| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (31)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Przodowników 124
66
m
Katowice
Restauracja Martina Kokotta
242
m
Katowice
Auto Salon
246
m
Katowice
Zgody 1-3
261
m
Katowice
Załęska 15a
329
m
Katowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Schron (?)

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 2024-25
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Na chwilę obecną brak pomysłu :) Ale Twoje przypuszczenia mogą być słuszne.
2023-12-30 09:36:34 (2 lata temu)
Zaraz obok linii kolejowej to nie za bardzo - to jest po drugiej stronie ulicy, sądząc po zachowanych uchach do podnoszenia to nie jest tak stare by wiązać to z jakimś schronem, wygląda raczej na krąg studzienny.
2023-12-30 09:57:07 (2 lata temu)
do Ewqa100: Musiałem trochę "pogrzebać" w necie i najprawdopodobniej masz rację :) Wygląda to na podstawę jednoosobowego schronu przeciwlotniczego ze zbrojonego betonu.Obiekt składany był z serynie produkowanych żelbetonowych elementów. Korpus schronu, monolityczna konstrukcja o grubości podłogi i ścian równej 18 cm, posiadał cztery symetrycznie rozmieszczone przezierniki oraz prostokątne wejście. Schron przykrywał nakładany od góry czepiec. Współosiowe ustawienie czepca zapewniało odpowiednie wyprofilowanie jego podstawy i zakończenia korpusu schronu. Cztery otwory w podłodze służyły do sztywnego zamocowania schronu do podłoża za pomocą kotew. Nie wiem czy "Twój" obiekt posiada jakąś posadzkę ? Cały ten fundament musiał być powiązany jakoś z bryłą schronu - zapewne widocznymi zaczepami i kotwami.
2023-12-30 10:23:13 (2 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Gdyby to miał być krąg studzienny to trudno byłoby nałożyć na niego kolejny element, a raczej na tym poziomie (prawie równo z powierzchnią ziemi) studnia by się nie kończyła :)
2023-12-30 10:48:46 (2 lata temu)
rdx0
 
do legion: chyba że ma usuniętą górną osłonę a wewnątrz okienka obserwacyjne
2023-12-30 11:23:43 (2 lata temu)
rdx0
 
do legion: te kolejowe miały tak wyprofilowaną górną część aby osiadła w niej górna pokrywa
2023-12-30 11:39:29 (2 lata temu)
max
 
+2 głosów:2
do legion: Moim skromnym zdaniem to żaden zabytek. Po pierwsze - uszy do podnoszenia, pewnie z pręta o średnicy 8-10 mm - po upływie kilkudziesięciu lat nawet ślad by po nich nie został, a te mają się całkiem dobrze. Po drugie - podobne kręgi do dziś są w sprzedaży: s=1000x700
2023-12-30 14:16:15 (2 lata temu)
rdx0
 
do legion: raczej widoczny fragment nie należy do umocnień ale piszę raczej.
2023-12-30 11:20:28 (2 lata temu)
rdx0
 
do max: tak to chyba będzie jak napisałeś.
2023-12-30 14:39:49 (2 lata temu)
do max: Nie pisałem max, że to jakiś zabytek, trudno ocenić coś na podstawie fotki - wszystkiego trzeba dotknąć samemu :))) To były tylko moje przypuszczenia i wcale nie mówię, że Ty nie masz racji w swoich przypuszczeniach :)
2023-12-30 19:15:25 (2 lata temu)
max
 
+1 głosów:1
do legion: I ja też nie mówię, że mam. Coś to za świeżo mi wygląda po prostu :)
2023-12-30 19:41:08 (2 lata temu)
do max: To, że wygląda "świeżo" to fakt bezsporny :)
2023-12-31 09:09:44 (2 lata temu)
Ewqa100
 
Dzięki :) schemat z pewnością się przyda na przyszłość. Jak będę w okolicy to przyjrzę się temu bliżej, a może trafi się jakiś mieszkaniec pobliskiego familoka, który będzie wiedział co to było.
2023-12-31 05:42:24 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet