| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (6)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Młyńska 14 - Stawowa 21
66
m
Katowice
Dworzec autobusowy
68
m
Katowice
Stara Synagoga
182
m
Katowice
Młyn parowy
219
m
Katowice
Biuro ekspedycji kolejowej
266
m
Katowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dworzec kolejowy II

Obiekt obecnie nie istnieje
Architekci: Wacław Kłyszewski (18 realizacji), Eugeniusz Wierzbicki (18 realizacji), Jerzy Mokrzyński (18 realizacji)
Zbudowano: 1972
Zlikwidowano: 2011
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
reden
 
+1 głosów:1
Autorem zdjęcia jest Zygmunt Wieczorek.
2022-02-07 08:37:33 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
W 1977 zegar był już cyfrowy. Zdjęcie zapewne z lat 1972-76.
2022-02-07 11:26:21 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Na tej widokówce jest napis Katowice dworzec w 1977 roku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2022-02-07 15:12:39 (4 lata temu)
Chyba reklama sowieckiego filmu "Sprawa trzynastu" z 1960 r.
2019-05-07 17:10:45 (7 lat temu)
Askofer
 
Ciekawe co przywieźli tą nyską może śląską białą ? W 1963 roku tak otwarcie prosto z samochodu to pewnie jakiś rarytas.
2022-02-07 11:44:56 (4 lata temu)
do ritterswalder: Prawdopodobnie rejon ówczesnej Młyńskiej przy północnym wejściu na nowe perony budowanego dworca kolejowego. Potem stanął w tym miejscu nowy dworzec.
2019-05-07 17:21:17 (7 lat temu)
do ritterswalder: Jakby to dopisać ?
2019-05-07 19:05:39 (7 lat temu)
do Desperado: W tym miejscu jest obecnie dworzec więc może do dworca.
2019-05-07 19:57:28 (7 lat temu)
Krzyś_
 
do ritterswalder: Powinno tu być widać układ tych kamienic:
2019-05-07 22:20:19 (7 lat temu)
Krzyś_
 
do ritterswalder: Tu kilka rzadkich zdjęć tego obszaru:
24].jpg

Trzeba skopiować cały link
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2019-05-21 20:26:10 (7 lat temu)
Krzyś_
 
do ritterswalder: Widać blachę falistą, którą został obłożony daszek:
2019-10-31 20:46:08 (6 lat temu)
do Krzyś_: Tak, właściwie to chyba falisty eternit.
2022-02-07 13:07:14 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Askofer: Nyska w wersji mikrobus, zapewne po kogoś wysłana na dworzec, pasażerowie wsiadają...
2022-02-07 13:08:54 (4 lata temu)
Krzyś_
 
do Jarosław Dubowski: Zgadza się :-)
2022-02-07 16:48:35 (4 lata temu)
Askofer
 
do Jarosław Dubowski: Teoretycznie jak najbardziej mozliwe tylko ta ilość osób kłóci mi się z ładownością tego pojazdu ( 8 pasażerów ) .
Chyba że biją jakiś rekord. Ale faktycznie jest taka mozliwość.
2022-02-07 14:00:07 (4 lata temu)
można usunąć dubel, pozdrawiam
2025-04-10 01:20:26 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
Wymiana (poprawa jakości).
2025-04-11 18:19:00 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Tomasz123:
Ale to Twoje jest dublem, możesz je sam usunąć.
2025-04-10 16:06:28 (rok temu)
do yani: jest widoczna różnica w jakości zdjęć
2025-04-11 17:56:11 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Tomasz123:
Różnica jest minimalna, ale to jest trochę większe. Wystarczy tu poprawić kontrast i usunąć trochę paprochów i powyższe będzie lepsze.
2025-04-11 18:04:52 (rok temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Że względu na widoczne jedynie stare tablice rejestracyjne, a także brak w tej masie samochodów choćby jednego Poloneza, zaproponowałbym obniżenie datowania na 76-78.
2023-10-23 12:13:17 (2 lata temu)
reden
 
do nyskadolniak: Widoczny nowy mural reklamowy Poczty Polskiej na elewacji budynku zachęcający do stosowania kodów pocztowych. System PNA (Pocztowe Numery Adresowe) został wprowadzony 1 stycznia 1973 r.
Na tym zdjęciu z 1975 r. mural jest już dość sfatygowany. Obniżył bym więc datowanie na 1973-1975...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodany link
2023-10-23 13:15:44 (2 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do reden: Tak daleko nie można - przed Wołgą stoi PF 125p MR75, zatem najwcześniej 1975.
2023-10-23 13:21:23 (2 lata temu)
reden
 
do nyskadolniak: Więc chyba to zdjęcie jest źle datowane. Nie jest z 1975 roku tylko musi być późniejsze.
2023-10-23 13:29:19 (2 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
To raczej przekrój poprzeczny, a a nie rzut poziomy.
2020-11-27 10:06:21 (5 lat temu)
Ten projekt nie został zrealizowany. W rzeczywistości dworzec wyglądał nieco inaczej.
2020-11-27 10:49:36 (5 lat temu)
do Grzegorz Małyszczuk: Całkiem możliwe, mnie niestety przy całych walorach architektonicznych pobyt na tym dworcu kojarzy się ze specyficznym smrodem i klejącym się brudem....Byłem tam 3-4 razy w latach 1984/85 i 2002/2003.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2020-11-27 11:14:38 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: A co dokładnie wyglądało inaczej niż na tym rysunku?
2020-11-27 11:26:36 (5 lat temu)
do fantom: Nie pasuje mi ilość drzwi na poziomie "0". Wydaje mi się, że ich nie było. Od ul. Pocztowej był zjazd do śmietników - więc było poniżej tego poziomy a od strony ul. Słowackiego również był zjazd i rampa. Jeśli się mylę to popraw mnie.
2020-11-27 12:33:31 (5 lat temu)
do fantom: OK. Na spokojnie przeanalizowałem to. Widoczne na poziomie "0" drzwi to drzwi wewnętrzne. Po lewej halę w której był autosalon Skody a później giełda komputerowa a drzwi po prawej prowadziły do restauracji. To nie były drzwi zewnętrzne. Mea culpa.
2020-11-27 12:54:01 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+3 głosów:3
Premiera filmu "Ptaki ptakom" 4 marca 1977.
2020-12-12 20:48:17 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Też mam internet.
2020-12-12 20:52:50 (5 lat temu)
do ritterswalder: A na premierę wiosny się jeszcze nie zanosi. Takie czasy, rok później nawet zima stulecia się trafiła ;-)
2020-12-12 22:11:20 (5 lat temu)
do ritterswalder: Ta szkoła podpalili dla potrzeb tego filmu.
2020-12-12 22:15:53 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
do fantom: Chodzi mi o to że w 1978 już by nie było tej reklamy.
2020-12-12 22:15:56 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Bywało że od premiery do wyświetlania w kinach mijał pewien czas.
Wiesz kiedy zdjęto ten baner?
2020-12-12 22:18:22 (5 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do fantom: Bardzo wątpliwe by wisiał jeszcze w 1978.
2022-02-07 11:24:26 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Dość upiorne te "Dalsze wyburzenia w/g planu" - wygląda że cała południowa pierzeja ul. 3 Maja między Wawelską a Słowackiego miała pójść pod kilof...
2021-03-07 10:30:47 (5 lat temu)
reden
 
+1 głosów:1
Fajne zdjęcie. Ciekawe co tam czyta ten młodzieniec na ławce... Może jest zdziwiony, że symbol zachodu i kultowy napój Ameryki legalnie będzie mógł zakupić na każdym dworcowym stoisku (oczywiście dzięki tow. Gierkowi).
2022-09-03 13:45:48 (3 lata temu)
Warto zwrócić uwagę na ławki zastawiające bieg schodów ruchomych po prawej. Schody w tym miejscu praktycznie nigdy nie działały, od uruchomienia dworca do jego wyburzenia.
2022-09-04 14:18:01 (3 lata temu)
Tomasz123
 
+1 głosów:1
do reden: Bardzo możliwe, ale wyjątkowo w Polsce Ludowej dodawano do tego napoju nawet napis, że tylko "zimna orzeźwia" wszędzie w miejscach publicznych. Słusznie, bo ciepła jest okropna. Przy okazji widać naprawde piękne kielichy z betonu zbrojonego, które mają słupy identyczne jak w budynku Separatora (jeszcze nikt o tym nie napisał).
2022-09-03 20:26:42 (3 lata temu)
reden
 
do Tomasz123: Muszę zapytać o te słupy; kształt, przekrój?
2022-09-03 22:34:17 (3 lata temu)
do reden: kształt jest prawie identyczny i do tego rzadko spotykany w całym kraju
2022-09-04 17:19:23 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
28 Dyskusji (ostatnia rok temu)
1974
-
1978
1974
-
1980
1978
-
1993
1984
-
2004
1993
-
2004
2004
-
2005
2004
-
2006
2006
-
2008
2007
-
2009
2008
-
2009
2009
-
2010
2009
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2010
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet