| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Panoramy Katowic

Widok z biurowca Altus

Widok z biurowca WPK

Widok z tarasu Panteonu Górnośląskiego

Widoki z wieżowca DOKP

Widoki z wieżowców Stalexportu

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Panoramy Katowic

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12345następna
Przydałoby się naniesienie jakiś opisów dla widocznych na panoramie obiektów, tak by móc zorientować się choćby w tym, czy to jeszcze Katowice, czy już Siemianowice.
2013-02-06 07:56:18 (13 lat temu)
Gunar
 
+1 głosów:1
Mogę co nieco nakreślić od środka zdjęcia w prawo od elektrociepłowni. W głębi widać budynek Szpitala św. Barbary (w lewo od pierwszego komina). „Dwa kominy dalej” widać wieżowiec, to prawdopodobnie Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec). Przesuwając w prawo, obok zakładów produkcyjnych, szary budynek, to wytwórnia tworzyw sztucznych, których nazwy nie potrafię sobie przypomnieć. Parę lat temu spalił się i go odbudowano. W jego narożniku widać kościół w Dąbrówce Małej, a pośrodku wieżę ciśnień. Trochę na lewo prawdopodobnie będą Milowice (Sosnowiec). Wracam na prawą stronę. Białe bloki to Os Norma przy ul. Le Ronda/Wiertnicza. Zaraz obok (niska zabudowa) widać centrum handlowe Rawa Park (m.in. jest tam zlokalizowana Ikea oraz salon meblowy Agata). Na horyzoncie to mogą być Szopienice ewentualnie już Mysłowice. Przesuwamy dalej w prawo. Przy dwóch kominach w dole widać kawałek bloku przy ul. 1 Maja 144 - 146 oraz budynek Kamsoftu, a troszkę w lewo (za drzewami), bloki przy ul. Łącznej. Bloki w różnych odcieniach żółci, to os. Kukuczki (Bogucice). Troszkę w prawo, pomiędzy os. Kukuczki a masztem wysokiego napięcia, wystaje kopuła kaplicy cmentarnej w Bogucicach. Zaraz obok widać charakterystyczne budynki w kształcie gwiazd – to os. Gwiazdy. Pomiędzy nimi widać kościół w Bogucicach przy ul. Markiefki. Za wieżą kościoła widać budynki kopalni Staszic. I w prawym narożniku budynki os. Na Alpach.
2013-02-10 20:36:33 (13 lat temu)
Gunar
 
Przyglądając się lewej stronie, od elektrociepłowni, na horyzoncie, za białym osiedlem widać cztery niższe i jeden wyższy blok energetyczny. To elektrociepłownia w Będzinie Łagiszy. Ten wyższy blok energetyczny wybudowany kilka lat temu.
2013-02-10 20:39:37 (13 lat temu)
Gunar
 
Ps. W jaki sposób robi się takie panoramiczne zdjęcia?
2013-02-10 20:40:52 (13 lat temu)
A przypadkiem owe zdjęcie nie było robione w miejscu starego wysypiska śmieci ? Bo o hałdzie nic w tym miejscu nie wiem!
2013-02-13 04:44:16 (13 lat temu)
Zawsze myślałem że w tym miejscu było wysypisko .
Śmierdziało że hej...
2013-02-14 08:06:05 (13 lat temu)
Czyli nadal śmierdzi ! Powinni coś z tym zrobić .
2013-02-15 07:47:03 (13 lat temu)
Zdjęcie zrobione z Alp Wełnowieckich widać wieże kościoła w Dąbrówce Małej i wieże ciśnień w Borkach
2016-08-25 07:02:29 (9 lat temu)
ulec
 
Tak. To zdjęcie z Alp Wełnowieckich. Wydaje mi się, że zrobione ze zbocza dawnego wysypiska śmieci.
2024-11-15 10:54:01 (rok temu)
do Gunar: Przy lewej krawędzi zdjęcia Góra Św. Doroty (Będzin Grodziec), potem w prawo w tle zabudowania Elektrowni Łagisza (nie elektrociepłowni, bo takowa jest w Będzinie). Widoczne po prawej od niej budynki to osiedle mieszkaniowe "Syberka" w Będzinie.
2013-02-12 19:23:37 (13 lat temu)
do Gunar: A co to za modernistyczna kamienica po lewej, przecięta dolną krawędzią kadu? Gdzie ona się znajduje?

2013-02-14 12:32:31 (13 lat temu)
do Gunar: Można zastosować prosta technikę łączenia kolejnych zdjęć panoramy przy pomocy programu garficznego.
2013-02-12 18:46:01 (13 lat temu)
do kodens79: Z mojej obserwacji wynika, że jest to hałda usypana z różnych niepotrzebnych odpadów skalnych. Duże ilość popiołów i żużlu, który powoduje zapłon na hałdzie. Pod koniec lat 90 część hałdy zwiększono po stronie Katowic, dowożąc gruz budowalny.
2013-02-13 12:58:06 (13 lat temu)
do kodens79: Bo czuć bardzo smród z tej hałdy nadal...
2013-02-15 00:14:10 (13 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Myślę że w Siemianowicach !?
2013-02-14 16:26:40 (13 lat temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Siemianowice, ul Chemiczna 1
2024-11-15 10:58:26 (rok temu)
do kodens79: Wiem jedynie o projekcie poprowadzenia drogi łączącej Wełnowiec z ul Chemiczną w Siemianowicach, tuż obok tej hałdy.
2013-02-16 11:11:44 (13 lat temu)
do Marcin Cholewa: Też o tym projekcie słyszałem ale to na chwilę obecną daleka przyszłość :( Brak kasy w kasie miasta.
2013-02-16 12:18:24 (13 lat temu)
do kodens79: To dobrze, ponieważ uchroni się te części miasta, w które nie są jeszcze poprzecinane drogami.
2013-03-03 21:27:35 (13 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Widoczna tu stacja paliw to nie jest obecna stacja BP z adresem Roździeńskiego 14. Ktoś się zapędził ze stawianiem znacznika...
2026-06-07 11:19:54 (20 dni temu)
To nie panorama, to lotnicze
2026-06-07 14:17:37 (20 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Poprawiłem też w podpisie - stacja ma adres Roździeńskiego 102, obecnie działa pod marką Orlen.
2026-06-07 14:26:59 (20 dni temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Antek Czechow: Wcale nie lotnicze, tylko zrobione z tego wieżowca:
2026-06-07 14:22:22 (20 dni temu)
Antek Czechow
 
+1 głosów:1
do fantom: Mają wieżowcowy rozmach KatowicSyny
2026-06-07 20:36:25 (20 dni temu)
Irku, czy niewarto dorobić podobiekt widoków z tego punktu i dopisać pod niego tą serie zdjięć. Wlaśnie tak kombinowalem skąd jest ta seria zrobiona.
2022-07-28 14:54:04 (3 lata temu)
JotDee
 
do vetinari: Mam zdjęcia ze strychu i z dachu katedry z roku 2006, gdy nie było jeszcze panteonu gśl. Czy dodać je do tego podobiektu? Gdyby utworzyć "Poddasze i dach", to częściowo tematycznie najdzie na "Punt widokowy" i "Panteon"... Co byś radził?
2025-09-14 20:17:03 (9 miesięcy temu)
fantom
 
+1 głosów:1
To z dachu Zenita?
2024-10-26 23:27:05 (rok temu)
2024-10-27 09:42:34 (rok temu)
PiotrW
 
do Eugeniusz S.: Knipsowołeś ze gondli. na rynku:):):)
2024-10-27 21:41:15 (rok temu)
do PiotrW: Ale pasażer chyba mioł pełno w galotach bo sie nie chcioł ruszyć z miejsca.
2024-10-27 22:03:33 (rok temu)
Gdyby się udało choćby znaczniki :)
2025-03-17 10:48:21 (rok temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Desperado: Stąd można przerzucić:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-03-17 10:54:40 (rok temu)
do fantom: Super ! Wielkie dzięki :)
2025-03-17 10:56:10 (rok temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
Gratuluję Eugeniuszu, zdjęcie już w miniaturze urzeka i dlatego kliknąłem aby zobaczyć więcej :)
2025-04-23 18:27:03 (rok temu)
blaggio.
 
+4 głosów:4
Eugeniuszu, czy możesz mi zdradzić, co konkretnie widać na tym zdjęciu poza panoramą. Nie znam Katowic. ;-)
2025-04-23 20:01:59 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Dzięki
2025-04-23 19:54:49 (rok temu)
do blaggio.: To jest skrzyżowanie ulic Mickiewicza ,Stawowej i Chopina.
2025-04-24 09:45:13 (rok temu)
ulec
 
do Eugeniusz S.: To zdjęcie z dachu Supersamu?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-04-24 09:51:07 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do ulec: Tak
2025-04-24 09:54:45 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: A jesteś skłonny podac taką informację pod zdjęciem. Może jeszcze ktoś chciałby to wiedzieć.
2025-04-24 14:22:05 (rok temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Dodane.
2025-04-24 16:37:32 (rok temu)
fantom
 
+2 głosów:2
I znowu nie ma info, że to ujęcie z dachu katedry.
Pomijając kwestię że jest odpowiedni obiekt:
2025-05-29 20:32:36 (rok temu)
do fantom: Dopisałem obiekt do panoram.
2025-05-29 23:48:41 (rok temu)
ulec
 
Zdjęcie zapewne z Żylety.
2025-10-23 11:43:55 (8 miesięcy temu)
JotDee
 
Na pierwszym planie po lewej hale zakładów "Armak", pomiędzy nimi stoją oficyny kamienic Mikołowska 33 i Mikołowska 35
2025-12-25 23:17:57 (6 miesięcy temu)
ireneusz1966
 
+1 głosów:1
Babia Góra w dwóch miejscach ?
2026-02-05 13:58:49 (4 miesiące temu)
ulec
 
do ireneusz1966: Miało być Pilsko. Już jest dobrze.
2026-02-05 14:33:52 (4 miesiące temu)
Pokaż na mapie
50 Dyskusji (ostatnia 20 dni temu)
1938
-
1940
1939-1944
1938
-
1944
1939
-
1957
1950
-
1966
1960
-
1966
3
1969-1973
1968
-
1973
1968
-
1973
1970
-
1975
1970
-
1981
1974
-
1981
1980
-
2004
1980
-
2005
2005
-
2005
2005
-
2006
2005
-
2006
2006
-
2007
2006
-
2007
2007
-
2007
2007
-
2008
2007
-
2008
Panoramy Katowic na innych zdjęciach
1898
-
1898
1898
-
1898
Panoramy Katowic - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet