| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (18)
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kościół św. Piotra i Pawła
409
m
Katowice
Słowackiego 24
514
m
Katowice
3 Maja 40 - Słowackiego 22
546
m
Katowice
Głowackiego 15
581
m
Katowice
Dworzec kolejowy I (stary)
905
m
Katowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Drapacz Chmur

Architekci: Mieczysław Kozłowski (2 realizacje), Stefan Bryła (3 realizacje)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1934
Dawniej: Hochhaus, Urząd Skarbowy
Zabytek: A/1559/94 z 30.12.1994
1 subskrypcja

Największy obiekt mieszkalny w Polsce aż do 1955 roku. 60-metrowy obiekt jest dziełem Mieczysława Kozłowskiego, odpowiedzialnego za projekt i Stefana Bryły, jednego z najwybitniejszych w Polsce inżynierów lat 30 XX wieku (budowa "Drapacza" ukończona została w 1934 roku).

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
fck
 
Przypisałem.
2008-12-08 09:00:54 (17 lat temu)
Podpis zdjęcia jest błędny - Zielona to obecna Żwirki i Wigury.
2008-12-11 10:51:32 (17 lat temu)
pawulon
 
Teraz chyba będzie już ok. ;)
2008-12-11 14:40:09 (17 lat temu)
Żwirki i Wigury 15-17.
Jest już założony obiekt:


2008-12-23 09:12:13 (17 lat temu)
A, no i datowanie trzeba poprawić na 1939-1945.
Budynek powstał w 1934r., do 1939r. podpis na pocztówce byłby po polsku.
2008-12-23 09:31:56 (17 lat temu)
pawulon
 
do Jarosław Dubowski: I zdjęcie też już jest chociaż może to jest lepsze? Pozostawiam to ocenie adminów.
2008-12-23 10:17:13 (17 lat temu)
do pawulon: Radzę zostawić obydwa, bo się różnią podpisami - jeden po niemiecku, drugi po polsku - jako przyczynek do ciekawego zjawiska przerabiania pocztówek niemieckich na polskie i na odwrót...
2008-12-23 15:47:47 (17 lat temu)
Siloy
 
do Jarosław Dubowski: Dzięki wszystkim za pomoc w przypisaniu i dokładniejszym datowaniu, proponuję również aby obie widokówki zostały.
2008-12-26 11:19:11 (17 lat temu)
Podmiana...
2023-04-22 18:35:33 (3 lata temu)
pawulon
 
Dubel . W/g mnie tamto lepsze i powinno zostać.
2009-06-22 09:00:22 (17 lat temu)
do pawulon: Zrobimy tak, że tamto usunę a tu podmienię zdjęcie bo są już ładnie zrobione przypisania i opis również rzetelny :)
2009-06-22 10:09:47 (17 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Za karkiem mnie boli. Są trzy moźliwości, albo poprawiś i wyprostujeś, albo ja sobie wywróce monitor, albo trzecia, ta ostatnia......pod glosowanie. Po 7 na portalu latach powienieneś juź coś wiedzieć o obróbce zdjięć przed dodawaniem....
2020-12-27 14:35:05 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ja mam już w pionie ;-)
2020-12-27 16:22:21 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Ja teź, kolega zauwaźy komentarz i wyprostowal, i nię tylko to jedno, bylo tego troche więcej.
2020-12-27 16:36:54 (5 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do vetinari: Tak, kolega wyprostował ;-)
2020-12-27 17:07:53 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do pawulon: Twoimi ręcoma :-)
2020-12-27 17:22:34 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do pawulon: No to smutne...myślalem źe to on. Nielubie jak ktoś dodaje jak urwany z łańcuchu i potem się nam wyśmiewa. Jak by mi sikal prosto w oczy.
2020-12-27 17:51:19 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ach, te barwne czeskie porównania....
2020-12-27 17:54:58 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do pawulon: Obnizilem iloścz zdnięć kolegowi. Wiem ile tego dziśaj dodal niewyprostowanego, i myśle źe tak będzie mial czas na przypadkowe prostowanie kiedy się mu wrzuci uwaga.
2020-12-27 17:55:55 (5 lat temu)
do fantom: Aha....co ponownie nabrojilem ?
2020-12-27 17:56:23 (5 lat temu)
pawulon
 
do vetinari: Jak się nauczy robić zdjęcia, nie będzie musiał nic prostować ;-)
2020-12-27 18:28:11 (5 lat temu)
No to przedział 38-39 czy znamy konkretny rok? :D
2022-01-21 00:28:43 (4 lata temu)
Tofek
 
To jest podobne ale nie takie same..
2023-02-14 08:02:26 (3 lata temu)
fantom
 
Tak właściwie, to na fotce jest ul. M. Skłodowskiej i tzw. Drapacz Chmur.
2024-01-06 10:17:24 (2 lata temu)
4elza
 
do fantom: Dzięki.
2024-01-07 06:20:47 (2 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-08-09 13:55:32 (10 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia 10 miesięcy temu)
Izba Skarbowa.
Budynek przy ul. Żwirki i Wigury 15. (Zdjęcie pochodzi z pisma "Spotkania z Zabytkami" nr 8 (66) 1992)
1928
-
1930
1928
-
1930
1929
-
1930
1929
-
1930
1930
-
1930
1931
-
1933
1931
-
1934
1934-1935
1933
-
1936
1934
-
1936
1934
-
1936
Drapacz Chmur na innych zdjęciach
1928
-
1937
1928
-
1937
1937
-
1937
1935
-
1975
1935
-
1975
2005
-
2008
2005
-
2020
2008
-
2022
2020
-
2024
2024
-
2024
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet