:10:03 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Znalazlem ten dom na zdjięciach pana Filipczyka ☺
2022-04-25 08:15:00 (4 lata temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do vetinari: To super, będziemy mieć przegląd zdjęć z upływem lat :) A jeszcze tydzień temu nie wierzyłam, że w ogóle uda się ten dom zidentyfikować. Dużo pomogła ta mapa na gis.karvina.cz. Parę obiektów ze Stonawy znalazłam, ale tu jest trudniej, bo nie ma fotek, a po zdjęciach lotniczych gdy zabudowa podobna, to trudno coś zdziałać.
2022-04-29 02:44:15 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Rozumiem, teź mam problem z szukaniem. Jak "powróce" do Ląk, to odrazu to zdjięcie dodam. Teraz ide po koleji, wekendowy przegląd nowoszci na budowach i od poniedzialku chyba paru zdjięć z Wroclawia....
2022-04-29 08:24:07 (4 lata temu)
deriush
 
Franto jaka jest historia tego miejsca. Dlaczego to wszystko wyburzono? Jak znajdziesz chwilę czasu to napisz lub podeślij jakieś linki do poczytania
2022-04-29 15:13:06 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do deriush: Węgel....pod tą miejscowością wydobiwano węgiel, i doślo do powolnego zalewania tych terenów wodą gruntową. Juź nieraz sobie przypominalem źe trzeba dodać do opisu tej miejscowości jej opis i smuzną historie. Mam jeścze wiele zdjięć i roboty......i malo czasu. Juź na tym pracuje ☺☺☺
2022-04-29 23:41:07 (4 lata temu)
deriush
 
Franto jaka jest historia tego miejsca. Dlaczego to wszystko wyburzono? Jak znajdziesz chwilę czasu to napisz lub podeślij jakieś linki
2022-04-29 12:59:25 (4 lata temu)
do deriush: Darku, dodalem opis tej miescowości, tam jest mnie więcej zapisana jej historia i powód. mam jeścze wielu zdjięć wspólnych i archiwalnych, ale po dwóch tygodniach jestem troche zmęczony tą miejscowością. Ponownie do niej wróce, jak sobie troche od niej wypocznie.
2022-04-30 00:43:31 (4 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
Ryzykownie. To sklepienie wnet może runąć
2022-04-30 00:20:55 (4 lata temu)
do tatranclimber: Niewchodzilem na to sklepienie, mialem to samo na myśli ☺
2022-04-30 00:40:40 (4 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do vetinari: A jak widzisz możliwość wyjścia na wieżę. Ja niestety jak tam byłem to nie zajrzałem bo w okolicy ktoś się kręcił
2022-05-01 22:01:35 (4 lata temu)
do tatranclimber: Chyba juź nie, jak tam bylem, to wlaśnie musialem wyjścz, bo przyjechala grupa z ceglami na zamurowanie wejścia, tz. teź musialem wyjścz. Wejscie jest chyba ponownie zamurowane....
2022-05-02 08:16:51 (4 lata temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
Przepraszam za ,,banał''. Jednak nic nie zastąp i(w nastroju) fotografii czarno-białej.
2022-08-10 15:04:11 (3 lata temu)
do Anneob: Ja raczej podziwiam moc dokumentalną tej serii zdjięć. Chociaź mi zabiera sporo czasu źe bym je "ulokowal" to warto im powróczyć na fotopolsce ich pierwotne przeznaczenie.
2022-08-10 15:10:13 (3 lata temu)
Anneob
 
+1 głosów:1
do vetinari: O najważniejszej sprawie, nie wspominałem. To zapis historyczny. Często, owe budynki już nie istnieją w realu. Widać to szczególnie gdy zestawia się (na ogół) nie najlepszej jakości zdjęcie stare, z nowym. Doskonałym jakościowo, pysznym, barwnym. Wiem, że wielu ludziom podobają się głównie, te nowe. Stare, uważają za ''nudziarstwo''. Znam to z ''autopsji''... Każdy może cenić co chce.
2022-08-10 17:52:17 (3 lata temu)
do Anneob: Tu, na fotopolsce są czarnobiale doceniane, tz. archiwalne. Co do tej serii z Łąk, to ani jednego budynku juź niema, krajobraz ulegl teź zmianam. Teren zostal albo zalany wodą gruntową, albo zasypany skalą plonną. W niektórych miejscach doślo do obniźenia terenu o 10 m.
2022-08-11 08:34:17 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
8 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Ogólny widok na owczesną ulice Cieszyńską. Obecnie istnieją tylko fragmenty tej ulicy i zabudowa opróć budynku kościóla zostala rozebrana.
Cieszyńska (stara) jedynne co przypomina, źe na tym miesjcu się znajdowala Polska Szkoła podstawowa jest słup z gniszdem dla bocianów. https://fotopolska.e...
1975
-
1985
1975
-
1985
1975
-
1985
1975
-
1985
1975
-
1985
1975
-
1988
1975
-
2022
1988
-
2022
2022
-
2022
2022
-
2022
Ulica Cieszyńska (stara) - obiekty i wydarzenia
26 27
594
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet