| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (5)
Obiekty w okolicy
Stawowa 11
19
m
Katowice
Fontanna Żaba
20
m
Katowice
3 Maja 15
27
m
Katowice
Stawowa 9
37
m
Katowice
Stawowa 10
45
m
Katowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stawowa 13

Zabytek: A/1306/83
1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Chyba to o kilka lat późniejszy okres - biały samochód za szarym Fiatem 125p bardzo mi przypomina Fiata 127 (montaż w Polsce od 1973-go).
2024-08-31 15:21:42 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Jeszcze jedna sprawa - sklep na rogu ma jeszcze starą elewację bez charakterystycznych napisów TEKSTYL i milicyjna budka telefoniczna stoi przy elewacji a nie przy krawężniku. Przebudowa elewacji i przesunięcie budki to najpóźniej lato 1977, więc datowanie sugerowałbym 75-77.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-08-31 17:13:00 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Zgadza się, ponadto OTEX powstał na fali przekształceń przedsiębiorstw handlowych po zmianie podziału administracyjnego w 1975. Ze względu na istnienie Stawowej w starym kształcie (jezdnia i chodniki oddzielone, brak prac przy przebudowie na deptak) to najpóźniej 1979.
2024-08-31 17:04:43 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
1957+ (Warszawa mod.57 - patrz boczną listwa ozdobna).
2024-11-05 13:43:10 (rok temu)
Róg ulicy 3 Maja i Stawowej .Merkur - Dom Bławatów został otwarty 20 Listopada 1926 r.
2017-02-01 14:29:59 (9 lat temu)
W ostatnich latach parter i pierwsze piętro całkowicie zmieniono (zamierzeniem było chyba przywrócenie pierwotnej postaci zmienionej przez przebudowę w latach 20-tych).
2017-02-02 10:38:43 (9 lat temu)
do kodens79: Dziękuję.
2017-02-01 14:36:22 (9 lat temu)
do kodens79: To chyba ten dom przebudowali bo mi się występy i balkony nie zgadzają
2017-02-01 22:28:44 (9 lat temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
do Desperado: Proszę bardzo.
2017-02-01 14:46:21 (9 lat temu)
do ireneusz1966: Coś z tym domem nie gra. Wszystkie zdjęcia do roku 1975 są zdjęciami tej kamienicy. Ale zdjęcia z lat 2010 i 2013 już jej nie przypominają. Ja nie mam pojęcia o co chodzi. Cała nadzieja w Katowiczanach. Chyba, że kamienica została tak bardzo przebudowana między rokiem 1975 a 2010 ?
2017-02-02 10:12:29 (9 lat temu)
fantom
 
do Desperado: Dobrze kombinujesz Desperado, bowiem w 2002 pożar zniszczył trzecie piętro i poddasze. Potem była odbudowa, ale w nieco uproszczonej formie.
2017-02-02 12:58:19 (9 lat temu)
do fantom: No i jasne :) Ze zdjęć z linka od ritterswaldera wynika, że nie tyle uproszczono ale powrócono do pierwotnego kształtu. Widać go na zdjęciu z 1908.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-02-02 13:06:17 (9 lat temu)
fantom
 
do Desperado: W 1908 ( i później) była kopuła, teraz jej nie ma. Jak dla mnie to jest uproszczenie, a nie powrót do pierwotnego kształtu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2017-02-02 13:24:50 (9 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Na odwrocie data korespondencji i stemel - 1911 r.
2022-10-15 21:31:57 (3 lata temu)
Krzyś_
 
do Dana : Dzięki - zawężam datowanie.
2022-10-25 14:04:35 (3 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
To lata 60-te, a nie 50-te.
2026-01-12 15:10:45 (5 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do nyskadolniak: A nawet 70-te - sklep Donieck i oprawa OURW-250.
2026-01-12 15:27:33 (5 miesięcy temu)
ulec
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: No i chyba E. Gierek stałby na trybunie. I moda też wygląda na lata 70.
2026-01-12 15:39:10 (5 miesięcy temu)
do Jarosław Dubowski: Doniec sklep Jubilerski
2026-01-12 15:48:25 (5 miesięcy temu)
JotDee
 
do Jarosław Dubowski: Dziękuję za datowanie, nie zauważyłem fragmentu neonu. No i brak już Stalina koło Lenina.
2026-01-14 15:15:50 (5 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Donieck.
2026-01-13 10:29:45 (5 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet